Sınavlar İptal Olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınavdan 5 gün önce konu vermeler mi dersin, acımasıca soru soran hocalar mı dersin, kendi kafalarına göre ders anlatıp öğrenciye hiçbir şey katmayan hocalar mı dersin, sürekli kopan verimli olmayan Online dersler mi dersin, günlük 50 binlere dayanan vaka sayısı mı dersin, üst üste binen performans ödevleri mi dersin, yıkılan psikoloji ve akıl sağlığı da var tabii.
Daha sayayım mı?
Sınavlar iptal olmalı. Her ne kadar çalışsam da sağlığımız için iptal olmalı.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Okula baba parasıyla gitmiyorum, %100 burslu gidiyorum. Yıl boyu yüz yüze eğitim görmedim, hep Online'dı. Konuları anlasam da anlamasam da YouTube'dan günlük olarak çalışığ tekrar ediyorum. Benim tüm derslerim İngilizce, derslerde Türkçe olarak önden gidiyorum ve pek ala anlıyorum. Anlamadığım soruları çeşitli aplikasyonlara atıp öğreniyorum. Zor sorular için ajandam var, çözümlerini kaydediyorum. Demem o ki öğrenmek isteyen bir şekilde öğrenir. Kolay veya zor.

Burslu gittiğiniz için tebrik ederim. Fakat benim de özel okula giden arkadaşlarım var ve neredeyse yıl boyu yüz yüze eğitim gördüler.

Merakımdan soruyorum, herhangi kötü bir niyetim yok. Bizimkinde yüz yüze olmadı da sadece merak ettim, linç yemeyim de 😀. Hangi okullarda yapıldı bir bilginiz var mı?

Çoğu özel okul da yapıldı bulunduğum il de. Başka illerden arkadaşlarım var onların da özel okulların da yapılmış.

En çok özel okuldakiler mi ağlıyor? Şahsen hiç ağlamıyorum, ağlamam da. Yılın başından beri kesinlikle yüz yüze eğitim almadım. Sadece sınav için okula gittim. Okulumda da (o birkaç okula giren okullardan) hiç not pompalaması yapılmıyor. 99 notumu 100 yapmayan hocalar var. Benim okulumda müzik sınavı yapılıyor. Müzik. Sonucun neyse o geçiyor karneye. Maalesef ülkemizde özel okul denilince dizilerdeki, filmlerdeki gibi okullar geliyor akla. Öyle bir şey yok, ilk önce onun farkına varmak lazım.
Ya gençler hasta olmasa bile taşıyıcı olarak ailesine taşısa, onlar işe götürse zaten vaka sayıları otomatik olarak artar. Acaba bizim bu düşündüğümüzü koskoca bakanlar düşünmüyor mu?
Ben de özel okulda okuyorum. 1 aylığına yüz yüze eğitime gittim ve yan sınıfta 20 kişiden 12 si temaslı corona çıktı.
Hocalarımızdan biri 1 ay dersimize girmedi covidten dolayı. 9 öğretmenimiz evinde covid şuan.

Burslu gittiğiniz için tebrik ederim. Fakat benim de özel okula giden arkadaşlarım var ve neredeyse yıl boyu yüz yüze eğitim gördüler.
Ben de özel okula gidiyorum, bizi 7. sınıflarla kaynatıp derse götürüyorlar bazen ama yasaklar gelince artık uzaktan.

Onların vakaları bizim vakalar eş mi? Amerika'da günde 100 bin civarı vaka çıkıyor Türkiye 70K'ye zor ulaştı?
Hayatında başarılar dostum. LGS sınavına da bol çalış. Okumuş cahil sürüsüne bir yenisi eklensin.

Almanya'da neredeyse hiç okullar kapanmadı (neredeyse dedim git istersen sözlükten bak ) en çok okulların kapalı olduğu ülke biziz sizin sayenizde.
Ülkeleri örnek olarak verdim ama anlatmak istediğim okulların kapanması değil, okulların kapanmasıyla kimsenin cahil kalmayacağıydı. Kapanma kısmında haklı olabilirsiniz, tam akıbetini bilmiyorum durumun.

Benim annemin halası yoğun bakımda ciğerli cam gibi oldu. Neden diye soracaksınız sizin yüzünüzden maskeyi açıp dolaşanlar yemek yiyenler dışarda. Sizin yüzünüzden vakalar arttı. Bi' oturun poponuzun üstünde biz neyiz mağara adamımı biz niye kalıyoruz evde?
Benim maskesiz dışarı çıktığımı kanıtla. Bir yıl boyunca restoranta gittiğimi kanıtla. Hadi. Bekliyorum. Vay arkadaş. Kul hakkımızı aldın. Ben maskesiz hiç dışarıya çıkmadım. Gidip her yemeğimi dışarıdan da yemedim. Ama siz klavye şövalyeleri yüzünden size inat dışarı maskesiz çıkasım geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı