Sevgilinin olmaması eksiklik midir?

Selamlar. Konu başında belirttiğim gibi bu durum sizce bir eksiklik midir yoksa kafa rahatlığı mıdır?
Dipnot: 20 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı.
Sevgiliyle muhabbet, şarkı vs. paylaşmak, birbirinizi mutlu etmek sevgilisi olmayanın eksiği budur.

Olmaması bir eksiklik değil. Her insan aynı kalıplaşmış işleri yapacak diye bir kaide yok. Böyle bir zorunluluk da yok. İçinden geliyor olsa zaten bunu yapıyor olurdun. Sorma gereği de hissetmezdin. Demek ki istemiyorsun ki bu tarz işlere girmiyorsun.

Asıl eksiklik, insanların bir işi ya da evi olmamasıdır. Çürümüş kapitalizm ise insanların gözünü boyamak için böyle arabesk sorunlar yaratır.

Çoğu kişi fikrinin katı ve duygusuz olduğunu düşünecektir belki, ama ben de tamamen aynı fikirdeyim.

Selamlar. Konu başında belirttiğim gibi bu durum sizce bir eksiklik midir yoksa kafa rahatlığı mıdır? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Eksiklik değildir ancak olması daha iyidir. Sevgilin olduğunda özenli olmayı, eş olarak yaşamayı, ortak plan yapabilmeyi ve daha bir sürü beceriyi edinmeye başlarsın. Toplumsallaşmayı öğrenirsin. 20 yaşına kadar olmamış olması normal. Bana sorarsan 20 yaşın altındaki sevgililikler zaten gerçek manada sevgililik değil evcilik gibi bir şeydir :) Tabi ki onlarda duygular yaşıyorlar fakat, mayasız hamur ile kek yapmak gibi bir şey o iş.

Selamlar. Konu başında belirttiğim gibi bu durum sizce bir eksiklik midir yoksa kafa rahatlığı mıdır? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Senin belirlemen lazım eksiklik mi yoksa kafa rahatlığı olduğunu. İçinde kuşku varsa eksiklik demektir. Bu konuyu açtığına göre ihtiyacın olmalı ancak sevgiye veya başka özel bir şeye ihtiyacın olmadığı sürece yapmasanda olur bence

Yeni konular

Geri
Yukarı