Sınav olmak istemiyorum!

Konu sahibi: Annem astım babam ise kalp rahatsızlığı geçirdi. Kendi canım neyse de sırf onların zevki için sınav olamam, çevremdekileri riske atamam.

Konuya atılan mesajlar:

Eki Görüntüle 888291
Aynen öyle. Hiç sınav olmasın bütün nesil de çöpe gitsin. Güvenli bir şekilde önlemler alınırsa ve öğrenciler kurallara uyarsa sınav kesinlikle olmalı. LGS'ye vs. benzemiyor bunlar, dönüşü yok. Çalışan ile çalışmayan arasındaki fark belli olmak zorunda. Bunlar ilkokul çocuğu değil ki kurallara uymasınlar. Sanki herkes evde kalıyor da okullar zorunlu. Dışarı çıkma saatlerinde hatta o saatlerin dışında çoğu çocuk sokakta.

Hayırlısı diyelim...

Tabi ki öyle fakat bu çaba öğrenciyi hazır tutmak gibi geliyor bana. Milli Eğitim de biliyor sistemlerinin kötü olduğunu, henüz oturmadığını, her öğrencinin eğitime ulaşamadığını ve en basit olarak öğrencilerin bu eğitimden bir şey anlamadığını. Öğrenciler çalışsın da en azından belki öyle anlarlar diye düşünüyorlar herhalde :D.

Bence öğrencilerin bahanesi çalışmamak istemeleri XD .

Hocam öyleleri de var hatta çoğunlukta olan kesim öyledir. Ama gerçekten eğitim almak isteyip alamayan veya yeterli eğitimi alamayan da çok fazla öğrenci var. Ben sınava girerim benim için sıkıntı yok. Virüsten dolayı okulların kapatıldığı hafta benim Online derslerim başladı. Ama her okul benim okulum gibi değil. Bu eğitim öğretim senesinin başında başlayan okullar var. Sınav adil olmayacak ben bu yüzden sınav yapılmasın diyorum.

Şu dönemde zaten evde tarışmalar geçebiliyor yok sınav stresiydi yok koronaydı oydu buydu şuydu bir de 9.sınıf ilk kez dersler görüceksin zor olacak kolay gelsin.

Ayrıca ben ailesinde kronik sorunlu akrabaları olanlar sınava girsin demiyorum. Ama öğrencilerin büyük bir kısmı sınava girecek, girmek zorunda. Eğer iyi bir eğitim hayatı ve haksızlık olmasını istemiyorlar ise.

Tabi ki öyle fakat bu çaba öğrenciyi hazır tutmak gibi geliyor bana. Milli Eğitim de biliyor sistemlerinin kötü olduğunu, henüz oturmadığını, her öğrencinin eğitime ulaşamadığını ve en basit olarak öğrencilerin bu eğitimden bir şey anlamadığını. Öğrenciler çalışsın da en azından belki öyle anlarlar diye düşünüyorlar herhalde :D.

Hocam öyleleri de var hatta çoğunlukta olan kesim öyledir. Ama gerçekten eğitim almak isteyip alamayan veya yeterli eğitimi alamayan da çok fazla öğrenci var. Ben sınava girerim benim için sıkıntı yok. Virüsten dolayı okulların kapatıldığı hafta benim Online derslerim başladı. Ama her okul benim okulum gibi değil. Bu eğitim öğretim senesinin başında başlayan okullar var. Sınav adil olmayacak ben bu yüzden sınav yapılmasın diyorum.
Bizi düşünüp bir iş yapmıyorlar ki!

Aaa bak, sinirlendim şimdi. Hem çalışmıyorsun, hem sınav olmasın diyorsun. Paşa gibi de olacak. Çalışsaydın. Öğrenmek isteyen her yerden öğrenir. YouTube'da bir sürü konu anlatımı var. Onları izle.
Bir bitmediniz kardeşim.
Eğitimde fırsat eşitliği olmadığından bir haber sizin gibi kişiler.
Doğu'da öğrencilerin %60'ı derse katılamazken sınavlar paşa paşa yapılacak öyle mi?

Geri
Yukarı