Sebastian Vettel 2022 sonu emekli oluyor

Bu spora gelmiş en baba, kral, efsane, rekabetçi, güler yüzlü pilotlardan biriydi. Grazie SEB 💔 bu spora çok fazla şey kattın, her ne kadar kariyerin ile çok oynanmış olsa bile... sonuna kadar savaştın. Son 10 yarışı sadece ona odaklanarak izleyeceğim, başka hiç bir şey umurumda olmayacak, son bir kaç defa bu adamı canlı izlemek istiyorum. Ailesine daha fazla vakit ayırmak ve Formula 1'in kendi enerjisini daha fazla almaması için büyük bir karar...

1659030256126.png

Teker teker eksiliyor dostlar...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
F1 tarihinin en underrated şampiyonu.
Mental özellikler sürücüleri başarılarından 1 kademe yukarıda ya da aşağıda gösterebiliyor. Yeteneği düzeyinde psikolojik dayanımı olsaydı muhtemelen goat tartışmalarının içinde olabilecek sürücüydü, maalesef kırılma noktalarındaki başarısızlığı olması gerekenden daha geriye çekti kendisini.

Kendisinin yarış karakterini sevmem bu arada ama stres altında olmadığı zaman insan ilişkilerinde çok iyi huylu olduğunu onu tanıyanlardan yıllardır duyuyorum.

Not: Ferrari'nin Schumacher'den sonra koltuğuna oturmuş en iyi pilotu bence Alonso'dur. Ferrari'de en hızlı 2 arabadan birine sahip olmadığı halde 2 defa şampiyonluğu sonuna kadar kovaladı. Vettel 1 defa rekabetçi, 1 defa da kazanması gereken arabayla benzer performansı gösteremedi.

Son düzenleme:
Mental özellikler sürücüleri başarılarından 1 kademe yukarıda ya da aşağıda gösterebiliyor. Yeteneği düzeyinde psikolojik dayanımı olsaydı muhtemelen goat tartışmalarının içinde olabilecek sürücüydü, maalesef kırılma noktalarındaki başarısızlığı olması gerekenden daha geriye çekti kendisini.
Ferrari dönemi için katılıyorum. Redbull dönemi için hayır ama orada araç rakipsizdi. O yüzden rakip olmadığı için baskı altındaki performansını Redbull'da göremedik.

Not: Ferrari'nin Schumacher'den sonra koltuğuna oturmuş en iyi pilotu bence Alonso'dur. Ferrari'de en hızlı 2 arabadan birine sahip olmadığı halde 2 defa şampiyonluğu sonuna kadar kovaladı. Vettel 1 defa rekabetçi, 1 defa da kazanması gereken arabayla benzer performansı gösteremedi.
Benim de Alonso dediğimi biliyorsun zaten.

Vettel'i daha çok sevmeme rağmen son 15 yıldaki en iyi pilotu Ferrari'nin tartışmasız Alonso'ydu. 2012 sezonunda o araçla şampiyonluk mücadelesi vermesi büyük başarı. 2010 sezonunda Ferrari, Redbull'dan üstün değildi. Ayrıca Mclaren'de o sene çok iyiydi.

Ferrari için dönemi için katılıyorum.
En göz önündeki takımda başarısız olmanın etkisi diğerlerinden daha büyük oluyor. Akılda daha fazla kalıyor.

2017 neyse de 2018'deki Almanya ve sonrasındaki hali, üstüne çaylak takım arkadaşı tarafından silinip süpürülmesi imajına çok fazla zarar verdi.

Kendisinin yarış karakterini sevmem bu arada ama stres altında olmadığı zaman insan ilişkilerinde çok iyi huylu olduğunu onu tanıyanlardan yıllardır duyuyorum.
Senin adamın Norris'in açıklaması şu: Genç bir sürücünün bir şeylere ses çıkarma anlamında Vettel'in yerini doldurması zor.

Kişilik olarak çok özel bir isimdi. F1 aynı zamanda sesini kaybediyor.

Üzücü bir haber ama mantıklı düşününce neredeyse her yarışta Q1'de elenmesinden, baba parasıyla takımda olan Stroll'ün gerisinde olmasından iyidir. Güle güle 2010, 2011, 2012, 2013 ve 2017 F1 şampiyonu Seb.

W08'e göre rezil durumda olan bir arabayla...
Kötü araba değildi ki, hatta sürüş konusunda RBR'den sonraki dönemde Vettel'e en uygun arabaydı. Düzlük hızı yüksek değildi ama araç dengesi ve aerodinami konusunda iyi arabaydı. Sezondaki pistlerin yarısında kazanabilme ihtimali vardı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı