Sınıfta sevilen kişilerden biri olmak için nasıl biri olmak lazım?

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Sınıfta bi' grubumuz var. Genel olan grup ayrı, bir de samimi olduklarımızla bir grup var. Orada da genel grup değil de, birbirini tanıyanlar var işte. 6-7 kişi var, onlar sevilen kişiler, en iyi arkadaşın kim deseler onlardan birini seçerler mesela. Ben ise sürekli görüldü yiyen, birinin beni takması için kendini kullandırtması gereken kişilerdenim. Öyle olsun istemiyorum zira gerçek arkadaşlık bu olmamalı. Ortaokulda hiç arkadaşım olmadı, ciddiyim. 6. sınıfta 1-2 kişi ile takılırdım, 7. sınıfta sınıf değiştirdim. Lisede de böyle bi' okul hayatı yaşamak istemiyorum. Kendimi nasıl geliştirebilirim bu konuda?

Sürekli iyilik yap veya hiçbir şey yapma. Her türlü severler bence. İyilik yapınca beni severler sanıyordum, sevmediler. Hiçbir şey yapmadım 10-15 kişilik arkadaş grubum oldu.

Sınıfta bi' grubumuz var. Genel olan grup ayrı, bir de samimi olduklarımızla bir grup var. Orada da genel grup değil de, birbirini tanıyanlar var işte. 6-7 kişi var, onlar sevilen kişiler, en iyi arkadaşın kim deseler onlardan birini seçerler mesela. Ben ise sürekli görüldü yiyen, birinin beni takması için kendini kullandırtması gereken kişilerdenim. Öyle olsun istemiyorum zira gerçek arkadaşlık bu olmamalı. Ortaokulda hiç arkadaşım olmadı, ciddiyim. 6. sınıfta 1-2 kişi ile takılırdım, 7. sınıfta sınıf değiştirdim. Lisede de böyle bi' okul hayatı yaşamak istemiyorum. Kendimi nasıl geliştirebilirim bu konuda?
Her konuda öne çık .

Kesinlikle anlamsın espiriler ve karakter içermeyen bir şekilde yalakalık yapıp köpek olmanız gerekir arkadaşlarınızı satmanız ya da böyle tipleri temizlemeniz. Sizi okulda ses getiren biri olma şansını tanıyacaktır.

Bana göre sadece kendin olman gerekiyor.
Dediğim gibi, kendim gibi olarak 4 yılı arkadaşsız geçirdim. Kendim gibi olunca sevilmiyorum maalesef.
Onlarla takılma, maalesef şu zamanda popüler olmak için kendin olmamaman gerekiyor. Sen kendin ol, illaki seni sevenler olacaktır.
Bu zamanda arkadaş edinemezsem eğer sonra zorlanacağım muhtemelen. Kendim olmaya çalıştıkça da daha çok batıyorum.
Sohbetiniz iyiyse sevilirsiniz. İnsanlar ile iyi geçinmeye çalışın...
Zaten ben de nasıl iyi geçinebilirim diye soruyorum :)

Geri
Yukarı