Sevgisili olan kıza sevdiğimi söylemeli miyim?

Sertlik, sevgilisi olan kıza yaklaşmak mı? Sert birini görmedin herhalde daha önce. Kız biriyle sevgiliyken neden bir başkasına baksın? Hadi baktı diyelim, aynısını daha sonra yine yapmayacağı ne malum, o zaman da buna sertlik diyebilecek misin?
Hocam sertlik derken, direkt ne demek istediğini söyle tarzı gibi bir sertlik değil mi? Yoksa ben yanlış anladım galiba, eğer davranışsal olarak sertlikse tercih etmem tabii ki de.

Sağolun hocam, sevgilisini tanımıyorum bile, daha önce hiçbir yerde görmedim, hatta sevdiğim kızı sevgilisini ne zaman gördüğünü bile hatırlamıyordur herhalde, belirttiğim gibi sadece sözde sevgililer, bir sebepten ayrılmaktan çekiniyor sevdiğim kız. Öyle biri değilim zaten ona buna laf atan insanların sevgililerine sarkan. Arasını bozma gibi bir niyetim de yok, sadece sevdiğimi söyleyip rahatlamak istiyorum.

Hocam yok fakat ne diyecektiniz ki?

Hocam eski hesabımı buldum, atesch #3496.
attım dostum istek.

Ve eklemem gereken son şey; Sen kızla birlikte olduktan sonra, kızın adı lekenecek. Boşuna düşman edineceksin, boşuna kavgalara karışacaksın, boşuna belki dayak yiyeceksin belki belaları peşinden sürükleyeceksin. Bir kız için değer mi? Adam gibi bekle, ondan sonra açıl.
Yani o tür şeylerin olacağını pek zannetmiyorum, zaten kızın pek erkek arkadaşı yok ve oturduğum şehir de öyle bir yer değil.

Kaç defa tekrarladım bilmiyorum fakat sevgili olmak diye bir isteğim planım yok, sadece sevdiğimi söyleyip rahatlamak istiyorum biraz olsun. Ben de çoğunuzun dediği gibi unutmaya çalıştım fakat olmadı.
Kafanda bitir. Sevgilisi olan kıza yaklaşmak delikanlılığa uymaz.
Hocam sertlik derken, direkt ne demek istediğini söyle tarzı gibi bir sertlik değil mi? Yoksa ben yanlış anladım galiba, eğer davranışsal olarak sertlikse tercih etmem tabii ki de.
Söylenmesi gereken her şeyi söyleyen kişi sert değil, açık sözlüdür. Sertlik, delikanlı olmaktır, kendine yetebilmektir, güçlü bir duruşunun olmasıdır.

Sağolun hocam, sevgilisini tanımıyorum bile, daha önce hiçbir yerde görmedim, hatta sevdiğim kızı sevgilisini ne zaman gördüğünü bile hatırlamıyordur herhalde, belirttiğim gibi sadece sözde sevgililer, bir sebepten ayrılmaktan çekiniyor sevdiğim kız. Öyle biri değilim zaten ona buna laf atan insanların sevgililerine sarkan. Arasını bozma gibi bir niyetim de yok, sadece sevdiğimi söyleyip rahatlamak istiyorum.

Hocam yok fakat ne diyecektiniz ki?

Hocam eski hesabımı buldum, atesch #3496.
Dostum, kendini o sevgilisinin yerine koy. Kız belki karakteri tam oturmamıştır, düşünemiyordur. Senin bunları düşünmen lazım. Aşk öyle sandığın kadar iyi, büyük bir şey değil.
Kafanda bitir. Sevgilisi olan kıza yaklaşmak delikanlılığa uymaz.

Söylenmesi gereken her şeyi söyleyen kişi sert değil, açık sözlüdür. Sertlik, delikanlı olmaktır, kendine yetebilmektir, güçlü bir duruşunun olmasıdır.
Sizinle hem fikirlerimiz, hem şarkı zevklerimiz uyuyor. Böyle birileriyle aynı ortamda, aynı konuyu savunmak çok güzel bir tartışma.

Geri
Yukarı