Sevdiğim kıza kavuşma

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Bu anlatacağım olay size garip gelebilir, belki de bazılarınızın başına buna benzer olay gelmiştir. Ben 11. sınıf öğrencisiyim. Benim taa 6. sınıfta sınıfımıza yeni gelen bir kıza sevdalandım. Ona diyeceklerimi diyemedim. Ben kilolu birisiyim o zayıf. Düşünüyordum edeceğim diye. En sonda gaza geldim arkadaşlarımdan beni gaza getirmelerini istedim. Yaptılar. Gittim kızın yanına, diyeceğim, okulda rezil olurum, herkes benle alay eder diye bir şey diyemedim. Sonra ben ona hiçbir şey diyemeden ortaokul bitti. Liseye geçtik okullarımız farklı. Ama ben onu hala seviyorum. Telefonumun ekranında onun resmi. Bakıp bakıp duruyorum. Açılacağım yapamıyorum. Kilolu birisiyim. Spora başlayacağım, çevrem uygun değil. Fitness'a gideceğim, maddi durumum yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mert arkadaşım doğru söylüyor. Su şişesini ağzına kadar doldur. İndirip indirip kaldır. Tabii bu en ufak örneği. Her akşam yemekten sonra 1 saat yürüyüşe çık. İstersen başarırsın.

Bu anlatacağım olay size garip gelebilir, belki de bazılarınızın başına buna benzer olay gelmiştir. Ben 11. sınıf öğrencisiyim. Benim taa 6. sınıfta sınıfımıza yeni gelen bir kıza sevdalandım. Ona diyeceklerimi diyemedim. Ben kilolu birisiyim o zayıf. Düşünüyordum edeceğim diye. En sonda gaza geldim arkadaşlarımdan beni gaza getirmelerini istedim. Yaptılar. Gittim kızın yanına, diyeceğim, okulda rezil olurum, herkes benle alay eder diye bir şey diyemedim. Sonra ben ona hiçbir şey diyemeden ortaokul bitti. Liseye geçtik okullarımız farklı. Ama ben onu hala seviyorum. Telefonumun ekranında onun resmi. Bakıp bakıp duruyorum. Açılacağım yapamıyorum. Kilolu birisiyim. Spora başlayacağım, çevrem uygun değil. Fitness'a gideceğim, maddi durumum yok. Ne yapmalıyım?
Dur sana kendi hikayemi anlatayım. Ben de 11. sınıfa kadar kiloluydum. Liseye geçtikten sonra iyice kilo almaya başladım ki 11. sınıfta 110 kiloydum. Zaten özgüvenim yoktu daha önce hiç sevgilim falan da olmamıştı. Bir gün okul girişi sabah merdivenden çıkarken okuldan bir çocuk çekilin Alperen geliyor gibi seviyesiz ve ahlaksızca bir espri yaptı. Tabi lise ortamı herkes güldü falan. Ben dönüp bir şey diyemedim. Sonuçta özgüven işi bu da. O gün o an karar verdim ve dedim ki artık dikkat edeceğim ve kilo vereceğim. Yemek yeme alışkanlığımı bir günde değiştirdim. Okuldan geldiğimde eşofmanlarımı giyip 45 dk 1 saat yürüyüş yaptım. Pilav,kola,ekmek gibi karbonhidratları,yağları ve gereksiz enerji veren şeyleri hayatımdan çıkardım. Koştum,futbol oynadım,basketbol oynadım. İnanmayacaksın ama gece 4-5'e kadar spor yaptığım zamanlar oldu. Bir keresinde aşırı yorgunluktan 3 gün uyuduğumu hatırlıyorum. Annemin yaptığı bütün yemekleri yedim. Sulu yemekler özellikle. Doyana kadar ye ama ekmek yeme. Kola içme su iç. Çay içiyorsan şekersiz içmeye alış. Ben 4-5 tabak yemek yediğimi hatırlıyorum. Merak etme kilo aldırmaz sana yemek yemek. Ama ekmeği hayatından çıkar kesinlikle. Neyse bu spor alışkanlığım 12. sınıfa geçtiğim yaz ayında tam gaz devam etti. Ve 12. sınıf başladığında okula gittiğim ilk gün 75 kiloydum. Okula ilk geldiğimde beni görenlerin arkamdan fısıldaştıklarını duyuyordum ama kafamı çevirip bakmıyordum bile. O kadar iyi hissettirdi ki. Daha önce yüzüme bakmayan kızların bana kahve içme tekliflerini anlatmıyorum hiç. (Kabul etmedim) Derste Fizik hocam Alperen nerede başka okula mı geçti dediğini hatırlıyorum. Beni görmüş ama tanıyamamıştı. O kadar büyük bir değişim gerçekleştirdim. Spor salonuna Fitness'a gitmedim. Özgüvenim arttı. Sevgili edindim. Gibi gibi. Her şey senin elinde. İnanırsan başarırsın. Bu arada 75 kilo boyuma göre çok az olduğundan yediklerime dikkat edip biraz kilo aldım. Boyum 1.90. Şuan kilom ise 85. Spora devam ediyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Zayıflamak için spor yapmalısın. İlla ki spor salonuna yazılmak zorunda değilsin. Her akşam kendine bir mesafe belirle, o mesafe boyunca yürü veya koş. Yemek yememeye çalışma. Çünkü en sonunda, yemek yemeye yönelirsin.

Öncelikle daha sana karşı neler hissettiğini bile bilmediğin, seni sevip sevmeyeceği belli olmayan bir kişinin resmini telefonun arka planından kaldır dostum. Kaldırdın mı ? Hadi o zaman şimdi şu kilo ve özgüven konusuna el atalım.

Bir kız için değil, kendi sağlığın ve hayatının geri kalanın da daha düzgün bir vücuda sahip olmak için zayıflamalısın. Bu düşünce tarzı ile yola çıkarsan, seni hiç bir güç durduramaz. Yemek yeme konusuna gelirsek; az yiyeceksin dostum. Yani gereksiz yiyecekleri geçtim, normal yiyeceklerini bile yemeyeceksin. Öğün sayısını düşüreceksin, günde 2-3 öğün yemelisin. Bu öğünlerde az olmalı. Sonra yapacağın şey koşmak! Hayallerine, hedeflerine ve isteklerine doğru koş koşabildiğin kadar. Sahilde koş, sokak arasında koş, okula giderken koş, okuldan sonra koş. Spor, fitness yapmak zorunda değilsin. Yemeni, içmeni azaltır ve düzenli bir şekilde her gün koşup, yürüyüp ve hareket edersen başka bir şey yapmana gerek kalmaz.

Sevdiğin kız için ise, aslında en mantıklı yol ne ise onu yapmak en iyisi olacak. Kız ile bir daha nerede buluşacaksın, nasıl buluşacaksın kim bilir. Yani bu kız sana ev, arkadaş ortamı gibi yerlerde yakın ise bir şansın olabilir. Lakin başka semtlerde, farklı arkadaş gruplarına dahil iseniz ve de okullarınız farklı ise bence o limandan ayrılma zamanın gelmiş demektir. Kendini bu hatun için yorma. Okul arkadaşın olsa idi, evleriniz yakın olsa idi belki bir şeyler olurdu lakin sanmıyorum. Siz bir zayıflayın, koşun, beyninize oksijen gittikçe, kaslarınız yandıkça bu kız meselesini iyice beyniniz de harmanlayıp sonuca ulaşırsınız.

Unutmadan, bisiklet sürmeye başlayın. Bisiklet ciddi anlamda büyük geri dönüşler sağlayacaktır.

O
Konuya yorum yazma gereği bile duymuyorum ama, zayıflamak için illa ki spor salonuna yazılmana gerek yok. Biraz bahane yapıyorsun gibi. İstedikten sonra evde de yapmaman için hiçbir neden yok.
Onuda denedim 4 komşu bizi yöneticiye şikayet etti. Kovuluyorduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı