ilkerkart

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Bilgisayarım League of Legends ve Valorant oynarken kapanıyordu. Bunun üstüne öneriler olarak gidip termal macun değişikliği yaptım. CPU ve GPU'da ama sorunum çözülmedi. Şu an daha garip kapanıyor format atmalı mıyım bilmiyorum. PSU'da sorun olabilir deniyor ama bilmiyorum ya da kondansatorler yanmıştır diyen oldu. Sinirden ağlayacak durumdayım artık. Lütfen yardımı dokunsun birinin artık...

+ Olarak arkasındaki güç kablosunu çıkarıp takmadan tekrar açamıyorum bilgisayarı.

Dosya Ekleri

• oyyy.png
    oyyy.png
    26 KB · Görüntüleme: 78
İşlemcide voltaj değişikliği yaptınız mı?
bir kere quickcpu kullanmıştım ayarlarını sıfırlamayı bilmiyorum sildim ama
Sistem nedir? Sıcaklıklar normal. Güç kaynağı bozulma ihtimali yüksek.

Sistem nedir? Sıcaklıklar normal. Güç kaynağı bozulma ihtimali yüksek.
Anakart Adı Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 - AMD A8-7600 Radeon R7, 10 4C+6G, 3094 MHz
- NVİDİA GT 730 -

Everest markası diğer türlü özelliklerine nereden bakabilirim bilmiyorum.

PSU'nun üzerinde yazar büyük ihtimalle.

Aynı durumu daha dün arkadaşım yaşadı. Onda da Everest'in 750W'lık bir PSU'su var. Aynı sizde olduğu gibi ısınmadığı halde kendi kendine kapanıyor. O işlemci çok ısınıyor diye işlemci gücünü %90'a çekmişti. Şu anda hala çözebilmiş değil galiba. Arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle PSU'da sıkıntı var.

@ilkerkart
PSU darboğazı gibi görünüyor. Kullandığın PSU nedir?
PSU'nun üzerinde yazar büyük ihtimalle.

Aynı durumu daha dün arkadaşım yaşadı. Onda da Everest'in 750W'lık bir PSU'su var. Aynı sizde olduğu gibi ısınmadığı halde kendi kendine kapanıyor. O işlemci çok ısınıyor diye işlemci gücünü %90'a çekmişti. Şu anda hala çözebilmiş değil galiba. Arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle PSU'da sıkıntı var.
220 wymiş bendeki kullandığım sisteme göre iyi diye düşünmüştüm ama yetersiz galiba... biraz daha yükseğini mi almalıyım ve eskiden yapmıyordu yeni yeni yapıyor psu ömründen midir acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı