Şeker, gluten vb. bırakmak

Vücudun sekere hic ihtiyaci yok :)
Vücudun ekstra şekerlere ihtiyacı yok deseydin doğru olurdu. @PODOLOG yanlış bir şey söylememiş.

Günlük tükettiğimiz çoğu yemekte şeker var. Bunlarla vücudun ihtiyacı kadar şeker alabiliyoruz. Sonuç olarak bunlar da şeker geçiyor. Sen şekere hiç ihtiyacı yok vücudun dersen yanlış anlaşılmaya müsait bir cümle olur.

Bu söylem insana "şeker olmazsa olmaz, aman tanrım glikoz tüketmezsem beynim çürür" hissi uyandırıyor. O yüzden belirtme gereği duydum.
Baş dönmesi falan beyne kan gitmediğin de yani glikoz gitmediğin de oluyor mesela. Kan şekeri düşüklüğü de yüksekliğinden çok daha tehlikelidir. Bende bundan dolayı glikozla besleniyor beyin diye bir ibare kullandım. :)
Yok niye yanlis anliyalim, hepimiz insaniz. Diyaloglarla birbirimizin hatalarini düzeltecegiz :)
Çok anlayışlısınız teşekkür ederim. :)

Gluten'i neden bırakmayı düşündünüz ki? Bir çölyak hastası olarak söylemeliyim ki gluteni bırakmak dışarıdan göründüğünden kat kat daha zor. Benim gibi sağlık sorununuz yoksa öyle bir maceraya girmenizi önermiyorum şahsen :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı