Sevgilimden soğuduğumu hissediyorum

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
1 yıllık bir ilişkim var. Davranışları çok aşık çok seviyor, çok ilgili gibi fakat bazı şeyler yaşattı güven kıracak, soğutacak, sadakatsizce davranışlar. Başkasıyla buluşma konuşma gibi değil fakat normal olmayan şeyler. Bir kez ayrıldık, ertesi gün affettim çünkü varlığının bana bir zararı yok, sadece ilgi veriyor, sevildiğimi hissettiriyor. Genel olarak da böyleydi. Benim yaptığım şeylerde de bu şekilde davranıyor. Hayatımı devam ettirmek isteyebileceğim türden birisi ve beni sevdiğine inanıyorum, bir şekilde güvenebiliyorum ama yaptığı şeyler için bu geçerli değil. O konuda güvenmemek değil, direkt ne yaptığını umursamıyorum. Ama yaptığı şeyleri unutamıyorum ve eskisi gibi hissedemiyorum. Hiç kıskanmıyorum, konuşmaya veya buluşmaya merakım yok, soğuduğumu, artık sevmediğimi sadece ilgisi için devam ediyormuşum gibi geliyor. Bu dönemde böyle iyi davranan iyi kişilikli birisi pek çıkmaz diye de ayrılmak istemedim. Kaybetme korkum yok, hiç de olmadı. Varlığı kötü değil diye ayrılmaya gerek duymuyorum. Hem üzülmesini istemiyorum, çok korkuyor beni kaybetmekten. Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de çabuk soğuma sorunlarım var, soğuma sebebim neyse her zaman o an anında ayrıldım. Senin yaptığın bencillik, alınma. O güven kırıcı davranışlarından sonra soğumuşsun zaten, bitir bu yalanı uzatmanın alemi yok.

Evet hocam bu olaylar yaşandıktan veya öğrendikten sonra eskisi gibi asla olamadım. Şu an ona güveniyorum o güveni bana hep sağladı fakat bu yaptıklarını bir yere koyamıyorum o eski hissiyat istek bitti. Ayrıca bu olaylardan sonra ayrılıp barıştık yani ben bir nevi affettim. Denemek istedim geri kazanırım belki hislerimi diye ama olmuyor. Benim için çok çabalar uğraşır sürekli böyle birini üzmekte istemiyorum. Ne yapmalıyım kararsızım.

Evet hocam bu olaylar yaşandıktan veya öğrendikten sonra eskisi gibi asla olamadım. Şu an ona güveniyorum o güveni bana hep sağladı fakat bu yaptıklarını bir yere koyamıyorum o eski hissiyat istek bitti. Ayrıca bu olaylardan sonra ayrılıp barıştık yani ben bir nevi affettim. Denemek istedim geri kazanırım belki hislerimi diye ama olmuyor. Benim için çok çabalar uğraşır sürekli böyle birini üzmekte istemiyorum. Ne yapmalıyım kararsızım.
Normalde olsa ayrıl gitsin derdim ama 1 yıllık ilişkiniz varmış, az bir süre değil. Durum madem böyle ayrılırsan birkaç aya pişman olursun gibime geliyor. 3-4 ay ara ver ilişkiye hiç görüşmeyin, sosyal medyadan da kısıtla baktın rahatladın konuyu kapar önüne bakarsın, baktın olmadı bu sefer de onun reddetme ihtimalini göze alarak geri dönersin. Bunun sonucunda da iki olasılık var; ya ilişkiyi tekrar toplayamazsınız, ya da eskisinden de iyi olursunuz. Başka türlü olmaz bu iş, iki taraf içinde en sancısız yol budur.

Bunu yapmamız şu an pek mümkün değil. Aslında ayrılıp barıştığımız zaman böyle olmuştu. Bu sorunlar devam etmediği için veya artık aynı davranışları yapıyor mu umurumda olmadığı için affetmiştim. Çünkü tek yaptığı bana ilgi vermek. Yokluğu sıkıntı değil sadece boşluğa düşerim ama varlığı iyi oluyor dedim ve devam etmek istedim. Devam ettikten sonra başlarda güzel oldu onsuz olmak istemiyormuşum gibi geldi. Sonra tekrar aynı soğuk hislere döndüm. Bazen diyorum aldatsada ayrılsam. Ayrılmak istemiyorum ama aynı zamanda ayrılmak için bahane arıyorum. Bunun sebebi sanırım bana karşı olan davranışları ve yaşattıkları arasındaki uyuşmazlık ve hayal kırıklığı.

Bunu yapmamız şu an pek mümkün değil. Aslında ayrılıp barıştığımız zaman böyle olmuştu. Bu sorunlar devam etmediği için veya artık aynı davranışları yapıyor mu umurumda olmadığı için affetmiştim. Çünkü tek yaptığı bana ilgi vermek. Yokluğu sıkıntı değil sadece boşluğa düşerim ama varlığı iyi oluyor dedim ve devam etmek istedim. Devam ettikten sonra başlarda güzel oldu onsuz olmak istemiyormuşum gibi geldi. Sonra tekrar aynı soğuk hislere döndüm. Bazen diyorum aldatsa da ayrılsam. Ayrılmak istemiyorum ama aynı zamanda ayrılmak için bahane arıyorum. Bunun sebebi sanırım bana karşı olan davranışları ve yaşattıkları arasındaki uyuşmazlık ve hayal kırıklığı.
Toxic ilişkiye dönüşür bu zamanla. Böyle gidersen kızın en ufak davranışına tahammülün kalmaz kızda sen de boşa acı çekip durursunuz. Sevmediği davranışları yaparak kendinden soğutup bitir bu işi, kendisi ayrılsın, yazık kıza ama bundan başka bir şey gelmiyor aklıma maalesef. Ayrıca sevgili dediğin ilgi verir yenisi bulunur.

Hocam derdim zaten ilgi veren biri veya sevgili değil. Sevgili bulmak ilgi almak basit şeyler her yer kız dolu ki bunların olmaması da benim için sorun değil. Benim tek derdim iyi niyetli iyi kişilikli birini üzecek olmam ve böyle birinin bu devirde çok çıkmaması. Size dediklerimi ona da söylüyorum konuşuyorum yok yani aksi bir şey söylemiyor soğuyacak gibi değil ama dediklerinizde haklısınız bir şekilde bitirmem lazım sanırım.

Hocam derdim zaten ilgi veren biri veya sevgili değil. Sevgili bulmak ilgi almak basit şeyler her yer kız dolu ki bunların olmaması da benim için sorun değil. Benim tek derdim iyi niyetli iyi kişilikli birini üzecek olmam ve böyle birinin bu devirde çok çıkmaması. Size dediklerimi ona da söylüyorum konuşuyorum yok yani aksi bir şey söylemiyor soğuyacak gibi değil ama dediklerinizde haklısınız bir şekilde bitirmem lazım sanırım.
Anliyorum sizi hocam. Fazla ilgi ve monoton ilişki insanı soğutur arada karşı gelmesi gerekiyor, her dediğinize okey oluyorsa haklısınız tabii sogumakta. Benim de böyle ilişkim olmuştu 1 ay dayanabildim, bazı huylarını özlesem de özlemediğim huyları daha çok, pişman değilim.

Hocam soğuma sebebim keşke bunlardan ibaret olsa güven kırıcı sadakatsizce davranışlar beni çok soğutuyor yakıştıramıyorum bir de karşımdaki kişiliğe. Kendisi de yediremiyor kendine bunları yaptığı için. Çok aradayım bilmiyorum yokluğunu isteyeceğim türden birisi olsaydı düşünmezdim bu kadar.

Geri
Yukarı