Sıvı soğutma bozuksa nasıl anlaşılır?

marfix

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıvı soğutma olarak SilverStone PF240 kullanıyorum alalı 7 ay oldu eskiden fışır fışır su sesi gelirdi öyle çalıştığını anlardım şu an bu ses azaldı ve oyunlarda CPU sıcaklığı hep 90 derece dayanıyor bunun sebebi soğutucu bozuk olduğundan olabilir mi? Hortumları biri hafif sıcak diğeri buz gibi. İşlemci 5600X.

Arkadaşlar sıvı soğutma olarak SilverStone PF240 kullanıyorum alalı 7 ay oldu eskiden fışır fışır su sesi gelirdi öyle çalıştığını anlardım şu an bu ses azaldı ve oyunlarda CPU sıcaklığı hep 90 derece dayanıyor bunun sebebi soğutucu bozuk olduğundan olabilir mi? Hortumları biri hafif sıcak diğeri buz gibi. İşlemci 5600X.

Büyük ihtimal soğutucun bozuk aynı sorun 3-4 ay önce bendede olmuştu ve sıvi soğutucu ile alakalıydı.

Sistemden sök ve fanları sök bir güzel hava alanlarını temizle. Sisteme tam takılı olmadan çalıştır dene, içindeki sıvı hemen bitmez. Garanti varsa garantiye gönder.

Araştırdım borulardan biri sıcak diğeri soğuk taşıması gerekiyormuş. Benimkisi böyle zaten.

Dostum bende de aynı sorun vardı teknik servise gönderdiğimde sıvi soğutucunun bozuk olduğunj raporlamıslardı ve harbiden de sıvı soğutucu bozuktu çok bekletmeden servise göndermeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı