Sizce ayıplı ürünü önce iade etmeyi denemeli miydim?

Mehmtorhn

Decapat
Daha fazla  
THH'ye aşağıda yazdığım şekilde başvururu yaptım ve bekliyorum.(3 hafta oldu savunma istendi aşamasında) Aklıma takılan bir şey var. Ben nasıl olsa kabul etmeyecekler diye HB de iade talebi oluşturmadım. Zaten yeterince zaman kaybettiğimi düşünüp servis sonrası direkt THH'ye verdim. Sizce bu bir sorun oluşturur mu?

30.11.2020 tarihinde Hepsiburada üzerinden Redmi Note 9S cihazını satın aldım ama 6. haftadan itibaren Ghost Screen(hayalet ekran) sorunu göstermeye başladı. Ekranda her simgenin izi kalıyor ve uzun süre gitmiyordu. Cihazım orijinal ve 2 yıl garantili. 22.01.2021 tarihinde telefonu yetkili teknik servise verdim ve sadece iadesini istediğimi belirttim. Herhangi bir onarım istemedim çünkü ayıplı cihazın iadesinin hakkım olduğunu düşündüm. İade olmasa bile arıza tespit raporu istediğimi belirttim. Serviste 2 hafta bekledikten sonra cihazımın ücretsiz tamire alındığını gördüm(demek ki bozuk) ve hemen servisi arayıp talebimi okuyup okumadıklarını sordum çünkü onarım istemediğimi açıkça belirttim. Eğer ben aramasam telefonumda parça değişimi olacaktı. Özür dileyip işlemi iptal ettiler ve bana telefonu 2.02.2021 tarihinde geri gönderdiler ama arıza tespit raporu ve hiçbir işlem olmadan. Telefonu alalı 3 ay kullanalı 2 ay oluyor ve ben kesinlikle onarım değil ücret iadesi hakkımı kullanmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
THH'ye aşağıda yazdığım şekilde başvururu yaptım ve bekliyorum.(3 hafta oldu savunma istendi aşamasında) aklıma takılan bir şey var. Ben nasıl olsa kabul etmeyecekler diye hb de iade talebi oluşturmadım. Zaten yeterince zaman kaybettiğimi düşünüp servis sonrası direkt THH'ye verdim. Sizce bu bir sorun oluşturur mu?

30.11.2020 tarihinde Hepsiburada üzerinden Redmi Note 9S cihazını satın aldım ama 6. haftadan itibaren Ghost screen(hayalet ekran) sorunu göstermeye başladı. Ekranda her simgenin izi kalıyor ve uzun süre gitmiyordu. Cihazım orijinal ve 2 yıl garantili. 22.01.2021 tarihinde telefonu yetkili teknik servise verdim ve sadece iadesini istediğimi belirttim. Herhangi bir onarım istemedim çünkü ayıplı cihazın iadesinin hakkım olduğunu düşündüm. İade olmasa bile arıza tespit raporu istediğimi belirttim. Serviste 2 hafta bekledikten sonra cihazımın ücretsiz tamire alındığını gördüm(demek ki bozuk) ve hemen servisi arayıp talebimi okuyup okumadıklarını sordum çünkü onarım istemediğimi açıkça belirttim. Eğer ben aramasam telefonumda parça değişimi olacaktı. Özür dileyip işlemi iptal ettiler ve bana telefonu 2.02.2021 tarihinde geri gönderdiler ama arıza tespit raporu ve hiçbir işlem olmadan. Telefonu alalı 3 ay kullanalı 2 ay oluyor ve ben kesinlikle onarım değil ücret iadesi hakkımı kullanmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Bende LG g6'da bu sorun vardı.
Garanti sürecinde 3 defa paneli değişti, bataryası değişti, anakartı değişti, şarj soketi değişti. Şu an garantisi bitti Ghost screen devam ediyor, ben olsam iadesini isterdim. Gerekirse THH'ye bu durumu belirt.

Bence iade etmeyi dene. Hukuk öğrencisi olarak söylüyorum, 15 gün içerisinde ayıplı mal üzerinden iade, indirim isteme ve misliyle değişim talep edebiliyorsun. Kabul etmezler diye bir durum olmuyor genelde. Hakem heyetine olumsuz bir geri dönüş alırsan gitmelisin.

Xiaomi servisi galakside ki en kötü servis olabilir haberiniz olsun ayrıca kendileri yalanı çok sever ürünü iade edip Samsung gibi bir firmaya geçmenizi öneririm en azından sıkıntı çıktığında karşınızda biri oluyor.(Bana savunmaya çalışanlar olacaktır bozuk telefonu daha fazla bozup gönderdiler üstüne üstlük kutunun içinde belge bulamadık dediler ki belgelerin yeri de değişmişti o yüzden kendilerinden nefret ederim garantilik işiniz olmayacaksa veya kaçak alacak iseniz Xiaomi tercih edin.)

Xiaomi servisi galakside ki en kötü servis olabilir haberiniz olsun ayrıca kendileri yalanı çok sever ürünü iade edip Samsung gibi bir firmaya geçmenizi öneririm en azından sıkıntı çıktığında karşınızda biri oluyor.(Bana savunmaya çalışanlar olacaktır bozuk telefonu daha fazla bozup gönderdiler üstüne üstlük kutunun içinde belge bulamadık dediler ki belgelerin yeri de değişmişti o yüzden kendilerinden nefret ederim garantilik işiniz olmayacaksa veya kaçak alacak iseniz Xiaomi tercih edin.)
Aldığım ürünü 2 yıl sonra iade aldılar.

THH'ye aşağıda yazdığım şekilde başvururu yaptım ve bekliyorum.(3 hafta oldu savunma istendi aşamasında) Aklıma takılan bir şey var. Ben nasıl olsa kabul etmeyecekler diye HB de iade talebi oluşturmadım. Zaten yeterince zaman kaybettiğimi düşünüp servis sonrası direkt THH'ye verdim. Sizce bu bir sorun oluşturur mu?

30.11.2020 tarihinde Hepsiburada üzerinden Redmi Note 9S cihazını satın aldım ama 6. haftadan itibaren Ghost Screen(hayalet ekran) sorunu göstermeye başladı. Ekranda her simgenin izi kalıyor ve uzun süre gitmiyordu. Cihazım orijinal ve 2 yıl garantili. 22.01.2021 tarihinde telefonu yetkili teknik servise verdim ve sadece iadesini istediğimi belirttim. Herhangi bir onarım istemedim çünkü ayıplı cihazın iadesinin hakkım olduğunu düşündüm. İade olmasa bile arıza tespit raporu istediğimi belirttim. Serviste 2 hafta bekledikten sonra cihazımın ücretsiz tamire alındığını gördüm(demek ki bozuk) ve hemen servisi arayıp talebimi okuyup okumadıklarını sordum çünkü onarım istemediğimi açıkça belirttim. Eğer ben aramasam telefonumda parça değişimi olacaktı. Özür dileyip işlemi iptal ettiler ve bana telefonu 2.02.2021 tarihinde geri gönderdiler ama arıza tespit raporu ve hiçbir işlem olmadan. Telefonu alalı 3 ay kullanalı 2 ay oluyor ve ben kesinlikle onarım değil ücret iadesi hakkımı kullanmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Sende 6 hafta geçtiğini yeni gördüm. Burada da olay şöyle işliyor, benim bildiğim kadarıyla iade edemezsin şu anda ama 2 kere garantiye giderse telefonun ve 3. sünde THH'ye başvurursan Hakem Heyeti direkt iade ediyor. Kısacası iade zor gibi gördüğüm kadarıyla. Telefonu sıfır olarak yollarlarsa satıp başka markaya geçebilirsin :(.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı