Şınav çekemiyorum

MelyhO

Femtopat
Daha fazla  
Hocalarım ben 15 yaşındayım ve 71 kiloyum. Gayet de yapılıyım artık kas mı yağ mı bilmiyorum. Ancak herhangi bir şekilde şınav çekemiyorum. Kollarımı kırıp yere indikten sonra geri yukarı kalkamıyorum, nedeni sizce ne olabilir?
(Boy 1.81)

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemekte fayda var eskiden ben de çekemiyordum. Şu anda da barfiks çekemiyorum arada gidip yukarı çekmeye çalışıyorum. Her ne kadar kendimi tam olarak çekemesem de hareket edebiliyorum artık en azından

Öncelikle dizlerinizin üzerinde şınav çekmeyi deneyin. Zamanla diz üzerinde alıştığınız zaman normal bir şekilde şınav çekmeye başlarsınız.

Hocalarım ben 15 yaşındayım ve 71 kiloyum. Gayet de yapılıyım artık kas mı yağ mı bilmiyorum. Ancak herhangi bir şekilde şınav çekemiyorum. Kollarımı kırıp yere indikten sonra geri yukarı kalkamıyorum, nedeni sizce ne olabilir?
(Boy 1.81)
Alışkın olmadığınız içindir biraz zorlayın ama abartmayın.

• Öncelikle 5 - 5 iki set halinde dizinizin üstünde çekmeyi deneyin.
  • Bir süre sonra 5 - 5 günde 3-4 set çekin, zamanla bünye alışıp güçleneceksinizdir.
Antrenman olmadığı için bu durum normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence boyunuza göre kilonuz iyi ama 4-5 kilo daha alsanız daha iyi olur. Muhtemelen kollarınız güçsüz ve vücut antremansız. Bu zamanla düzelecek. İlk zamanlar zorlamadan 3-5 farketmez kaç adet çekebiliyorsanız çekin. Yetmediğini düşündüğünüzde arttırarak veya set ekleyerek devam edersiniz.

(Boy 1.81)
Gücün yetmediği için öyle. Gücün yettiği kadar çek, set halinde yap.

Şınav çekmeyi bilmiyor olabilirsin ya da kolların kendinizi kaldıracak kadar kuvvetli olmayabilir. Her gün gücünün yettiği kadar şınav çek, zaman geçtikçe artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı