Şekerli kola vs şekersiz kola

261538

Megapat
Makaleler
98
Şekerli kolanın içindeki şeker miktarını merak ettiniz mi? Yaklaşık 3 yıl önce şekerli kola içmeyi bırakmıştım, sonrasında 5 aydırda asitli içecek içmiyorum. Tavsiyem kola bağımlıları için şekersiz kola içmeniz. Boyutuna göre tadı değiştiği aşikar ürünlerin bu yüzden 1 L büyük olanları tavsiye etmem tadı cidden çok kötü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha once bir sey duymustum. Bu sekersiz kolada kullanilan tatlandirici vucudun ihtiyacindan fazla insulin salgilamasina sebep oluyormus. Ayrica bununla birlikte bir cok seyin baslangici oluyormus. Siz siz olun sekerli kolaya devam edin. :D

En temizi, kola içmeyi bırakın. Hatta bütün asitli ve şekerli içecekleri bırakmak, sağlık açısından en iyisi olacaktır.

Şekerli ve şekersiz, yok ''zero'' falan muhabbetleri çok zorlama şeyler. Sağlığına veya şeker kullanımına o kadar dikkat ediyorsan zaten bu tarz zararlı ürünleri tüketmezsin.

İçinde şeker olmasa da Aspartam ve Asesülfam gibi yapay tatlandırıcılar var. Normal şekerden bile daha zararlı bunlar.

Abur cuburlu beslenen birisi olarak söylüyorum 1 aydır ekmek-şeker-tuzdan uzak duruyorum hatta kolayı bırakın meyve suyu bile içmiyorum. Spor salonuna gitmeye başladım ve psikolojik olarak rahatladım. Yaşam kalitem ve enerjim arttı resmen.

2 yıl önce neredeyse her gün kola içerdim. Kolayı bırakma kararı aldım; ilk hafta çok zorlandım ama şu an soda harici hiçbir hazır içecek içmiyorum. 😊 Böylesi daha iyi.

İçinde şeker olmasa da Aspartam ve Asesülfam gibi yapay tatlandırıcılar var. Normal şekerden bile daha zararlı bunlar.
Kulaktan dolma bilgiler bunlar bana 'resmi' ilaç kurumlarından birinin raporunda bu iki maddenin zararının olduğunu kanıtlayan bir belge göstersene. Zararı var bu içeceklerin ancak kulaktan dolma bilgilerle bunları savunacaksanız işimiz var.

Geri
Yukarı