Sistem aniden kapanıyor

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarda zaman zaman özellikle oyun oynarken ani bir kapanma oluyor ama bilgisayarın ekran kartının RGB'si açık kalıyor. Ekran görüntüsü gidiyor ve sadece reset düğmesine bastığımda açılıyor bilgisayar. İlk böyle sorun yaşayınca RAM'lerde bir sıkıntı olduğunu düşünüp çıkartıp temizleyip tekrar taktım, bir süre sorun giderilmiş gibiydi ama şimdi yine olmaya başladı. Sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarda zaman zaman özellikle oyun oynarken ani bir kapanma oluyor ama bilgisayarın ekran kartının RGB'si açık kalıyor. Ekran görüntüsü gidiyor ve sadece reset düğmesine bastığımda açılıyor bilgisayar. İlk böyle sorun yaşayınca RAM'lerde bir sıkıntı olduğunu düşünüp çıkartıp temizleyip tekrar taktım, bir süre sorun giderilmiş gibiydi ama şimdi yine olmaya başladı. Sizce sebebi ne olabilir?

Bilgi verin şöyle konularda Allah rızası için. PSU marka model ve W nedir? Hatta direkt tüm sistemi yazın.

BIOS'a girip ayarları sıfırlar mısın? Son zamanlarda XMP açıkken ben dahil birkaç kişide bu problem yaşanıyor. RAM'leri MHZ değerlerini yükseltmeden kullanmayı dener misin bir süre? Kapandığı zaman anakart üzerinde CPU, GPU veya RAM ışığı yanıyor mu?

BIOS'a girip ayarları sıfırlar mısın? Son zamanlarda XMP açıkken ben dahil birkaç kişide bu problem yaşanıyor. Kapandığı zaman anakart üzerinde ışık yanıyor mu?
Anakarta dikkat etmedim ama ekran kartı RGBsi açık kalıyor ama klavye, mouse ve kulaklık tamamen güç kesiyor.
Bios tan xmp kapatıp bir süre öyle denerim ama neden ram mhz sıkıntı yaratıyordur ki?

Dediğimi yapmalısın.
XMP ve manuel olarak senin gibi sistemim kapanıyor G.Skill RAM var bende, BIOS u sıfırladım 2133 MHZ'de 9 gün kullandım sorun çıkmadı dedik bir de manuele alayım yine durduk yere reset attı, RAM'leri değiştirdim şimdi de öyle deniyorum bugün 1. gün. Sorunun kaynağını net bulamadım ama.

Dediğimi yapmalısın.
XMP ve manuel olarak senin gibi sistemim kapanıyor G.Skill RAM var bende, BIOS u sıfırladım 2133 MHZ'de 9 gün kullandım sorun çıkmadı dedik bir de manuele alayım yine durduk yere reset attı, RAM'leri değiştirdim şimdi de öyle deniyorum bugün 1. gün. Sorunun kaynağını net bulamadım ama.
Anladım hocam. Çünkü eskiden saatlerce oynadığım oyunda sıkıntı yapıyor bazen önce ufak bir takılma oluyor o an anlıyorum kapanacak ama bazen kapanmıyor sonra tak diye atıyor. Bazende saatlerce oynuyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.
Acaba SSD de bir sıkıntı olma ihtimali var mı kablo sorunu yada ssd sıkıntısı falan yüzünden windows sistemi kapatıyor olma durumu nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı