Şınav çekemiyorum

alexcicaldau

Femtopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. 15 yaşındayım boyum 1.84 kilom 68. iki ay öncesine kadar 80 kiloydum 2-3 tane falan çekiyordum ama şimdi neredeyse hiç çekemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Ben zamanında 0 ile başlayıp 40'a 50'ye kadar sıfır spor ile ulaşmıştım. Fakat küçük yaşta başlamanı önermiyorum.

Plank pozisyonunda bekle. Sürekli plank süreni uzatmaya çalış her gün düzenli tekrarla

Şınav için de günde basit adamlarla başla 1 2-3 yavaş yavaş arttır. 1 ay içinde tek seferde 30'a çıkabilirsin.

İlk başladığımda 10 tane falan çekebiliyordum şimdi dar kolda 70 tane durmadan çekiyorum. Şınav tamamen pratik işi, her gün 5-10 tane çekmeye çalış gerisi gelecektir. Ayrıca şınav çekerken dirseğini omuzlarına paralel değil geriye doğru aç yoksa omzunu sakatlayabilirsin.

Son düzenleme:
Kız şınavı deneyebilirsiniz. Onu da yapamıyorsanız duvardan başlayıp 15-20 tekrar 3-4 set kolunuzu alıştırarak yavaş yavaş masaya, yatağa, daha alçak nesnelere geçerek geliştirebilirsiniz kendinizi. Ek olarak plank ve sadece şınav pozisyonunda durmak da katkı sağlıyor.

İyi sosyaller. 15 yaşındayım boyum 1.84 kilom 68. iki ay öncesine kadar 80 kiloydum 2-3 tane falan çekiyordum ama şimdi neredeyse hiç çekemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
Hocam ben de 3-4 tane çekebiliyordum sonra bir program buldum ve onu uygulamaya başladım en son hastalanmadan önce 30'a cikabilmistim(4 haftada). Suan hiç çekemiyorsan once yarım sınav ile basla bir süre sonra 5 tam yapabilir hala gelirsin o zamanda bence her gün cekme, haftada 4 gün çek. Her gün çekersen her geçen gün kolun daha çok ağrır ve sayıların çok artmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı