Sınavlar iptal olsun

Bizim okulumuz sınavları yaptı. Okullar ilk açılacağında da korona virüs vardı fakat kimse açılmasın diye kampanya başlatmadı veya sınav olacağımız zaman bunlar sınav olmasın haksızlık olur veya sınavları olmasınlar demedi. Sınav olması şu dönemde özellikle riskli ama yapacak bir şey yok. Bazı okullar sınavları haksızlık olmasın diye 1.sınav konularından soruyor sadece. Elimizden çalışmaktan başka bir şey gelmiyor...

Açıkçası muz cumhuriyeti herkesi aynı anda sınav yapsaydı böyle sorunlar olmazdı. Kasım ayının ortalarında bazı öğrenciler sınav oldu bazıları olmadı (mesela ben). Şimdi korona virüsüne 2021 yükseltmesi gelmiş ve sınava yapacağız diyorlar. Korona vaka sayısı yükseldi diye sınavları iptal eden devlet şimdi korona vaka sayısının tavan yaptığı bir zamanda sınavları yapmak istiyor. Burada mantık bulabilen var mı acaba?

Kendi pencerenizden bakmaya devam ettiğinizde fikirleriniz ve düşünceleriniz sizi felakete götürür, burada edilen sitemi ve isyanı anlayamamışsınız.

Gayet iyi anladım. Ancak milletin isyanı daha çok ben sınava girmeyeyim, ekmek elden su gölden gelsine dayanıyor ve bahane olarak imkanı olmayan insanları gösteriyorlar. Herkesin amacı kendi çıkarı için sınavı iptal etmesi.

Canı derslerden bir şey anlıyormusuz gıbı sınav yapısıyorsunuz. Hocalar bastan sama anlatıyor, sınavları zor yapcaklar sonra niye herkes sınıfta kaldı. Ogrenciler ne yapsın.

Bak biz imzaladık ve sınav iptal oldu.

Vermişler artık kararlarını. Ne yapalım, bize de çalışmak düşer. Benim sorunum sayısalda. Ah o matematik var ya matematik, hayatımı çürüttü 🤬🤬

Matematik hayatın her alanında var asıl o konumuz dışında giren biyoloji, kimya, fizik dersleri nedir ya yazılımda bilgisayar mühendisliğinde kısacası tüm mühendislikler matematikten faydalanıyor. Ama biyoloji ile uğraşmayacak adam neden biyoloji görüyor.

Canı derslerden bir şey anlıyormusuz gıbı sınav yapısıyorsunuz. Hocalar bastan sama anlatıyor, sınavları zor yapcaklar sonra niye herkes sınıfta kaldı. Ogrenciler ne yapsın.

Arkadaşım o senin hocanın suçudur. Benim okulumdaki hocalar adam gibi anlatıyor. Tabi tembel olan gene tembel çalışkan olan gene çalışkan hiçbir şey değişmedi. Ha sadece normal zamanda sınıfta uyurdum. Online eğitimde de ders arkada dinliyorum ama gözüm Discord'da chat sohbet ediyor. Okulumuzun 1. olan arkadaşım derslere kardeşiyle giriyor imkan olmadığından lakin derslere benden çok katılıyor. İlk 3 hafta kardeşinden ayrı aynı sınıfta derse girdik Online bildiğin sadece o konuşuyordu hocayla bir o soru soruyordu benim sınıfımda bu durum böyleydi. Sonra kardeşinin sınıfa geçti.

Herkes kendini kurtarma peşinde zaten çok saçma bir kafa ile bakıyorsunuz konuya, bahsettiğim arkadaş kendi çapında sıkıntısı olmayan bir öğrenci ve gayet kendine de güveniyor sınav için.
Arkadaş burada algıyı değiştirmeye çalışıyor fakat bu konudaki herkes çok iyi biliyor ki öğrencilerin ömründen ömür gidiyor özellikle YKS tayfanın.

YKS tayfanın ömründen ömür gidiyormuş devlet ne yapsın. Tabii ki de sınavla girilecek. Yoksa zaten herkesin harcı kaldırmaz üniversiteyi ama şuna bende karşıyım herkes işlemeyeceği ileride görmeyeceği dersten de sorumlu tutulmasın mesela atıyorum yazılım mühendisliği için matematik ve İngilizce gerekiyor. Biyoloji kimya gerekmiyor. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorsam neden fen dersi göreyim. Yada tarih coğrafya neden göreyim.

Bizim okul 29 Aralıkta sınavları başlatıyor. Herkes memlekette kendi kafasına göre takılıyor. Hocalar 2.dönem konularını soruyor. Planlarım alt üşt oldu resmen bir anda sınav yapacağız dediler madem yapacaktınız neden kapadınız?

Bizim okul 29 Aralıkta sınavları başlatıyor. Herkes memlekette kendi kafasına göre takılıyor. Hocalar 2.dönem konularını soruyor. Planlarım alt üşt oldu resmen bir anda sınav yapacağız dediler madem yapacaktınız neden kapadınız?
Dostum hocanın yaptığı haksızlık size. 2 dönem konularını görmeden nasıl sınav olmayı düşünüyorsun.

Üstün zekalı devletimiz kasım ayının başında bazı 9. ve 12.sınıfların sınavları(bazı 10 ve 11ler içinde geçerli.) başladığında tüm öğrencileri sınava almayı akıl etseydi şuan böyle şeyler yaşamazdınız. İsterseniz 10 milyon imza toplansın yine iptal edeceklerini sanmıyorum, bazı okullarda sınav olmasa bir ihtimal iptal olabilirdi ama bazı okullar sınav olmuşken diğer okullarınkini iptal etmek mantıklı değil.

Üstün zekalı devletimiz kasım ayının başında bazı 9. ve 12.sınıfların sınavları(bazı 10 ve 11ler içinde geçerli.) başladığında tüm öğrencileri sınava almayı akıl etseydi şuan böyle şeyler yaşamazdınız. İsterseniz 10 milyon imza toplansın yine iptal edeceklerini sanmıyorum, bazı okullarda sınav olmasa bir ihtimal iptal olabilirdi ama bazı okullar sınav olmuşken diğer okullarınkini iptal etmek mantıklı değil.
Bizim okulda korona çıkmıştı diğer yazılıları yapamamıştık...

Geri
Yukarı