Ses İnceliği Hakkında Bilgi

_serkan_

Centipat
17 yaşındayım. Sesim yaşıtlarıma göre ince ve bu durum sosyal hayatımı bazen olumsuz etkilemekte. İnternetten araştırma yaptım cerrahi yöntem falan yazıyor. Yani 3 ay sonra edebiyat hocası herkese şiir okutacak sınıfta ben ise düşünüyorum bu sesle nasıl okuyacağım diye. Sesim ne zaman oturur ya da böyle mi kalacak? Benim yaşımdayken bu durumda olan var mıydı aranızda? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Ekleme: Sesimi içten yani "pes"ten konuştuğum zaman kalın çıkıyor. Bir de şiddetli bağırdığım zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin durumun nedir bilmiyorum. Belki sen abartıyorsundur veya ameliyat gerektiren bir durumdur. Ailen ve çevrendekiler de aynı şeyi mi düşünüyor? Eğer öyleyse ses terapistlerini bir araştır. Üniversitede bir arkadaşımın sesi çocuk sesi kadar ince çıkıyordu. Böyle bir uzmandan yardım aldı. Hiç ameliyat olmadan sadece ses egzersizleri yaparak kısa zamanda bizimki gibi normal kalın erkek sesine kavuştu. Senin durumun da aynıysa belki yardımcı olabilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı