Sınıftakiler beni sevmiyor

Tek yapmanız gereken herkes ile iyi geçinmeniz. Sınıfa geç mal misin derse sen ya takma yada geç hiç umurunda olmasın. Sınıftan gönderirlerse göndersinler sen yinede iyi geçin ve laf atam olursa hiç takma geç önemseme. En iyisi sen olabilirsin yada olmayabilirsin sadece es geç ve işine bak. Zamanı geldiğinde çok pişman olurlar ama sen daha iyi yerde olursun er yada geç.
Nereye kadar kafaya takmayacak bu kadar nefretin sonunda bir kötülük yaparlar illaki.

Hocalarla aram iyi falan diyorsun belki kıskançlıktan yapıyorlardır kıskançlık insana her şey yaptırır.

Arkadaşlar biz sınıfta 35 kişiyiz. Sadece 5-6 kişi ile yakınım bir de kız arkadaşım var sınıfta. 10. sınıfım sınıfta yakın olduklarım dışında herkes beni sevmiyor. Nedenini bilmiyorum. Mesela hoca bazen bana bir şeyler soruyor soruyorum biraz muhabbet ediyoruz hoca ile (okuldaki bütün hocalarla aram çok iyi neredeyse hepsinin en sevdiği öğrencileri benim ama çok çalışkan biri değilim) sürekli bana çamur atmaya çalışıyorlar. Hocam Ahmet şöyle böyle diye özellikle ismini vermek istemediğim X kişisi var geçen arkadaşımla kapının önünde şakalaşıyorduk Bana'ya mal mısın sen içeri girsene dedi'. Bende çıkıştım sana ne ve sen bana mal deme hakkını nereden buluyorsun dedim. Sana ne sen kimsin falan dedi. Biraz yüksek sesle tartıştık sonra tarih hocası geldi ve müdüre gidiyoruz dedi. Bende gidelim hocam ben haklıyım dedim. Neyse giderken hoca durdurdu özür dileyin kapansın dedi. X kişisi de dedi ki 'ben kızım o benden özür dilesin' iyice sinir oldum orada neyse bir de hocalar bizim sınıftan şikayetçiymiş. Hocalar sınıf dağıtılacak falan dediler sınıf başkanı oylama yaptı. Kimi sınıftan göndermek istersiniz diye. Tabii ki en çok oy bana geldi olabildiğince bu durumu takmamaya çalışıyorum ama canımı sıkmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz?
Hocam boşverin gidin bende sınıf arkadaşlarımı hiç sevmezdim çoğu da beş para etmez insanlardı hayatınızı yaşayın diğer insanlara takılmayın.

Anlattığına göre ne tür oldukları belli arkadaşta sorun yok muhtemelen.

Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum çünkü kulüpteki arkadaşlarımla aram çok iyi hepsiyle çok yakınım mahallede de öyle sadece sınıfta ilk defa böyle bir durum yaşadım nakil aldıracağım okulumu muhtemelen.

Nereye kadar kafaya takmayacak bu kadar nefretin sonunda bir kötülük yaparlar illaki.

Hocalarla aram iyi falan diyorsun belki kıskançlıktan yapıyorlardır kıskançlık insana her şey yaptırır.

Bilmiyorum hocam olabilir çünkü hocalarla aram düşündüğünüzden daha iyi cidden örnek vereyim geçen antrenman için müdürden izin istemeye gittim müdür yardımcısı isa hoca da vardı bana geldi hiç halimizi hatrımızı sormuyorsun anca izine geliyorsun deyip güldü müdür yardımcısı emel hoca var o da geçen bana meyve ve yemek ikram etti müdür babamı okula çaya davet etti sadece öğrenciler ile sıkıntım var nedenini bilmiyorum.

Bilmiyorum hocam olabilir çünkü hocalarla aram düşündüğünüzden daha iyi cidden örnek vereyim geçen antrenman için müdürden izin istemeye gittim müdür yardımcısı isa hoca da vardı bana geldi hiç halimizi hatrımızı sormuyorsun anca izine geliyorsun deyip güldü müdür yardımcısı emel hoca var o da geçen bana meyve ve yemek ikram etti müdür babamı okula çaya davet etti sadece öğrenciler ile sıkıntım var nedenini bilmiyorum.
Kıskançlık başka bir şey değil kimse kimseden durup dururken nefret etmez. Arkadaşlarına karşıda daha dikkatli ol kıskançlık insana her şeyi yaptırır kendim çok örneğini gördüm.

İyi geçinse hemen pişman olurlar. Önemli olan insanlar ile iyi geçinmek. Takılacak bir durum değil ki önemsemeyecek insanlar hayatta o kadar ki çok ki inan cahil kelimesinin anlam bulduğu yerdir. Bu yüzden herkesi önemsememek gerekiyor. O kıza bir tane vur diyenler sonunun kötüye gitmesine yol açmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Takmayacak ve o kızın zoruna gidecek ama bu şekilde olay büyümüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı