Sevdiğim Kıza Açılmak

Sana karşı duygusal anlamda düşüncesi olmayan bir kız bile konuya ilk girdiğin andan itibaren gözlerini gözlerinin içinden ayırmayarak yapacağın güzel bir konuşma ile sana karşı olan ilgi,düşünce ve duygularını olumlu anlamda değiştirmek biraz da senin elinde. Burada bazı püf noktalar var. Özgüvenin tam, rahat,heyecanlanmadan ve ona karşı olan duygu ve düşüncelerindeki samimiyeti, saf duyguları karşı tarafa net bir şekilde ifade edebilmen gerekiyor. Fakat bunu belirtirken söylediğim gibi dik duruşunu ve cesaretini göstererek yani pısırık bir şekilde değil özgüvenli bir şekilde kendini ifade etmen gerekiyor. Bir de sakın 'Arkadaşıma mı söyletsem?' gibi saçma bir düşünceye kapılma. Çay veya kahve içmeye davet et. Zaten seni tanıyan biri. Yanına giderken kılık-kıyafet olarak normalden biraz daha fazla özenli olman gerekiyor. Zaten o değişikliği görünce bile baştan hissedebilir. Rahat ol. Kendini düzgün tam anlamıyla ifade ettikten sonra sana karşı en ufak duygusal anlamda bir düşüncesi varsa bile zaten hal,hareket,tavır,davranış,mimik ve konuşma tarzındaki normale göre olan değişiklikten ne olduğunu anlarsın. Bazen direkt olarak olumlu cevap vermeyebilirler. Onu da sen anlayacaksın. Kısa ve öz konuş. Şimdiden her anlamda başarılar diliyorum.

Sana karşı duygusal anlamda düşüncesi olmayan bir kız bile konuya ilk girdiğin andan itibaren gözlerini gözlerinin içinden ayırmayarak yapacağın güzel bir konuşma ile sana karşı olan ilgi,düşünce ve duygularını olumlu anlamda değiştirmek biraz da senin elinde. Burada bazı püf noktalar var. Özgüvenin tam, rahat,heyecanlanmadan ve ona karşı olan duygu ve düşüncelerindeki samimiyeti, saf duyguları karşı tarafa net bir şekilde ifade edebilmen gerekiyor. Fakat bunu belirtirken söylediğim gibi dik duruşunu ve cesaretini göstererek yani pısırık bir şekilde değil özgüvenli bir şekilde kendini ifade etmen gerekiyor. Bir de sakın 'Arkadaşıma mı söyletsem?' gibi saçma bir düşünceye kapılma. Çay veya kahve içmeye davet et. Zaten seni tanıyan biri. Yanına giderken kılık-kıyafet olarak normalden biraz daha fazla özenli olman gerekiyor. Zaten o değişikliği görünce bile baştan hissedebilir. Rahat ol. Kendini düzgün tam anlamıyla ifade ettikten sonra sana karşı en ufak duygusal anlamda bir düşüncesi varsa bile zaten hal,hareket,tavır,davranış,mimik ve konuşma tarzındaki normale göre olan değişiklikten ne olduğunu anlarsın. Bazen direkt olarak olumlu cevap vermeyebilirler. Onu da sen anlayacaksın. Kısa ve öz konuş. Şimdiden her anlamda başarılar diliyorum.
Abicim siz iyiki varsınız.
Her anlamda diyorum bunu. Cidden bir aileden farksız burası benim için.
Güzel dilekleriniz, yardımcı oluşunuz o kadar iyi geliyor ki...
Çok teşekkür ederim her şey için. Senin de her şey gönlünce olur umarım bundan sonra.[emoji4]
Dediklerini uygulamaya çalışacağım hatta tam olarak düşüncelerim buydu ışık tuttun bana. Çok teşekkür ederim.[emoji4]

Canım yandı, senin canında yanmasın kardeşim.
Senin durumun da çok kötü kardeşim anlıyorum. [emoji53]
Mantık çerçevesiyle olaylara yaklaşırdım ben hep. Ciddiyeti severdim ve hep soğukkanlı idim. Belki de içime atma sebeplerimden biri de buydu.
Ona rağmen şu an duygularım ile bunları yazıp konuşuyorsam sırılsıklam sevdiğimden. Yoksa kime bu kadar bağlanabilirim başka?

Senin durumun da çok kötü kardeşim anlıyorum. [emoji53]
Mantık çerçevesiyle olaylara yaklaşırdım ben hep. Ciddiyeti severdim ve hep soğukkanlı idim. Belki de içime atma sebeplerimden biri de buydu.
Ona rağmen şu an duygularım ile bunları yazıp konuşuyorsam sırılsıklam sevdiğimden. Yoksa kime bu kadar bağlanabilirim başka?
İşin çarpıcı tarafı açılmadan önce sevdiğim biri olduğunu bilen tek kişiydi. Derdi ' Söylesene şu kız kim?', konuşurduk, yanıma gelir dertleşirdik, konuşmasak bile gözlerine bakardım o gülerdi ama söyledikten sonra konuşmayı kesti benimle ve 200 gün oldu hala her gece uykumu kaçırır o sahne, ağlatır.

İşin çarpıcı tarafı açılmadan önce sevdiğim biri olduğunu bilen tek kişiydi. Konuşurduk, yanıma gelir dertleşirdik, konuşmasak bile gözlerine bakardım o gülerdi ama söyledikten sonra konuşmayı kesti benimle ve 200 gün oldu hala her gece uykumu kaçırır o sahne, ağlatır.
Ben içime atmaktan sıkıldım. Olacağına varsın. Hiçbir zaman böyle sevmem belki de. Hiçbiri ilki gibi olmaz. Belki üzülürüm ama uzaktan seyretmekle kalmam.

Ben 2012 yılında lisede tanıştığım birisi için 5 yıldır bekliyorum. Kızın gözü önünde çok sevgilim oldu, çok saçma sapan davranışlarım da oldu.

Durumumuz benzer sadece yıllar farklı :) Kendisi onu sevdiğimi bilmiyor, ben de bu sene tekrar gireceğim sınava sınavın bitmesini bekliyorum. Kendisi şu an İstanbul'da üniversite okuyor. Şu sıralar yazlığa gitmiş olması lazım. Sanırım sınavdan çıktığım gibi yanına gidip ne var ne yok hepsini anlatacağım kendisine. Sen sınava gir sonra beraber söyleriz olur mu? :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı