Sinir ve strese ne iyi gelir?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Son 5-6 güne kadar iyiydim. Ama 5-6 gündür ev içinde kavgalar arttı. Fırına gittim amcanın biri ufak bir şey dedi farkında olmadan sinirlenip bir şeyler dedim. Özünde etrafını güldüren sınıfın komik çocuğu samimi az da donuk biriyim. Ama son 5-6 gündür kendimi kontrol edemem, evdeki eşyalara zarar vermem arttı. Bayramdan dolayı tatlı şeker fazla geldi galiba. Normalde tatlı ile şeker çok yemem ölçüyü ayarlarım sporla aram iyi. Var mı? Böyle aranızda şu kadar uyu şunları ye şunları yap şu şekilde günün geçir diye tavsiye verecek hocalar yav. Sinirlenirsem veya bir olay olursa yürüyüşe çıkıyorum evcil hayvanlarım var (3 sultan papağanı 1 muhabbet kuşu) onları seviyorum vakit geçiriyorum. Ama bunlarda bana o an yardımcı oluyor 3-4 saat sonra veya ertesi gün yine aynı. En ufak şeylerde moralim sıfırlanıyor karşı tarafta bende etkileniyorum. Ve bunun olmasını artık istemiyorum. İşlerim aksıyor içimden bir şey yapasım gelmiyor. Neyse az çok içimizi de buraya dökmüş olduk. Bir de evde 3 kişiyiz ama bir şekilde olaylar kavgalar çıkıyor. (annem, kardeşim, ben)

Fazla şeker tüketimi serotonin hormonunda dengesizliğe sebep oluyor bu da sinir ve stres olarak size geri dönüyor. Kendinizde belirtmişsiniz bayramda şeker tüketimini arttırdığınızı. Muhtemelen bununla alakalı. En kesin çözüm tabii ki yukarıdaki hocamın dediği gibi bir profesyonele danışmak.

Fazla şeker tüketimi serotonin hormonunda dengesizliğe sebep oluyor bu da sinir ve stres olarak size geri dönüyor. Kendinizde belirtmişsiniz bayramda şeker tüketimini arttırdığınızı. Muhtemelen bununla alakalı. En kesin çözüm tabii ki yukarıdaki hocamın dediği gibi bir profesyonele danışmak.

Teşekkürler. Yine de gelen yeni gören arkadaşların gün içinde rahatlama açısından yaptığı şeyler varsa yazarlarsa sevinirim.

Genelde bu tarz sorunları olanlar kick box gibi şeylere başvurup içindeki sıkıntıyı atıyor. Ama siz son zamanlarda oldu muhtemelen geçici diyorsanız bu konuyla ilgili bir kişisel gelişim kitabı edinin veya eve boks torbası alın.

Aşırı stres olunca normalin üstünde hard bir antrenman ve sonrasında rezene ve papatya çayını aynı demlikte demlerim. Sallama değil aktardan alırım. Uzatırım ayakları loş sakin bir ortamda bir bardakla 20 dakikaya pamuğum. Bir bardaktan fazla icmem çünkü Rezene çok sık kullanılması tavsiye edilmiyor uzun tüketimde vücut alışıyor ve alışınca etkisi eskisi gibi güzel olmuyor sıradan çaydan farksız oluyor diyolar. Bende o yüzden aşırı hissettiğimde yaparım.

Genelde bu tarz sorunları olanlar kick box gibi şeylere başvurup içindeki sıkıntıyı atıyor. Ama siz son zamanlarda oldu muhtemelen geçici diyorsanız bu konuyla ilgili bir kişisel gelişim kitabı edinin veya eve boks torbası alın.

Normalde genetik olarak da var az çok. Babam da asabi biri, bizleyken bu yaşıma geldim hala çekinirim. Son zamanlarda artış oldu anlamında yazdım. Önceden fitness ile ilgileniyordum spor salonu olsun evde dumbell ile olsun onu da bıraktım içimden bir şey yapasım gelmiyor maalesef.
Aşırı stres olunca normalin üstünde hard bir antrenman ve sonrasında rezene ve papatya çayını aynı demlikte demlerim. Sallama değil aktardan alırım. Uzatırım ayakları loş sakin bir ortamda bir bardakla 20 dakikaya pamuğum. Bir bardaktan fazla icmem çünkü Rezene çok sık kullanılması tavsiye edilmiyor uzun tüketimde vücut alışıyor ve alışınca etkisi eskisi gibi güzel olmuyor sıradan çaydan farksız oluyor diyolar. Bende o yüzden aşırı hissettiğimde yaparım.
Teşekkürler kral.

Geri
Yukarı