Sınıfça para toplayıp öğretmene bilgisayar almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Para falan vermeyin hocam ailenize bu durumu açıklayın size hak verecektir zaten ama illa vermek zorundasınız fln diyorlarsa Milli Eğitim Bakanlığına şikayet edin.

Sınıf soranlar olmuş, genelde İlkokulda oluyor böyle şeyler. Bizden de istemişlerdi 1. sınıfta. Hatta öğrencilerden topladıkları parayla projeksiyon ve bilgisayar almışlardı. Tabi o zamanlar akıllı tahta yoktu. Ama hocanın kişisel bilgisayarı değildi hoca okuldan ayrıldığında da bilgisayar sınıfa kalmıştı. Yani yine sınıfın parası sınıfta kalmıştı. :D

Ama 4. sınıftan sonra 1. sınıf öğrencilerine kaldı bilgisayar. 🤣
Yani yeni gelen öğrenciler para vermeden hocalarında bilgisayar bulunuyordu. :D

Zaten vermemeniz gerektiğini arkadaşlar yazmış. Benim asıl merak ettiğim bunu öğretmen mi istiyor? Yoksa arkadaşlarınız kendi arasında öğretmene sürpriz yapmak niyetinde mi?

İlkokuldayken her yıl para toplayıp okula bilgisayar, perde, sıra örtüsü gibi temel okul ihtiyaçlarını karşılardık. Laptop almak (üstelik yüksek bir meblağ) kişisel kullanıma girer. Suç duyurusunda bulunun bence. Kimse parayı yolda bulmuyor.

Öğretmenin kişisel bilgisayarı ise aşırı saçma, o kadar meraklı olanlar varsa versinler, siz vermeyin. ''Niye vermiyorsunuz?'' derlerse ''Ben mi bozdum?'' dersiniz geçersiniz :D. 7.000₺ civarındaki bir laptop'u da sınıf için aşırı fazla gelir 5.000₺ civarlarındaki iş görür.

Çok saçma para vermek zorunda değilsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı