Sennheiser CX200 Street II İncelemesi

Bu kulaklık yıllar öncenin kulaklığı ve güncel değil bu fiyatlara satılması doğal bir durum değil. Zamanında 90 liraya aldım 3-4 sene kullandım ve bir tarafında sesin gitmesinden sonra atmıştım. Kablosu kalitesiz ve dikkatli kullanımda bile deforme olabiliyor. Bu parayı eder mi bence etmez.

Valla ne kadar para kazanırsam kazanayım ama kusura bakma o parayı bir kulaklığa veremem Yani 6000 TL'lik ne yapabilir bir kulaklık? Kafamın içine Freddie Mercury'yi sokacak hali yok
Bazı pahalı modeller kimse alamaz diye piyasaya sokulmadı

Orijinal olup olmadığı oradan anlaşılıyormuş bende ona göre alacaktım Teknosa'dan.
Yani sahte satacağını pek sanmam. Ben açılmış veya değişim ürün olmasından korktum ama bandrolü ve açma yerindeki hologramı duruyordu. Sıfır ürün olduğuna emin oldum açıkçası. Sahte olduğunu da pek sanmıyorum.

Pekala daha önce hangi markaları kullandınız, karşılaştırdığınızda memnuniyetiniz ne oranda diğerlerine göre?

Pekala daha önce hangi markaları kullandınız, karşılaştırdığınızda memnuniyetiniz ne oranda diğerlerine göre?
Sennheiser, Philips, JBL ve Sony markalarını kullanmıştım daha önce. Sennheiser kalitesini zaten biliyordum ama bu fiyata değecek fark olur mu diye şüphem olmuştu. JBL ile karşılaştırdığımda özellikle bass'lar sağlam vuruyor cidden. Ama kontrolcü olmamasından nefret ettim açıkçası. Ses kalitesini beğendim ama kablolarının inceliği birazcık korkuttu beni. Dikkatsizce cebinden asılarak çeksen kopar gibi duruyor. Gerçi birisi yazmıştı insan assan yine kopmaz merak etmeyin diye. Denemeyi düşünmüyorum açıkçası

Ben de eski xc'cilerdenim 5 sene kadar önce çok kullandım bu ve 300 versiyonunu. 200 defalarca tek uydudan ses vermeyi kesti, zamanın Metan servisi defalarca sıfırını verdi. En son alt segment ürünlere Bircom bakıyordu, Bircom da 1 defa değişim verdi sorunsuzca.

Uydunun iç kısmındaki bobinlerde bağlantılar zayıftı, resmini paylaşmıştım daha önceden. Dış taraftaki kablodan yana en ufak korkun olmasın hiçbir şey olmaz dış kabloya Olacak olan 1 sene içerisinde uydunun içerisinde oluyor; uydulardan biri ses vermeyi kesiyor.

CX200 ve 300 ile alakalı hatırladığım en bariz detay mid ve tiz frekanslardaki başarılı performansıydı.
CX200'ü Vatan Computer'den ilk defa aldığım > bisiklet ile yoluma devam ettiğim o ilk anı çok iyi hatırlıyorum. Beklentimin üzerinde bir performans yakalamıştım. İlk defa bir kulaklık alıyordum daha doğrusu, eksikliklerini hissettirse de genel olarak moda sokuyordu insanı. Şu an kullansam belki aynı duyguları yaşamam.

Yalnızca alt frekanslarda bahsettiğin kadar iyi olmadığını düşünüyorum. CX300 de keza alt frekanslarda başarılı değil, CX200'den iyi yine de. Fiyatını göz önüne aldığınızda ise CX200 almak, 300'e kıyasla çok daha mantıklı. Şu an aradaki fiyat farkı ne kadar bilmiyorum.

Bu konuda da bahsetmişim, binlerce liraya satılan kulak üstü 40mm sürücülü kulaklıktan pek farkı yok tiz frekanslarda; SONY MDR-1ABT Kablosuz Kulaklık İncelemesi - Technopat Sosyal

Problem ile alakalı da bir konu açmışım; Sennheiser CX200 tek taraftan ses gelmeme sorunu - Technopat Sosyal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…