Saygı nasıl kazanılır?

• Konuyu başlatan NH3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 2B
Okulda her zaman iyimser ve sakin biri oldum ve öğretmenler dahil çoğu kişiden saygı gördüm. Hatta velime ne kadar iyi bir çocuk yetiştirmişsiniz derlerdi. Ama bunların hepsi boş, sonradan çöp oluyor.

Kabul ediyorum.

Boşa kendinizi kandirmayiniz 5 kuruş paranız yoksa istediğiniz kadar kibar kavgacı güçlü olun gerçekten size saygi duyulmacak. Sizden korkanlarda saygi duymayacak arkanızdan ana avrat sovucekler.

Bazıları sizden korkarak demiş 10 yaşındaki çocukları korkutucaksiniz.

Soruyu biraz daha açarsanız daha net cevap verebilirim.

O sokaktan anlamadığımı sananlara karşı saygı güç ile kazanılır.
Genel olarak saygı bilgi ile kazanılır.
İkisini de yapamaz mıyım, hem güçlü olup hem bilgi sahibi biri?

Okulda her zaman iyimser ve sakin biri oldum ve öğretmenler dahil çoğu kişiden saygı gördüm. Hatta velime ne kadar iyi bir çocuk yetiştirmişsiniz derlerdi. Ama bunların hepsi boş, sonradan çöp oluyor.
Bu konuda haklısınız fakat doğru yerde saygı duyulacak bir insan olunduğu takdirde sözünüzünde bir önemi olur. Onun için iş insanları saygıya değer veriyor. Yoksa okulda saygı duyulan bir insan olmak sadece geçici bir avantajdır.

O sokaktan anlamadığımı sananlara karşı saygı güç ile kazanılır.
Genel olarak saygı bilgi ile kazanılır.
İkisini de yapamaz mıyım, hem güçlü olup hem bilgi sahibi biri?

Tabii ki olur, güçlü olun kavgadan korkmayın. Ama kavga çıkarmamaya çalışın. Ağırbaşlı olun. Bunları yapmış olsaydınız saygı görürdünüz muhtemelen.

Bu konuda haklısınız fakat doğru yerde saygı duyulacak bir insan olunduğu takdirde sözünüzünde bir önemi olur. Onun için iş insanları saygıya değer veriyor. Yoksa okulda saygı duyulan bir insan olmak sadece geçici bir avantajdır.
Sadece saygı değil aslında başarıda önemli. Saygılı ve başarılıysan insanlar sana hiç görmediğin kadar değer verir, sadece saygı ile hiçbir şey yapamazsın.

1- Zorunda olmadıkça kimseye kendinizi kanıtlamaya çalışmayın
2- Alçakgönüllü olun
3- Karşınızdaki insanlara karşı hep saygınızı koruyun
4- Doğal olun, ha doğal olayım derken madaralık yapmayın
5- Ergence davranışlardan uzak kalıp olgunca davranın
6- Kitap okuyun
7- Spora gidin
8- Herhangi bir konuda vasfınız olsun.

Geri
Yukarı