Sebastian Vettel 2022 sonu emekli oluyor

Bilemiyorum. Kimi için yapılmadı, Vettel için de yapılmaz herhalde. F1 sadece Hamilton için böyle bir şey yapar. :D Adam daha kazanmadan her yere Hamilton 7 kez şampiyon posterleri asmışlardı.
Ferrari bir organizasyon düzenledi Kimi için. Sadece insanların gözüne sokmadı.

Bilemiyorum. Kimi için yapılmadı, Vettel için de yapılmaz herhalde. F1 sadece Hamilton için böyle bir şey yapar. :D Adam daha kazanmadan her yere Hamilton 7 kez şampiyon posterleri asmışlardı.
Bilmiyorum hocam. İlk defa bir sporcunun emekliliği için kendimi bu kadar üzgün buldum. Hiç keyfim yok. Ah be Seb...

Ferrari bir organizasyon düzenledi Kimi için. Sadece insanların gözüne sokmadı.
Nasıl bir organizasyon oldu hocam?

Arrivabene, Jean Todt, Binotto gibi kişilerle Ferrari özel bir eğlence düzenledi son yarış öncesi. Çok süslü bir şey değildi, olsa bile umurunda olmazdı.
Ferrari kendi özelinde yapmıştır hocam, bilmiyordum. Ben Fia için düşünmüştüm, ki yapılması da saçma olurdu bence diğer pilotlara haksızlık olurdu. Ama takımların kendileri yaparsa, neden olmasın?
Bundan sonra ayrılırsa bir de Toto Wolff için üzülürüm, Vettel dışında özel olarak sevdiğim bir de Toto var.

Ferrari kendi özelinde yapmıştır hocam, bilmiyordum. Ben FIA için düşünmüştüm, ki yapılması da saçma olurdu bence diğer pilotlara haksızlık olurdu. Ama takımların kendileri yaparsa, neden olmasın?
FIA yapamaz çünkü bir çalışan değil, bir pilottu. 15 senedir Ferrari'ye gelmiş en iyi pilot hala. O yüzden Ferrari'de tanrı muamelesi görüyor desem yalan olmaz.

Haberi Instagram hesabından biri İngilizce biri Almanca olmak üzere iki video ile verdi.
Vettel ile büyüyen nesilden biri değilim. Eski bir F1 takipçisi de değilim. Vettel'i ne kırmızılar içinde ne de maviler içinde gördüm. Aston Martin'e geçtiği zaman F1'e başlamıştım.

Altındaki arabaya rağmen pistteki en yetenekli pilotlardan biri olduğunu gösterdi bana zaman zaman. Pilot olmak dışında da iyi bir insan olduğunu göstermişti. Gerek sosyal duyarlılığı, gerek diğer pilotlarla olan ilişkisi, gerek Mick'e yaptığı abilik.

Kendisiyle çok haşır neşir olamadım. Diğerleri gibi abim diyerek sahiplenemiyorum. Bunu isterdim ama benim için samimiyetsiz olur. Diğerlerine özenmekten farksız. Yine de oldukça üzücü bir haber, biraz daha görmek isterdim onu. Umarım kalan hayatını güzel yaşarsın, gördüğüm ve göremediğim her şey için teşekkürler.
Beni F1’e başlatan adamın gitmesi çok üzdü. Çok büyük adamsın. Grazie Seb. Raikkonen sonrası Seb. Eksiliyor dostlar birer birer.

Seb'de gitti... Artık Alonso ve Ricciardo da giderse F1 izlemenin manası yok... Eşşek Martin ve Eşşekrari bu sezon beni çok üzdü. Daha da izlenmez. Elektrikli araçlara geçilirse bi ihtimal rekabet fazla olabilir ve yeni takımlar gelebilir ama o da çok uzun sürer. Zaten eski V10'lar V8'ler kalmadı. Güle güle F1, güle güle SEBASTIAN VETTEL.

Seb'de gitti... Artık Alonso ve Ricciardo da giderse F1 izlemenin manası yok... Eşşek Martin ve Eşşekrari bu sezon beni çok üzdü. Daha da izlenmez. Elektrikli araçlara geçilirse bi ihtimal rekabet fazla olabilir ve yeni takımlar gelebilir ama o da çok uzun sürer. Zaten eski V10'lar V8'ler kalmadı. Güle güle F1, güle güle SEBASTIAN VETTEL.
Yapma, yapma.

Böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Alonso yarışma aşığı, sadece Formula'da değil bir sürü seride yarışıyor, karting yapıyor, karting kulübü var, küçüklere eğitim veriyor vs. vs. Alonso'nun hayatı yarışmak, araba sürmek, başka bir şey bilmiyor. Belki de bu sayede hala formda.
Vettel daha farklı bir insan. Bıraktığı şeye geri döneceğini sanmıyorum. Açıkçası farklı bir seriye de geçeceğini sanmıyorum, bence yarışmayı tamamen bırakacak. Kendini ailesine, doğaya falan verir. Umarım yanılırım.
Dua edelim de eşşek Mart'in ile son kez podyum, hatta imkansız ama belki bir zafer görsün, son kez... Kral son yarışını kazanabilmeli.

Bütün zamanları alırsak kral hamilton şimdiye bakarsak vers vettel 2013'den sonra hiçbir zaman kral falan olmadı.

Çok hazırlıksız yakalandım. Çok üzücü bir an benim için. Aston Martin'in kötü aracına rağmen devam edeceğini sanıyordum ve açıklamaları da bana devam edeceği yönündeydi. Böyle bir karar alması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Redbull'da yarışırken hiç sevmezdim kendisini, nefret ederdim. Tabii Ferrari fanı olduğum için Alonso döneminde çok çektirdi bize.

Ferrari'ye geldikten sonra F1'de en sevdiğim pilot oldu hâlâ da öyle. Gerek adanmışlığı, hırsı, duygusallığı, insancıl yönüne hayran kaldım. Hep benim için özel bir yere sahip olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ses, sevinç artık yok, çok özleyeceğim. Bu kadar güzel sevinen hiç kimseyi görmedim.

2015 Malezya GP sevinç ve takım radyosundan kendisine söylenen Ferrari is back hatıralarda hep yer alacak. 2019 Kanada, 2018 Silverstone biz Ferrari taraftarları için her zaman özel olacak.

Bir şampiyonun vedası her zaman zordur, üstelik Sebastian Vettel gibi arkasında bu kadar hikaye bırakan birine veda etmek daha zordur.

F1 tarihinin en underrated şampiyonu.

F1 büyük bir değer kaybetti. Eminim ki benim gibi milyonlarca insanın F1 izlemesinin tek nedeni Vettel idi. Artık benim için F1 izlemek ve zevk almak çok çok zor olacak.

Yolun açık olsun şampiyon. Senin taraftarın olmak, seni izleyebilmek benim için bu spordaki en özel şeydi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı