Sigara İçmek Yasaklansın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eopFnc

Hectopat
Daha fazla  
Evet Ekşi Sözlük'te okuduğum ve sonuna kadar katıldığım başlık. Keşke gerçek olsa.

Bir sürü kişi karşı çıkmış bence de en azından diğer insanların kalabalık grup şeklinde bulunduğu ya da cafe gibi ortamlarda sigara yasaklanmalı. Açık hava da sigara serbestte ben gidip akşam üstü bi kafede açık havada oturacağım canım çay içmek istedi diyelim. Gidip bahçesinde oturamıyorum kafenin. Sağımda solumda arkamda önümde herkes sigara içiyor. Uzaktan bak yeminle görürsün havaya çıkan dumanı. Fabrika bacası gibi duman çıkıyor. Neden milletin keyfi için ben kendi özgürlüğümden vazgeçip mis gibi havada kafenin içinde oturayım ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmıyorum. Yanımda biri içtiğinde sağlığımı etkilediğinin farkındayım ama bana göre bununla bağıran ya da yüksek sesle müzik açan birisi aynı kefede. Daha böyle onlarca sorun var. Devlete de güzel vergi akışı var. Yasaklanacağını sanmıyorum.

Sigara içmiyorum hatta dumanı beni hastanelik edebiliyor ama sigara satışı yasaklanırsa sigara üreticileri bu satışları terör örgütleri yardımı ile sağlamaya başlar ve buda ülkeye pahalıya patlayabilir

Devletin sigara üzerinden kazandığı parayı düşünürsek yasaklanması pek mümkün değil. Sonuçta sigaranın kazancı için daha sağlıklı olan elektronik sigaranın yasaklandığı bir ülkede yaşıyoruz...

Sigara içmeyi nasıl yasaklayacaksın? Adam alkol içip trafiğe çıkıyor, sigara mı içemeyecek? Devlet satışını yasaklar, hiçbir yer sigara satamaz, denetim olur. Bu olur işte. Böyle olunca da kaçak sigara dönemi başlar. Yine bir şekilde alan alır, içen içer.

Ben de içmiyorum ve haz almıyorum kokusundan. İçen de ölüyor içmeyen de ölüyor diyenler içsin. 40'ından sonra merdiven çıkamayacağı zaman görür ölmeyi. Kendilerine ediyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı