Sistem fanı kendi kendine hızlanıyor

Kasnın fanları işlemciyi değiştirdiğimden beri kendi kendine hızlanıyor, boşta olsa bile. Sıcaklıkla alakası yok. Sıcaklıklar normal ve toz da yok. Fanlar 1 aylık bile değiller. BIOS sıfırlanmıştı işlemciden sonra, BIOS fan ayar fotoğrafını koydum. Fanın kendi kendine hızlanmaması için ayarı nasıl yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• F603D6AE-2CEB-4B33-831B-FB7226523862.jpeg
    F603D6AE-2CEB-4B33-831B-FB7226523862.jpeg
    373,5 KB · Görüntüleme: 39
  • F38C673E-65A2-45F9-8C52-5A3853545C82.jpeg
    F38C673E-65A2-45F9-8C52-5A3853545C82.jpeg
    382,5 KB · Görüntüleme: 38
Control mode seçeneğini Auto'dan çıkarıp deneyebilirsiniz.

Kasnın fanları işlemciyi değiştirdiğimden beri kendi kendine hızlanıyor, boşta olsa bile. Sıcaklıkla alakası yok. Sıcaklıklar normal ve toz da yok. Fanlar 1 aylık bile değiller. BIOS sıfırlanmıştı işlemciden sonra, BIOS fan ayar fotoğrafını koydum. Fanın kendi kendine hızlanmaması için ayarı nasıl yapmalıyım?

Merhaba MSI Afterburner'ı indirerek istediğiniz fan Speed'i ayarlayabilirisiniz fakat eğer fan kendi kendine hızlanıyorsa arka plan uygulamalarını bir kontrol edin.

Smart fandan kaynaklı eger stabıl hızda çalışmasını ıstıyorsanız kapatın.

CPU sıcaklığında fırlama olursa hızlanır tabii.

Ama boşta bile oluyor ve ısınmıyor ki.

Merhaba MSI Afterburner'ı indirerek istediğiniz fan Speed'i ayarlayabilirisiniz fakat eğer fan kendi kendine hızlanıyorsa arka plan uygulamalarını bir kontrol edin.

Arka plan uygulamasında böyle gözüküyor.

Smart fandan kaynaklı eger stabıl hızda çalışmasını ıstıyorsanız kapatın.

Smart fanı nasıl kapatabilirim? Önceden böyle değildi manuel kendim hızlandırıp yavaşlatıyordum.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    70,2 KB · Görüntüleme: 19
  • b.png
    b.png
    79,3 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı