Sınava çalışamamak

Mert Wise

Hectopat
Daha fazla  
Bursluluk sınavım var 25 Nisan'da. Ders çalışmak istiyorum ama bir yandan oyunu bırakamıyorum. Şu an oyunları masaüstünden sildim ve 2 gündür oyuna girmiyorum ama girmeme rağmen şimdi de ders çalışamıyorum. Ne yapacağım ben? Bir şeyler önerin lütfen. :(

Son düzenleme:
Yalan söylemeyeyim başta çok şey beklemeyin. Bursluluk ise her dersten olduğunu düşünüyorum. Sınıfınızında 7/8 üstü olduğunu varsayıyorum ve sorunuza gelirsek bunu bende yaşadım. Babamın bir sözü vardır eğlence zamanı eğlence, ders zamanı ders.

Türkçe,Matematik,Fen Bilimleri,İnkılap Var İnkılapım Ve Türkçem güzel 20 soruda 17 doğrum var matematiğede tonguç izleyerek ayriyetten yazarak çalışmayı düşünüyorum.8.sınıfım

Bursluluk sınavım var 25 Nisan'da. Ders çalışmak istiyorum ama bir yandan oyunu bırakamıyorum. Şu an oyunları masaüstünden sildim ve 2 gündür oyuna girmiyorum ama girmeme rağmen şimdi de ders çalışamıyorum. Ne yapacağım ben? Bir şeyler önerin lütfen. :(

Ders çalışamıyorum değil çalışmıyorum olacak hocam gerçekten isterseniz çalışırsınız.

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Var İnkılapım Ve Türkçem güzel 20 soruda 17 doğrum var matematiğede tonguç izleyerek ayriyeten yazarak çalışmayı düşünüyorum.8.sınıfım

Hocam matematiği fazla soru çözerek geliştirebilirsiniz, video izlemek sadece konu eksikleri için ve rehberlik için.
Size tavsiyem bursluluk için izleyin eğer konu eksiğin varsa.

Yeni neslin bahanesi "istemiyorum" o zaman aklınıza ders çalışmazsanız ileride ne durumlara düşeceğinizi getirin yine çalışmak istemiyorsanız çalışmayın.
"Yeni nesil" ile başlayan bir cümlenin devamını okumaya tenezzül etmek bile istemedim ama çok geç. Yeni nesil dediğiniz, yerin dibine soktuğunuz o nesil sandığınız kadar akılsız değil. En azından çoğusu. Bahane falan demişsiniz bir de. Gülünç yorumlar yapıyorsunuz. Sanıyorsunuz ki bu arkadaş isteyerek ders çalışmıyor. Umarım anlatabilmişimdir.
Oyunları masaüstünden silmek bir çözüm değil. İçiniz içinizi yer sadece. Oyun vb. oyalandığınız şeylerden sıkılıyormuş gibi yapın, beyniniz bir süre sonra onlardan sıkıldığınızı kabullenir. O zaman ders çalışmayı heves haline getirin, gerisi gelir.

"Yeni nesil" ile başlayan bir cümlenin devamını okumaya tenezzül etmek bile istemedim ama çok geç. Yeni nesil dediğiniz, yerin dibine soktuğunuz o nesil sandığınız kadar akılsız değil. En azından çoğusu. Bahane falan demişsiniz bir de. Gülünç yorumlar yapıyorsunuz. Sanıyorsunuz ki bu arkadaş isteyerek ders çalışmıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Bende 8.sınıfım bu arkadaş gibi bahaneler üretmek yerine derslerimi çalışıyorum komik yorumlar yapan sizsiniz.

Geri
Yukarı