Sennheiser CX300S alınır mı?

Şirinlerin fön makinesi:)

Bence memnun kalacaksın. Al dostum ya buna göre kesinlikle farkı göreceksin benden söylemesi:)

Vurması gereken yerde tam vuruyor ama arkadaşın da dediği gibi dengeli bir ses için bu kulaklık. Temiz bir ses için.
Ben yarın mediamark’a gidip kırmızısını alayım olduğum yerde varmış. En ucuzu da 400₺ zaten. Kargo beklemeden alayım :)
Hayırlı olsun şimdiden güzel günlerde kullan. Kırmızı alsaydın varsa eğer.
Kırmızı ile beyaz arasında kaldım. Gittiğimde karar veririm artık

Ben yarın mediamark’a gidip kırmızısını alayım olduğum yerde varmış. En ucuzu da 400₺ zaten. Kargo beklemeden alayım :)
Kırmızısını beğenirsin. Tam yılan, ateş ediyor valla:)

Ya 1 haftadır kulaklık arıyorum çok arada kaldım. Benim de size sormak istediğim birkaç soru var. Ben klasik Apple kutusundan çıkar EarPods kulaklığı kullanıyorum. Bana iyi geliyor ama bende HyperX revolver S kulaklığı var piyasada muadili yok denecek kadar az. Kulak üstü bu. EarPods'u çıkarıp telefona HyperX takınca sanki torostan inip Audi'ye biliyor gibi oluyorum. Çok kalitesiz geliyor kulağa. Artık yaşım da 25 oldu pek PC başında duramıyorum. O yüzden Sennheiser 300s çok mantıklı geldi.
SORUM ŞU: Ben hem oyun oynayan birisiyim, hem film izleyen birisiyim. Aşırı müzik dinlemem. Eğer 300s alırsam EarPods (Apple'nin kulaklığından) daha tatmin eder mi? Cevaplarsan çok çok mutlu olurum.

Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Bildirim yeni geldi. Diğer arkadaşlar açıklamada bulunmuşlar. Ben de kendi deneyimlerimi paylaşayım.

Malumunuz kulaklık, televizyon gibi şeylerde bir üst seviyesini dinlemeden/görmeden varolanı karşılaştırmak ve bir seviye biçmek mümkün değil. Ben de bundan önce Plattan 2, JBL T500, Quadbeat 3 kullanmış biri olarak yorum yapabilirim. Çok üst seviye bir kulaklık kullanma fırsatım olmadı. Apple'ın AirPods'unu da kullanmadım. Ancak Plattan 2 ve T500'ün, Airpods'tan üst seviye olduğu zaten açıktır diye düşunüyorum.

Benim de sizin gibi alırken endişelerim vardı. Zira kullanıcı yorumları çok zıt. Kulaklık gibi detaylı bir konuda günlük kullanıcıların yorumu ne kadar dikkate değer orası da ayri bir konu tabii...

Benim deneyimlerim şu yönde:
- Kulaklığın ses yalıtımı çok başarılı. İlk bunu demem gayet yerinde olur gibi. İçeriye aşırı ses alan çok eski bir arabada bozuk yolda giderken arkada hoparlör müzik çalarken kulaklığı takıp sesi %50'ye almam lastik sesi dışında kalan bir çok sesi neredeyse kesiyor. Gerçekten yalıtıma hayranım. Tabii yalıtımın iyi olması için kulağınıza uygun boyutta uç kullanmanız önemli. 4 adet uçla geliyor, size uygun olanı kullanın. Ben üzerinde orijinal geleni kullanıyorum.
- Ses konusunda memnunum. Son kulaklığım olan Plattan 2'den geçerken ciddi endişelerim vardı. "Acaba CX300S kulaküstü kulaklığa göre çok kötü kalır mı? Seste bariz fark olur mu?" gibi. Ama CX300S geldiğinde bayağı şaşırdım. Plattan 2 ile CX300S'yi yan yana karşılaştırdım. Elbette sürücü boyutunun küçülmesinin etkisini hissettim ama Plattan 2'den kötü diyemem. Hatta Plattan 2'de memnun olmadığin konularda CX300S'nin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Kısaca ALC1220-VB ses kartında 24bit/96KHZ High-Res müzikler dinliyorum ve memnunum.
- Malzeme kalitesi gayet iyi. Kablosu, bileşenlerin bulunduğu yer, kulak uçları, jak kısmı. Hepsi de sağlam. Kulaklığı bir çok kez düşürdüm. Bağzıları ciddi idi. Herhangi bir sorun olmadı. Kablosuna ise birkaç kez takılmama rağmen sorun olmadı. Kabloya bir sey olacağı da yok zaten. Bayağı kalın.
- Rahat. Şekil anlamında neredeyse klasik bir kulakiçi kulaklık. Kulak ucunun kulağa girdiği yer diğer kullandığim kulak içi kulaklıklara nazaran daha eğri ve uzun. Bu sayede daha rahat oturuyor. Zaten bayağı küçük bir kulaklık.
- Garantisi sağlam. Sennheiser'ın garantisinden memnun kalmayan insan sayısı azdır herhalde. Bizzat deneyimim olmadı ama alırken araştırdığımda böyleydi.

Sonuç olarak CX300S'in verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum. Ses konusunda pek bir bilgim olmadıği için önceki kullandıklarımla karşılaştırmakla yetiniyorum. Bu yüzdn pek güvenilir olmayabilir ama en azından bir fikir vermiştir diye düşünüyorum.

Çok açıklayıcı oldu cevap için teşekkür ediyorum. Klasik airpods çok tiz var müziğin sesini doğal veremiyor. Alıcam eahatsız ediyor müzik dinlerken beni çok
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Bildirim yeni geldi. Diğer arkadaşlar açıklamada bulunmuşlar. Ben de kendi deneyimlerimi paylaşayım.

Malumunuz kulaklık, televizyon gibi şeylerde bir üst seviyesini dinlemeden/görmeden varolanı karşılaştırmak ve bir seviye biçmek mümkün değil. Ben de bundan önce Plattan 2, JBL T500, Quadbeat 3 kullanmış biri olarak yorum yapabilirim. Çok üst seviye bir kulaklık kullanma fırsatım olmadı. Apple'ın AirPods'unu da kullanmadım. Ancak Plattan 2 ve T500'ün, AirPods'tan üst seviye olduğu zaten açıktır diye düşunüyorum.

Benim de sizin gibi alırken endişelerim vardı. Zira kullanıcı yorumları çok zıt. Kulaklık gibi detaylı bir konuda günlük kullanıcıların yorumu ne kadar dikkate değer orası da ayri bir konu tabii...

Benim deneyimlerim şu yönde:
- Kulaklığın ses yalıtımı çok başarılı. İlk bunu demem gayet yerinde olur gibi. İçeriye aşırı ses alan çok eski bir arabada bozuk yolda giderken arkada hoparlör müzik çalarken kulaklığı takıp sesi %50'ye almam lastik sesi dışında kalan birçok sesi neredeyse kesiyor. Gerçekten yalıtıma hayranım. Tabii yalıtımın iyi olması için kulağınıza uygun boyutta uç kullanmanız önemli. 4 adet uçla geliyor, size uygun olanı kullanın. Ben üzerinde orijinal geleni kullanıyorum.
- Ses konusunda memnunum. Son kulaklığım olan Plattan 2'den geçerken ciddi endişelerim vardı. "Acaba CX300S kulak üstü kulaklığa göre çok kötü kalır mı? Seste bariz fark olur mu?" gibi. Ama CX300S geldiğinde bayağı şaşırdım. Plattan 2 ile CX300S'yi yan yana karşılaştırdım. Elbette sürücü boyutunun küçülmesinin etkisini hissettim ama Plattan 2'den kötü diyemem. Hatta Plattan 2'de memnun olmadığin konularda CX300S'nin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Kısaca ALC1220-vb ses kartında 24bit/96KHZ High-Res müzikler dinliyorum ve memnunum.
- Malzeme kalitesi gayet iyi. Kablosu, bileşenlerin bulunduğu yer, kulak uçları, jak kısmı. Hepsi de sağlam. Kulaklığı birçok kez düşürdüm. Bağzıları ciddi idi. Herhangi bir sorun olmadı. Kablosuna ise birkaç kez takılmama rağmen sorun olmadı. Kabloya bir şey olacağı da yok zaten. Bayağı kalın.
- Rahat. Şekil anlamında neredeyse klasik bir kulak içi kulaklık. Kulak ucunun kulağa girdiği yer diğer kullandığim kulak içi kulaklıklara nazaran daha eğri ve uzun. Bu sayede daha rahat oturuyor. Zaten bayağı küçük bir kulaklık.
- Garantisi sağlam. Sennheiser'ın garantisinden memnun kalmayan insan sayısı azdır herhalde. Bizzat deneyimim olmadı ama alırken araştırdığımda böyleydi.

Sonuç olarak CX300S'in verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum. Ses konusunda pek bir bilgim olmadıği için önceki kullandıklarımla karşılaştırmakla yetiniyorum. Bu yüzdn pek güvenilir olmayabilir ama en azından bir fikir vermiştir diye düşünüyorum.

Bak bendeki HyperX revolver S bu. Pisaya fiyatı 3000₺ bunun ama gel gör ki PC için tasarlanmış resmen. Kulakta çok kaba duruyor. Masa başı olacaksın bununla.
Hayırlı olsun şimdiden güzel günlerde kullan. Kırmızı alsaydın varsa eğer.

439₺ bayıldım resmen. 440₺ olsa nasıl alırdım :( aşırı zam gelmiş. Bütün sitelerde fiyat böyledi. Sadece Amazon'da kırmızı rengi 390₺ di bende sevemedim kırmızını. Resimde gösterdiğim gibi Sennheiser'in kendi sitesinden aldım beyazı çok hoş. Ben beyaz hastasıyım çok seviyorum :)

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    164,4 KB · Görüntüleme: 28
  • 5205A33A-7426-4B9B-92DD-3BA0B866B72F.jpeg
    5205A33A-7426-4B9B-92DD-3BA0B866B72F.jpeg
    53,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Garantisi sağlam. Sennheiser'ın garantisinden memnun kalmayan insan sayısı azdır herhalde. Bizzat deneyimim olmadı ama alırken araştırdığımda böyleydi.
Bu çok önemli işte. Ne yazık ki başka markalarda saçma sapan sorun yaşayanları çok okudum. Sennheiser değişim yoksa bir üst modelini yolluyor düşün artık.
Ben beyaz hastasıyım çok seviyorum :)
Fiyatlar uçmuş. Ben 275₺’ye denk getirmiştim. Güzel güzel. Zevk meselesi ya bu illa biz kırmızı aldık diye şart bir şey değil:) Sen şöyle iki üç gün boyunca çeşitli müzik tipleri dene bakalım. Spotify kullanıyorsan ses kalitesini ortaya al. En iyi kalite yaparsan sesi baya kısıyor çünkü. Ben kulaklıkta sorun var sanmıştım başlarda:)

@FantastikTürk senin nasıl gidiyor kulaklıkla? Keyifler yerindedir umarım:)

Bu çok önemli işte. Ne yazık ki başka markalarda saçma sapan sorun yaşayanları çok okudum. Sennheiser değişim yoksa bir üst modelini yolluyor düşün artık.

Fiyatlar uçmuş. Ben 275₺’ye denk getirmiştim. Güzel güzel. Zevk meselesi ya bu illa biz kırmızı aldık diye şart bir şey değil:) Sen şöyle iki üç gün boyunca çeşitli müzik tipleri dene bakalım. Spotify kullanıyorsan ses kalitesini ortaya al. En iyi kalite yaparsan sesi baya kısıyor çünkü. Ben kulaklıkta sorun var sanmıştım başlarda:)

Gelsin yazıcam iyi ya da kötü diye zaten :)

Ben kulaklığı, Sennheiser Türkiye Online Satış Mağazası den aldım. Bu site güvenilir mi? Hiç dikkat etmedim kendi sitesidir diye aldım sorun çıkar mı ki.

Son düzenleme:
Ben kulaklığı, Sennheiser Türkiye Online Satış Mağazası den aldım. Bu site güvenilir mi? Hiç dikkat etmedim kendi sitesidir diye aldım sorun çıkar mı ki?
Sennheiser'ın orijinal sayfası zaten orası. En sorunsuz olacak yer bence. Alternatif olarak da şu aşağıdaki site en güvenilirlerindendir.

Hocalarım hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim, çok yararlı ve güzel içerikler oluşturmuşsunuz. Bence Sennheiser'ın tek kusuru fiyat. Bazı modellerin fiyatlarını hak etmediğini düşünüyorum. Model numarasını hatırlayamadığım "spor" için tasarlanmış Bluetooth kulaklıklardan bir tanesini bir süreliğine kullanmıştım, fiyatı 600 TL gibi bir şeydi sanırım. Sesin aşırı sıcak tonlu olması dışında bir sorun yoktu açıkçası. Baslar bir tık daha ön planda olmasına rağmen beni hiçbir şekilde rahatsız etmemişti açıkçası. Ama mikrofonu berbattı. Ciddi anlamda çok kötüydü, sesim uzaktan boğuk bir şekilde geliyordu. Ve o modelin kronik problemli olduğunu hatırlıyorum, zira yorumlarda çok fazla "Bir tarafı bozuldu." şeklinde şikayetler vardı. Açıkçası ürün genel anlamda iyiydi.
Ancak ses profilinin hemen hemen aynı olduğu "Xiaomi Bluetooth Sport" şeklinde bir kulaklık daha vardı. Ben bunu toplam bir buçuk yıl boyunca kullandım, fazlasıyla memnundum. Bu ürünün mikrofonu daha iyiydi açıkçası. Fakat çok önemli bir sorunu da vardı. Bu ürün bir süre sonra kendi kendine bozuluyordu. Açma tuşuna ne kadar basılı tutarsanız tutun veya ürünü şarj edip tekrar açmayı deneyin, yine de ürün açılmıyor. İki tane aldım ikisinde de aynı şey oldu. Hiçbir şey yapmamama rağmen.
Yukarıda demeye çalıştığım şeylerden bir tanesi bazı ürünler her ne kadar tatminkar olsa da kronik olarak problemli olabilir. Bazı ürünlerse fiyatlarını hak etmez. Bazı ürünlerse fiyatlarının çok üstünde bir performans gösterir. Konu sahibinin yukarıda yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca gerçekten kulaklık denenerek seçilir deniyor ya, bu fazlasıyla doğru. Ve bazı "Youtuberlar" maalesef "inceleme" videosu adı altında reklamdan başka bir şey yapmıyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı