Şekersiz kola zararlı mı?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Coca-Cola Zero bağımlısıyım.

Kola içmeyi çok seviyorum. Powerlifting sporcusu olduğum için, kilo almamak veya vücut yağ oranını korumak için şekersiz kola olan Coca-Cola Zero'yu tercih ediyorum. Her gün istisnasız 1 litre içiyorum.

Merak ettiğim şey ise şu; bazıları aspartam gibi tatlandırıcılar içerdiği için şekersiz kolanın normal kolaya nazaran daha zararlı olduğunu söylüyorlar. Diyeceksiniz ki; Bu sonuçta kola, her türlüsü zararlıdır. Evet, fakat şekersiz kolanın zararları daha mı fazladır onu merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2018'e kadar her gün 2,5L Coca-Cola Zero içiyordum ve şöyle söyleyeyim; neredeyse 2,5 yıldır hiç kola içmiyorum ve 13 kilo verdim. Zero koladaki tatlandırıcıların şekerden daha çok zararlı olduğunu biliyorum ki kolayı zararlı yapan sadece içindeki şeker değil.

Zero diye içmeye devam edenler belki fikirlerini değiştirirler. 89 kiloydum, 76'ya düştüm. (y)

Konuya çok hakim değilim ama bağımlısı olmadıklarını varsaydığım birkaç vücut geliştirmeci ara ara Coca-Cola Zero içiyordu. Elbette kola başlıca zarardır ama kaçamak yapılacaksa ki yapılıyor, onu da Zero ile yaptıklarını gördüm. Bildiğim kadarıyla Zero kolalar 1lt olarak satılıyor, her gün 1lt içip bitirmek yine zararınıza olacaktır.

2018'e kadar her gün 2,5L Coca-Cola Zero içiyordum ve şöyle söyleyeyim; neredeyse 2,5 yıldır hiç kola içmiyorum ve 13 kilo verdim. Zero koladaki tatlandırıcıların şekerden daha çok zararlı olduğunu biliyorum ki kolayı zararlı yapan sadece içindeki şeker değil.

Zero diye içmeye devam edenler belki fikirlerini değiştirirler. 89 kiloydum, 76'ya düştüm. (y)
Anladım, teşekkürler.
Konuya çok hakim değilim ama bağımlısı olmadıklarını varsaydığım birkaç vücut geliştirmeci ara ara Coca-Cola Zero içiyordu. Elbette kola başlıca zarardır ama kaçamak yapılacaksa ki yapılıyor, onu da Zero ile yaptıklarını gördüm. Bildiğim kadarıyla Zero kolalar 1lt olarak satılıyor, her gün 1lt içip bitirmek yine zararınıza olacaktır.
Evet, bende görmüştüm spor salonunda iken. Bırakmayı istiyorum.
İçmeyin hocam, bırakın kalsın...
En kısa sürede bırakmalıyım. Kahvaltı da bile içtiğimi görünce, bir sorun olduğunu anladım.

Geri
Yukarı