Sıfır egea hatchback urban Plus alınır mı?

Teneke kardeşim. Egea da basbaya B sınıfı. En fazla B+ dersin. Accent Blue'ya da C segment diyor firma. Ama gelgelelim araba Egea'dan bile boş.
Ahaha, hatırlarsın belki aylar oluyor ama benimle bir kere daha VW ile ilgili tartışmaya girmiştin. Tok kapıcı olduğunu biliyorum ve lanet edip 10 yıllık Golf önerisi yapacaksın diye kendimi hazırlıyorum yavaştan :D

Öncelikle araçların segmenti paketlere göre değil boyutlara göre oluşturulur, bilmiyorsan söyleyelim. Dolayısıyla C segmentte kabul görmüş Golf'ten uzun olan bir araç nasıl B+ hatta B oluyor? Otomatik vitesi yok diye mi? Manuel el freni var diye mi? Şaka gibisin...

Accent Blue'ya da C segment diyor firma boyutundan dolayı. E o zaman Elantra'nın olayı ne? :D Ayrıca Egea teneke arkadaşım. Yani binmeden mi söylüyorsunuz bilmiyorum ama çıkın bakın 301, Egea, Accent Blue gibi araçlar filo araçları. Yani neye göre bu yorumu yapıyorsunuz gerçekten anlamıyorum. Hani daha ucuza daha iyisi mi oluyor? :D O paraya Corolla çok daha mantıklı seçim olur. VW'e uzun süre binmeden de ancak böyle tok kapı sesi dersiniz. Çok insan gördüm Golf'ten 3.18'e, A180'e geçip Golf'e geri dönen. Golf de Passat da segmentinin en çok satan araçları. Dünya kabul ediyor ama bizim vatandaş hala ucuzu daha iyidir diyor. :D

Yani binmeden mi söylüyorsunuz bilmiyorum ama çıkın bakın 301, Egea, Accent Blue gibi araçlar filo araçları. Yani neye göre bu yorumu yapıyorsunuz gerçekten anlamıyorum.
O kadar saçma bir şey savunuyorsun ki şu anda, resmen ben laftan anlamam ve laf anlatmakla uğraşmayın gömün gitsin diyorsun.

Araç sınıflandırmasının nasıl yapıldığını bilmiyorsun, araç şasisi ile kaportanın neden o şekilde tasarlandığını bilmiyorsun, fiyata göre yorum yapmayı da bilmiyorsun. O bütçede 35-40 bin TL farkı nasıl kapatacak bir kişi? Kolay mı o parayı 2021 öncesinde denkleştirmek? Yeni yıl geldiğinde henüz iyice bize yansıtılmamış olan döviz kuru farkları gelecek. Yeni yıl planlamasından dolayı arabalar Şubat ayından itibaren teslim alınabilecek. Bu sırada oluşacak döviz farkı, zam ya da yeni vergi dilimleriyle ilgili fiyat yükseldiğinde o farkı konu sahibine cebinden mi vereceksin?

Daha söylenileni bile anlamamışsın, saçmalıyorsun. Biz ucuzu iyidir mi dedik? Yoksa o bütçede zaten başka bir alternatifi yok mu dedik?

@Jira Sen de VW'e sallamayı amma çok seviyorsun. Gayet iyi arabalar yapıyorlar, sevmemek ayrı bunu inkar etmek ayrı. :D VW tüm Dünya'da premiumlar ile alt segmentler arasında kalan bir marka. Peugeot da o düzeye gelmek için planlama yaptı, yeni kasalarıyla başarabilecek gibi.

Hocam araba gerçekten teneke. Tamam fiyatı vs. sizi cezbediyor olabilir ama gerçekten güvenli bir araç değil. Alacağınız araba son model olacağına eski olsun ama güvenli olsun.
Kime göre neye göre teneke ortaya laf atıyorsun.
Ben sana Volvonun tavanı koptuğu kazada gösteririm.
160 ile Passat seni korur mu sanıyorsun?

3 kişi öldü bu kazada.
kirklareli-de-trafik-kazasi-3-olu-3-yarali.jpg

O paraya Corolla çok daha mantıklı seçim olur.
Arkadaşım sen okuduğun cümleleri kendi kafanda oluşturduğun ve yıkamadığın sabit bir düşünceye göre mi yorumluyorsun? Konuya direkt bütçesi yetiyorsa Corolla alsın diye girmiş biriyim, bizi vurmaya çalıştığın yere bak. 200 bin demişsin, hani nerede 200 bin bütçe? Ver o zaman 30K, alsın adam Corolla.

Sanki Corolla fiyatına Egea öneriyormuşuz gibi çarpıtıyorsun bir de. Filo aracı neden seçiliyor, onu da açıkladım. Patronlar maliyeti kısmayı sever. Sıradan bir çalışanın altına E serisi verecek halleri yok, bilmem anlatabiliyor muyum?

Golf de Passat da segmentinin en çok satan araçları. Dünya kabul ediyor ama bizim vatandaş hala ucuzu daha iyidir diyor. :D
İşte ülkedeki VW premium bir marka algısından dolayı satıyor. Aynı segmentteki Insignia, 508, Mondeo hatta ve hatta kardeşi olan SuperB bile çoğu konuda Passat'ı geçiyor. 45 yaşında, arabadan tek beklentisi genişlik ve konfor olan gidip tok kapılı Passat'ını alabilir.

Yav ne alaka ben ne dedim sanki? Yüksek hızda sağlam araba yoktur. Ama şu cacık cacık en ucuz arabaların en iyi olabilmesine imkan yok.

Aynen 508, Mondeo, SuperB Passat'tan daha iyi ama hala dünyada en çok satan D segment Passat. Herkes aptal çünkü boşuna alıyor Passat'ı. :D 508 ilk yılında 1000 tane bile satamadı. Çok iyi aynen. :D Siz kağıt üstündeki değerlere göre araba seçmeye devam edin.

Bu arada ben şu konudaki 200 bine cevap vermiştim. Buradaki arkadaşın bütçesi 200 bin olmayabilir, bu konudan sonra hemen oraya yorum yapmıştım. Karışıklık olmuş: Fiat Egea Sedan Lounge Plus 1.6 M. Jet 120 HP alınır mı? - Technopat Sosyal
@Yararsız Üye oldu arkadaşım Polo'yu Sedan yapalım aks mesafesini uzatalım içi aynı kalsın zaten altyapı modüler C segment diye satalım. Mantıklı mı? :D

Kime göre neye göre teneke ortaya laf atıyorsun.
Ben sana volvonun tavanı koptuğu kazada gösteririm.
160 ile passat seni korur mu sanıyorsun?

3 Kişi öldü bu kazada.
Eki Görüntüle 697729

Siz benim dediklerimi keşke okusanız. Güvenlikten bahsediyoruz ve kıyasladığın arabanın biri volvo S60 biri ise egea? Yani segment ve kalite olarak hiçbir şekilde kıyaslandırılamaz. Hızın kazaya etkisi konusunda haklısınız ama Volvo'nun sürücü hataları dışında ölümlü kazalara sebebiyet oranı Fiat'ın yüzlerce katı değil se benim de sosyal nickim EK01000 değil. Egea'nın hava yastıkları açılmıyor, Volvo'lu kazada ise hata tamamıyla sürücünün en fazla 132 ile gidebileceği otobanda 160'la kaza yapmasından Volvo'nun hiçbir mesuliyeti yok iken hava yastıkları dahi açılmayan bir arabada yapılan bir kazanın mesuliyeti kime ait? Açıklar mısınız?

Şu cacık cacık en ucuz arabaların en iyi olabilmesine imkan yok.
Kim en iyi dedi? O bütçede başka alternatif yok demekle bunun ne alakası var? Bir aile 130-135 bin TL parayı zor denkleştiriyorsa, üzerine 35-40 bin daha kısa sürede koyamayacak demektir. Bunda algılanamayacak bir durum var da ben mi görmüyorum? 180-200 bin TL bütçe olsa zaten Corolla tavsiye edilir ve geçilirdi.

508 ilk yılında 1000 tane bile satamadı. Çok iyi aynen. :D Siz kağıt üstündeki değerlere göre araba seçmeye devam edin.
Yeni araba alacağım dönemde 508 de kullandım Passat da kullandım. İç mekan genişliği ve konfor çok önemli değilse, güzel görünüm ve sportif sürüş isteniyorsa sabaha kadar 508 alınır. Kalite olarak da aşağı kalır bir yanı yok malzemelerde.

Passat Sedan Türkiye'de çok yerleşmiş bir model olduğu ve uzun süredir üretildiği için çok stok sıkıntısı yok. 508'in bu kadar az satmasının nedeni de belli, eski Peugeot algısı ve PSA için öncelikli pazar olmamamızdan dolayı stok sorunları yaşandı.

@Jira Sen de VW'e sallamayı amma çok seviyorsun. Gayet iyi arabalar yapıyorlar, sevmemek ayrı bunu inkar etmek ayrı. :D VW tüm Dünya'da premiumlar ile alt segmentler arasında kalan bir marka. Peugeot da o düzeye gelmek için planlama yaptı, yeni kasalarıyla başarabilecek gibi.
E ben karşıt bir şey demedim ki. VAG grubunu Skoda dışında sevmem, biliyorsun zaten. Ama Akif'in VW fanboyluğunu bildiğim için gömmeyi tercih ediyorum :D

Aynen 508, Mondeo, SuperB Passat'tan daha iyi ama hala dünyada en çok satan D segment Passat. Herkes aptal çünkü boşuna alıyor Passat'ı. :D
Almanya'da Passat'ı araba diye kapının önüne çekmiyorlar, Passat övüyor hala :D

Hani parası olmayan insanlar olsanız neyse diyeceğim de siz daha da zenginsiniz. VAG bugün dünyanın en değerli 3 araba şirketinden biriyse Golf ve Passat sayesinde. Ondan önce de Beetle. Skoda, Seat bunlar ucuza VW. Trim sesleri, iç malzeme kalitesiyle farkları ortada. Bütün dünya kabul edip D segmentte en çok Passat'ı tercih ediyor ama bizimkilere beğendiremiyoruz ya. Beğendikleri araç da 508. :D

Dediğiniz gibi olsa 508 yok satardı. İç malzeme kalitesini gördük. Ayrıca D segment arabaya Lamborghini gibi tasarım... Bu arabaya +50 yaş insanlar binecek gençler değil. Bu kadar saçma bir pazarlama olamazdı. Sağ ol Pejo. Güldürdün. Siz buyrun 508 alın. :D Daha iyi Passat'tan :D
Kim en iyi dedi? O bütçede başka alternatif yok demekle bunun ne alakası var? Bir aile 130-135 bin TL parayı zor denkleştiriyorsa, üzerine 35-40 bin daha kısa sürede koyamayacak demektir. Bunda algılanamayacak bir durum var da ben mi görmüyorum? 180-200 bin TL bütçe olsa zaten Corolla tavsiye edilir ve geçilirdi.

Mesajımı okuyun lütfen. Ben konuları karıştırmışım. Ancak fark etmez herhangi bir durumda o bütçede Egea yerine alternatiflere yönelinir. Eski olması arabayı kötü yapmıyor. Ayrıca sıfır Egea'ya yazılsa 3 ay sonra 10-15 bin fazlasını verecek nasıl olsa.

Geri
Yukarı