Silicon Power Marwel M70 32GB USB3.0 Bellek İncelemesi

Ürünü 12/09/2018 tarihinden itibaren aktif kullanmaktayım. Aldığımdan beri herhangi bir hız düşüşü yaşamadım. Ayda en fazla 4-5 kez kullanıyorum. Ürün pek şık olmasa da güzel bir metal-plastik kasası var. Ve bu fiyata piyasadaki en hızlı USB Bellek. Bu fiyata diyorum çünkü daha yüksek bütçelere elbette daha hızlısı mevcut.

Toshiba, Adata, Samsung, Kingston, Sandisk markaları ile kıyaslayacak olursak 60TL lik bir bütçe için bu markaların verdiği maksimum okuma hızı 150MB iken Silicon Power Marwel M70 240MB'a kadar okuma hızı iddia ediyor. Yazma hızında bu bahsettiğim markalar 15-20MB iken Marwel M70 40MB okuma hızı sunuyor.

Hız testini gerçekleştirdiğimde gerçekten iddia ettikleri hızı sunabiliyor da. Isınma konusunda yorum yapamayacağım çünkü testi gerçekleştirdiğim laptop bir tablet anakartına sahip. USB portlarını tam verimli kullanabilmem için cihazı şarjda kullanmam gerekiyor. Şarja kullanırken de USB 3.0 portu ve şarj soketi yan yana olduğu için ısınıyor.

Genel olarak üründen memnunum ve tavsiye ederim. Üst kasası plastik ve çizilmeye meyilli. Bu yüzden cüzdanınızda taşımanızı önermem.
Satın alabileceğiniz link:
Silicon Power Marwel M70 32gb Usb3.0 -200 Mb/s Okuma/40mb/s Yazma - n11.com
. Marwel.png

Değerler güzel ama okuma hızı ile yazma hızı arasında çok fark var. Okuma hızı 234 mb/s iken 40mb/s yazma hızı düşük kalıyor. Hızlı flash disk arayanlara Patriot Rage 2 ürününe bakmalarını tavsiye ederim ama amazon veya newegg'den alabilirsiniz bunu.

Değerler güzel ama okuma hızı ile yazma hızı arasında çok fark var. Okuma hızı 234 mb/s iken 40mb/s yazma hızı düşük kalıyor. Hızlı flash disk arayanlara Patriot Rage 2 ürününe bakmalarını tavsiye ederim ama amazon veya newegg'den alabilirsiniz bunu.
Hocam bu belleği almadan önce Türkiye piyasasına göre araştırdım. Dediğim gibi Türkiye'de 60TL'ye 40MB yazma hız sunan başka bir bellek bulamadım. Aynı şekilde okuma hızı için de 200MB üzeri bir bellek bulamadım.
Ayrıca bahsettiğiniz Flash Belleğin 32GB Versiyonu sanırım mevcut değil. Ve 128GB olanlar da pahallı. Zaten belirttim 60TL için bulduğum en iyi Flash Bellek diye.

Hocam bu belleği almadan önce Türkiye piyasasına göre araştırdım. Dediğim gibi Türkiye'de 60TL'ye 40MB yazma hız sunan başka bir bellek bulamadım. Aynı şekilde okuma hızı için de 200MB üzeri bir bellek bulamadım.
Samsung Evo Plus 128 GB Micro SD kartımı kart okuyucuyla birlikte Flash bellek gibi kullanıyorum bazen. Okuma hızı 100 mb, yazma hızı 80 mb'ı buluyor mesela. Fiyatına göre o hızlar iyi sizin flash diskin.

Samsung Evo Plus 128 GB Micro SD kartımı kart okuyucuyla birlikte Flash bellek gibi kullanıyorum bazen. Okuma hızı 100 mb, yazma hızı 80 mb'ı buluyor mesela. Fiyatına göre o hızlar iyi sizin flash diskin.
Kullandığınız 3.0 dönüştürücüyü paylaşır mısınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı