Şınav çekemiyorum

Hocam ben de 3-4 tane çekebiliyordum sonra bir program buldum ve onu uygulamaya başladım en son hastalanmadan önce 30'a cikabilmistim(4 haftada). Suan hiç çekemiyorsan once yarım sınav ile basla bir süre sonra 5 tam yapabilir hala gelirsin o zamanda bence her gün cekme, haftada 4 gün çek. Her gün çekersen her geçen gün kolun daha çok ağrır ve sayıların çok artmaz.
hocam program elinizdeyse eğer atabilir misiniz?
Kendini zorla her defasında 1 tane çıkıyorsa dinlen tek tek yaparken zamanla artar 10 gün içinde 10-15 civarına çıkar emin ol.
Kilon az aslında kas oranın düşük olmalı hiç çekemiyorsan 181 boy 89 kilo ile tek seferde 43 tane çekiyorum.
özellikle son aylarda rahatsızlığım nedeniyle ani kilo kaybı yaşadım ve hala sık sık hastalanıyorum bu da sebep oluyor sanırım.
Plank pozisyonunda bekle. Sürekli plank süreni uzatmaya çalış her gün düzenli tekrarla

Şınav için de günde basit adamlarla başla 1 2-3 yavaş yavaş arttır. 1 ay içinde tek seferde 30'a çıkabilirsin.
plank pozisyonunda ortalama 50 saniye kalıyorum (eskiden bu süre ortalama 1.5-2 dakika idi) ama dediğim gibi kendimi çok daha güçsüz hissediyorum

Son düzenleme:
Hocam program elinizdeyse eğer atabilir misiniz?

Özellikle son aylarda rahatsızlığım nedeniyle ani kilo kaybı yaşadım ve hala sık sık hastalanıyorum bu da sebep oluyor sanırım.

Plank pozisyonunda ortalama 50 saniye kalıyorum (eskiden bu süre ortalama 1.5-2 dakika idi) ama dediğim gibi kendimi çok daha güçsüz hissediyorum

Yaptıkça daha iyi olur. Bir özelliğini geliştirmek istiyorsan o konuda çalışmalısın sadece. Kolun güçsüzleşmiş olabilir gayet doğal bir şey. Sol elinle yazarsan solak sağ ile yazarsan sağlak olursun gibi. Kullanırsan o gelişir.

hocam program elinizdeyse eğer atabilir misiniz?

özellikle son aylarda rahatsızlığım nedeniyle ani kilo kaybı yaşadım ve hala sık sık hastalanıyorum bu da sebep oluyor sanırım.

plank pozisyonunda ortalama 50 saniye kalıyorum (eskiden bu süre ortalama 1.5-2 dakika idi) ama dediğim gibi kendimi çok daha güçsüz hissediyorum
DH’de görmüştüm ben de, link: Şınav, Mekik ve Barfiks Programları | DonanımHaber Forum.
Dediğim gibi önce 5 tam şınav çekebilecek düzeye gelin, sonra programa başlayın. Bir de ileriki haftalarda eğer programdaki sayılar kadar çekemezsen bir önceki haftayı tekrar etmenizi öneririm.

Hocam şınav basit bir egzersiz değil. Şınav dediğiniz egzersiz omuz, göğüs, sırt, kanat, biceps, triceps kaslarını aktif olarak karın bacak kalça kaslarını da dolaylı yoldan çalıştırır. O yüzden eğer bu kaslar güçlü değilse zorlanmalar veya hiç çekememek normaldir. O yüzden çekebildiğiniz kadar inebildiğiniz kadar inmeye çalışın şınav pozisyonunda. Sürekli tekrar atın veya plank pozisyonunda bekleyin. Hamlığınız gittikçe bahsettiğim kaslar biraz aktif olunca tekrarlarınız çoğalmaya başlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı