Sınavlar İptal Olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum hedefimiz Amerika değil çok şükür durumumuz Afrika da değil (ekonomik açıdan öyleyiz) Afrika'ya bakarak halimize şükrediyoruz ama gönlünüz rahat olsun köşede bir yerde hala Vatan'ını yüceltmek için çalışan gençler var. Bu dediğinizi pek doğru bulmuyorum çalışanlar alınıyor.

Üniversite menzunu olup iş bulamayanlar var ülkemizde.

Ekim 2019'a göre 1 milyon artarak 10 milyon 681 bine yükseldi. Geniş tanımlı işsizlik (istihdam kaybı dahil) oranı ise yüzde 29.8 olarak hesaplandı.

Dostum hedefimiz Amerika değil çok şükür durumumuz Afrika da değil (ekonomik açıdan öyleyiz) Afrika'ya bakarak halimize şükrediyoruz ama gönlünüz rahat olsun köşede bir yerde hala Vatan'ını yüceltmek için çalışan gençler var. Bu dediğinizi pek doğru bulmuyorum çalışanlar alınıyor.

Burada konu eğitimden bahsetmiyor muyuz?
Tamam peki.
Ülkede üniversite okuyan kişiler hepsi işsiz neredeyse sebebi ise iş yok? Peki neden çünkü eğitim sistemi balık tutmayı öğretmedi bize direk balığın resmini gösterdi ve adımlarını ezberletti.
Küçük Anadolu şehirlerinin ekonomisini canlandırmak için üniversite açtılar ve işsizliği tetiklediler ortalık niteliksiz, işci dolu.
İşte bu yüzden Türkiye'de gençler inşaat mühendis olarak mezun olup tekstilde işe girmemek için ülkeyi terk edip dış ülkelerde tuvalet temizlemeye en azından rahat hayat yaşamayı tercih ediyorlar.

Eğitim sistemi düzeltmeden ülke düzelmez.

Afrika olmadığımız için kendimizi teselli etmeyeceğiz her zaman ileriye bakip diğer gelişmiş ülkeler gibi olmayı hedefleyeceğiz.

İhtimal var mı?

7 Mayıs 2021​

bugün​

test sayısı​

251.194

vaka sayısı​

20.107

hasta sayısı​

2.210

Okulların açılacağını düşünmüyorum çünkü zaten turizm dönemi geldiği için sayıları düşürmeye çalışıyorlar. Bir önce ki okulların açılmasında vaka sayıları 10.000 civarından 50.000 civarına yükseldi. Eğer böyle bir olayı tekrar ederlerse turist sayısında azalma olur. Umarız sınavlar yapılmaz . Eğitim sağlıktan önce .

"Covid-19 nedeniyle sınavlar iptal olsun. Moralimiz ve sağlığımız için diploma puanlarımız da 100 olarak sabitlensin. Hatta virüs nedeniyle kafamıza göre üniversite seçelim direkt sınavsız yerleşelim. Aksi takdirde namuslu her birey gibi çalışıp kendi emeğimizle kazanmamız gerekir."

Bir kez çalışmadan ders geçmenin tadını alan insanlar hala daha ne kadar fazla nemalansam kârdır mantığıyla çırpınıyor. Bütün ahlaki değerleri geçtim, bu ülkenin geleceği olarak nasıl bir değer katmayı planlıyorsunuz ülkenizin insanlarına bu cingözlükerle? Midem bulanıyor. Tek diyeceğim bu kadar.

"Covid-19 nedeniyle sınavlar iptal olsun. Moralimiz ve sağlığımız için diploma puanlarımız da 100 olarak sabitlensin. Hatta virüs nedeniyle kafamıza göre üniversite seçelim direkt sınavsız yerleşelim. Aksi takdirde namuslu her birey gibi çalışıp kendi emeğimizle kazanmamız gerekir."

Bir kez çalışmadan ders geçmenin tadını alan insanlar hala daha ne kadar fazla nemalansam kârdır mantığıyla çırpınıyor. Bütün ahlaki değerleri geçtim, bu ülkenin geleceği olarak nasıl bir değer katmayı planlıyorsunuz ülkenizin insanlarına bu cingözlükerle? Midem bulanıyor. Tek diyeceğim bu kadar.
Öncelikle şunu demek istiyorum , zaten ilk sınavları olduk , üniversite sınavları zaten halihazırda yapılacak . Öğrenci değilsiniz sanırım . Eğer ki sınava girecek öğrencilerden hayatlarını kaybedenler olursa o zaman ise "gitmeseymiş , yanlış karar" demezsiniz umarım . Geleceğe dair umutları onlar yok etmedi , onlar yeniden canlandırmaya çalışıyorlar ancak bunu imkansızlıktan başaramıyorlar sebebi ise bir partide tanıdıkları olmadığı için . Eğer sınavların iptal olmasını istemek cingözlük ise öğrencilerin bile bile ölüme doğru gitmesini istemenin canilikten farkı nedir ?

Eğer sınavların iptal olmasını istemek cingözlük ise öğrencilerin bile bile ölüme doğru gitmesini istemenin canilikten farkı nedir ?
Toplam 3 saat sürmeyecek olan, mesafe ve maske kuralının uygulandığı bir sınava gitmek "ölüme gitmek" öyle mi? Biraz daha dramatize edelim bence. İşin komiği bunu diyen yaşı küçük arkadaşların büyük çoğunluğu bunlar açıldığında kafeleri, AVM'leri, parkları dolduran çocuklar. O zaman bile bile ölüme gidiyor olmuyorlar, iş sınava gelince ölüme gidiyor oluyorlar. Kendilerini çok zeki sanıp devleti çok salak zannetmeden kaynaklanıyor bu. Ergenliğe bağlıyorum. Evet, ülkede eşitsizlikler, adaletsizlikler vardır. Hükümeti destekleyen biri de değilim ama bu konunun bunlarla bir alakası yok. Sen de gayet iyi biliyorsun bütün öğrencilerin neden online istediğini. Kopya ve derse girmemek. Ben bir öğretmen olarak bunu her gün görüyorum. Bu pişkinliğin ve kolaycılığın size sadece kısa süreli bir zevk vereceğini, uzun dönemde çok pişman olacağınızı söylemeye çalışıyorum. Aylarca sınava çalışan, emek veren öğrenciler aptal, siz zeki değilsiniz.

Burada siz derken bizatihi seni kastetmiyorum, bahsettiğim öğrenci kitlesinden bahsediyorum.

Ekonomiyi canlandırmak için bizi eve kapatıp turistlere izin veriliyor ise, sınavları yapmayı göze almazlar diye düşünüyorum. Uzaktan bakınca utanç verici bir durumdayız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı