Seçimden Önce ve Sonra Nasıl Güvende Kalırız?

Merhaba, malum seçimler başladı ve son saatlerde isyan çıkacağını düşünüyorum. Bu yüzden küçük bir güvende kalma rehberi hazırladım, iyi okumalar.

Seçim Bitmeden Önce Nasıl Güvende ve Sağlıklı Kalırım?

Öncelikle kesinlikle yemek depolamanız gerek. Şu an en ucuz diyebileceğimiz yemeklerden biri olan bulgur ve makarna depolamak daha akıllıca. Benim önerim 2 paket bulgur ve 2 paket makarna almak.
Suyunuz yoksa içme suyu alın, sağlık için önemlidir.
(İsteğe göre) Meyve alabilirsiniz.
Güvenlik için öncelikle camlarınızda perde yoksa kesinlikle perde takın. Camınıza zarar verilirse size zarar gelmemesi için bir miktar sizi koruyacaktır.
Ne kadar bulabilirseniz yumurta kolileri, kartonları camınıza bantlayın, bu cam kesiklerinden korur. Bunu son saatler yapmanız önerilir.
Son saatler kapılarınızı kilitleyin, çocuk kilidi varsa kesinlikle çocuk kilidini de kullanın.
Sizin için değerli nesneleri camı olmayan bir oda varsa oraya koyun.
Telefon hattınıza internet alın, elektrikler gidebilir.
Yanınıza fazladan powerbank ve varsa jeneratör alın ve bunları doldurun.
Kesinlikle cihazlarınıza VPN indirin, akrabalarınızla ve değer verdiğiniz insanlarla bu şekilde iletişime geçeceksiniz ileri zamanlarda. Sosyal medya kısıtlaması gelebilir.
Yanınıza ısı veren tüplerden ve battaniye alın.

Seçim Bittikten Sonra Nasıl Güvende ve Sağlıklı Kalırım?​

Öncelikle camsız bir odanız varsa kesinlikle yemeklerinizi ve değerli nesneleri taşımadıysanız oraya taşıyın. En son da kendiniz o odaya girin.
Girdiğiniz odadaki yemekleri plasebo etkisi ile ilk dakikalardan bitirmeyin, az az yemeye çalışın.
Telefonunuzu açık tutun ama telefonunuz ile gereksiz uğraşmayın. Ve telefonunuzu güç tasarrufu moduna alın.
Cihazlarınızın şarjı sadece %10 olduğunda powerbank veya jeneratörleri kullanın.
İlk zamanlarda üşürseniz battaniye kullanın, son zamanların geldiğini anlarsanız ve çok üşüyorsanız tüp kullanın.
Kesinlikle dışarı çıkmayın.
Farklı odalarda dolaşmayın, tehlikeli olabilir. Sadece tuvalete çıkın.

Kesinlikle dışarı çıkıp parti yapmayın veya isyana katılmayın.

Biraz abarttım sanki ama bu seçimde olacaklar gözümü korkuttu biraz, umarım en az yaralı ve en az ölü olacak şekilde bu zamanları atlatırız. İyi Sosyaller.
Ukrayna savaş yaşadığında böyle olmuştu alt tarafı seçim yapıyoruz. Sadece belli beyni olmayan, olanların kullanamadığı ve çoğusunun da yabancı uyruklu olduğu gruplar 1-2 gün olay çıkartırlar.

Daha çok böyle bir şey yaşanacak gibi agalar.
7ab673806c3dc561a56eb6fd19b45b5b.jpg

Geri
Yukarı