Şınav sayısında düşüş neden olur?

miro32

Picopat
Daha fazla  
Şınav sayımı arttırmak için egzersiz yapan biriyim. Haftada 4-5 gün şınav egzersizi yapıyorum. Normalde 20'nin altında olmuyor tekrarlarım fakat bu son günlerde ilginç bir şekilde düşüş yaşıyorum. 15 taneyi bile zor çekiyorum. Bunun sebebini bilen ve çözümünü bilen sporcu arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Şınav formun düzelmiş, nizami yaptığın için kasların daha aktif çalışıyor ve yoruluyor olabilir. Ayrıca Ramazan ayındayız, oruç tutuyorsan kas ve performans kaybı yaşaman normal kardeşim.

Şınav sayımı arttırmak için egzersiz yapan biriyim. Haftada 4-5 gün şınav egzersizi yapıyorum. Normalde 20'nin altında olmuyor tekrarlarım fakat bu son günlerde ilginç bir şekilde düşüş yaşıyorum. 15 taneyi bile zor çekiyorum. Bunun sebebini bilen ve çözümünü bilen sporcu arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kas ağrısı ve yorgunluğu olduğu için performans düşüşü yaşamışsındır her gün değil de 1 gün aralıklarla set halinde yap mesela 1 set 20 şınav araya 10 dakika koy 5 kere tekrarla falan.

Ben düzenli fitness yapan biriyim. İdman sırasında olmadan evde vs. yattığımda 30-40 arası çekerim normalde. Bazı zamanlar 20de tıkanıyorum. Bu normal bir durum kafanıza takmayın. Günün yoğunluğu, biriken yorgunluk vs. etkiliyor. Ayrıca şınav sayınız 20 iken de tükeniyordunuz, 15 iken de tükeniyorsunuz. İkisi de tükeniş. Verim aynı verim.

Haftada 5 gün çalışıyorsunda o kaslar o vücut dinleniyormu yenileniyormu bunları hiç düşündünmü ? Salona gidiyorsan göğüs gününe şınav ekle evde yapıyorsan da haftada 3 gün antreman yapman yeterli

Yeni konular

Geri
Yukarı