Sınavın sorularını veren öğretmen nasıl şikayet edilir?

Bir öğretmenimiz yaptığımız sınavın sorularını örnek sorular altında bir kağıda yazıp fotoğraflayıp sınıf gruplarında paylaştı ve bunları soracağını söyledi, sonra ise örnek sorular adı altında attığı soruların aynısı sorarak adalet ortamını tamamen yok etti. Sınıfta herkes soruları ve cevaplarını ezberleyip yüksek notlar aldı. CİMER'e şikayet etmeye çalıştığımda bir hata oluştu diyor şikayet edemiyorum, bu öğretmeni nasıl şikayet edebilirim?

Özel okulllarda dönen torpili bilseydin FBI'ı arardın herhalde.

Amacım kopya verdiği için etmek değil, öğretmeni uğraştırmak istiyorum şu ana kadar yaptıklarından dolayı ve en sağlam kanıtım da bu.

Hocam öğretmen aynı şekil sizlede uğraşır ama 1 kez hocanın iyiliğini süistimal ederseniz yıl boyu pek iyi şeyler olmaz.

Bir öğretmenimiz yaptığımız sınavın sorularını örnek sorular altında bir kağıda yazıp fotoğraflayıp sınıf gruplarında paylaştı ve bunları soracağını söyledi, sonra ise örnek sorular adı altında attığı soruların aynısı sorarak adalet ortamını tamamen yok etti. Sınıfta herkes soruları ve cevaplarını ezberleyip yüksek notlar aldı. CİMER'e şikayet etmeye çalıştığımda bir hata oluştu diyor şikayet edemiyorum, bu öğretmeni nasıl şikayet edebilirim?

Hangi ders? Önemsiz bir ders ise boş ver gitsin. Önemli bir ders ise sen bilirsin ama bence yaptığın şey mantıksız. Senin de işline geliyor. Ortalamaman yükselecek ve Üni sınavında sana artı olarak dönecek bu olay. Tabii ki haksızlık olmuş oluyor ama sınıf ortamında değil. Sonuçta sınıftaki ve okuldaki herkese vermiş soruları. Sınavın amacı öğretmektir. Soruları vererek çalışmalarını söylemesi öğrencilerin o bilgileri öğrenmesini sağlıyor zaten. Oluşan tek haksızlık ülke genelinde oluşmuş oluyor bu durumda. Ülke geneline de yapacak bir şey yok. Her türlü haksızlık oluyor. Birisi kolay sorsa birisi zor sorsa yine haksızlık olmuş oluyor. Ayrıca öğretmenlere olan düşmanlık neden? Adam iyilik etmeye çalışmış. Hatası olduğunu düşünüyorsan git hocayı uyar eğer bir daha yaparsa o zaman nereye şikayet edersen et. Bence sen ezberleyemedin bu yüzden sinir oldun ben yandım o da yansız hesabı yapıyorsun. Yapma.

Hocalar her daim böyle kıyaklar yapmaz. İyi niyetini suistimal etmeyin.

Sınıf birincisi iseniz diğer derslerde zaten öne geçersiniz. Şu an herkes eşit çok dürtmeyin bence.

İllahi şikayet edeceğim diyorsanız asosyal olarak yorumluyorum. İlçe müdürlüğe kanıtlar ile beraber mail at gerisi hallolur.
Herkes eşit mi?

Dostum, çoğu okulda ve özellikle 11. ve 12. sınıflarda zaten cevaplar veriliyor. Aşırı yasadışı bir şey olarak düşünmeyin bunu. Kaldı ki matematik veya edebiyat gibi derslerde zaten verilmez soruların cevapları. Kıyaktır diyin geçin. İlerde iyi bir anı olması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı