Sizce en iyi laptop markası nedir?

Piyasada ne kadar laptop varsa throttle problemi yaşıyor. RTX 4xxx serisi ekran kartları 4060-4080 dışında hayal kırıklığı, bir çuval para döküyorsun 8GB VRAM koymuşlar 4070 modeline. Önceki nesil olan RTX 3070 ti daha güçlü, şaka gibi.

RTX 4xxx serisinin her üyesi 2K gaming için tasarlanmış olması gerek, 1440p ya da 1600p çözünürlük için üste 20-30k vermen gerekiyor. 1080p çözünürlükte RTX 4060 laptop kullanıp FPS ler mükemmel, her oyunu ultra ayarlarda oynuyorum hissiyatı da çok kötü.

Intel işlemciler 14.nesil oldu hala büyük bir hayal kırıklığı, sıvı metal uygulansa bile işlemciler 90-100 derecelerde geziyor.

Asus, Msi kalitelidir alırım 10 sene kullanırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık markadan ziyade markaların modellerine göre laptop almak şart. Bu da yerine göre yeterli değil, 100k para harcayıp Asus Rog serisinden alıyorsun, CW-throttle problemi çıkıyor karşına.

Hp Victus 16- Giriş
Hp Omen- Orta Seviye
Acer Nitro 16- Orta Seviye
Acer Predator Helios- Orta/Üst Segment modelleri Türkiye standardlarında araştırdığım kadarıyla alınabilecek cihazlar.

MSI ve ASUS kısmında bir önerim yok, 70-80k lık cihazlarında bile 1080p çözünürlük var. 1080p çözünürlükte RTX 4080 kullanmak tamamen bir israf benim gözümde. Rekabetçi oyunlarda gerekirse kullanıcı 1080 e de çeker 720 ye de çeker bundan bahsetmiyorum. Maalesef verdiğimiz paranın hakkını aldığımızı düşünmüyorum. RTX 3xxx serisine de DLSS kazığını attıklarını unutmayalım, artık teknoloji değil yazılım satıyorlar üreticiler.

Piyasada ne kadar laptop varsa throttle problemi yaşıyor. RTX 4xxx serisi ekran kartları 4060-4080 dışında hayal kırıklığı, bir çuval para döküyorsun 8 GB VRAM koymuşlar 4070 modeline. Önceki nesil olan RTX 3070 Ti daha güçlü, şaka gibi.

RTX 4xxx serisinin her üyesi 2K Gaming için tasarlanmış olması gerek, 1440P'ya da 1600p çözünürlük için üste 20-30k vermen gerekiyor. 1080p çözünürlükte RTX 4060 laptop kullanıp FPS'ler mükemmel, her oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum hissiyatı da çok kötü.

Intel işlemciler 14.nesil oldu hala büyük bir hayal kırıklığı, sıvı metal uygulansa bile işlemciler 90-100 derecelerde geziyor.

ASUS, MSI kalitelidir alırım 10 sene kullanırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık markadan ziyade markaların modellerine göre laptop almak şart. Bu da yerine göre yeterli değil, 100k para harcayıp ASUS ROG serisinden alıyorsun, cw-throttle problemi çıkıyor karşına.

HP Victus 16- giriş.
HP Omen- orta seviye.
Acer Nitro 16- orta seviye.
Acer Predator Helios- Orta/Üst segment modelleri Türkiye standardlarında araştırdığım kadarıyla alınabilecek cihazlar.

MSI ve ASUS kısmında bir önerim yok, 70-80klık cihazlarında bile 1080p çözünürlük var. 1080p çözünürlükte RTX 4080 kullanmak tamamen bir israf benim gözümde. Rekabetçi oyunlarda gerekirse kullanıcı 1080'e de çeker 720'ye de çeker bundan bahsetmiyorum. Maalesef verdiğimiz paranın hakkını aldığımızı düşünmüyorum. RTX 3xxx serisine de DLSS kazığını attıklarını unutmayalım, artık teknoloji değil yazılım satıyorlar üreticiler.

Sonunda ne dedigini bilen birisi. Hocam bir sorum olacak ayrica. Omen 16 4060 R7 7640HS 16 GB mi Acer Nitro 16 RTX 4060 7640HS 32 GB tercih edersiniz fiyatlar ayni.

Sonunda ne dedigini bilen birisi. Hocam bir sorum olacak ayrica. Omen 16 4060 R7 7640HS 16 GB mi Acer Nitro 16 RTX 4060 7640HS 32 GB tercih edersiniz fiyatlar ayni.

Merhaba hocam, bütçenizi biraz yükseltip bu modeli almanızı öneririm. Hem RTX 4070 modeli mevcut hem de ekranı 1600p, bizim tabirimizle 2K. Geçen hafta sepette %5 indirimle 44.500 liraya düşmüştü, takip etmekte fayda var. Normalde RTX 4070 çok önerilecek bir model değil ama (F/P açısından) 10 FPS demek belki de bir sene demek bizim ülkemizde bir oyuncu için. Bu yüzden 42-45k civarı cihaz önerisinde tavsiye etmekten çekinmediğim bir ürün.

Bu da daha sonradan RAM upgrade yapmak istemezseniz 32GB olan versiyonu.

Yine de mutlaka ikisinden birisi olacak derseniz, Nitro 16 modeli benim daha çok hoşuma gidiyor. Sıvı metal uygulaması yapılmış, ekran nit değeri ve kalitesi oldukça güzel bir model. Üzmez.

Üst Segment Asus.
Acer.
Lenovo.
Üst Segment HP. (Omen)

Mesela ASUS TUF serisi çok ısınıyor ama Rog Strix modelleri de bir o kadar güzel.
HP Victus anlatmaya gerek bile yok. Omen serisi güzeldir.
Acer zaten eskileri hariç şuan da gayet iyi iş yapıyor.
Lenovo klasiktir şuana kadar hiç çizgisini bozmadı, çok kötü laptop'unu hiç görmedim.

Hocam throttle nedir ?
Hocam işlemciler çok ısındıklarında güçten keserler ve performansı kısarak ısınmanın önüne geçmeye çalışır, bu throttle'dır. Bazı markalarda soğutması yetersiz kaldığı için işlemci ısınmasın diye işlemciye limit koyabiliyorlar.

Piyasada ne kadar laptop varsa throttle problemi yaşıyor. RTX 4xxx serisi ekran kartları 4060-4080 dışında hayal kırıklığı, bir çuval para döküyorsun 8GB VRAM koymuşlar 4070 modeline. Önceki nesil olan RTX 3070 ti daha güçlü, şaka gibi.

RTX 4xxx serisinin her üyesi 2K gaming için tasarlanmış olması gerek, 1440p ya da 1600p çözünürlük için üste 20-30k vermen gerekiyor. 1080p çözünürlükte RTX 4060 laptop kullanıp FPS ler mükemmel, her oyunu ultra ayarlarda oynuyorum hissiyatı da çok kötü.

Asus, Msi kalitelidir alırım 10 sene kullanırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık markadan ziyade markaların modellerine göre laptop almak şart. Bu da yerine göre yeterli değil, 100k para harcayıp Asus Rog serisinden alıyorsun, CW-throttle problemi çıkıyor karşına.

Hp Victus 16- Giriş
Hp Omen- Orta Seviye
Acer Nitro 16- Orta Seviye
Acer Predator Helios- Orta/Üst Segment modelleri Türkiye standardlarında araştırdığım kadarıyla alınabilecek cihazlar.

MSI ve ASUS kısmında bir önerim yok, 70-80k lık cihazlarında bile 1080p çözünürlük var. 1080p çözünürlükte RTX 4080 kullanmak tamamen bir israf benim gözümde. Rekabetçi oyunlarda gerekirse kullanıcı 1080 e de çeker 720 ye de çeker bundan bahsetmiyorum. Maalesef verdiğimiz paranın hakkını aldığımızı düşünmüyorum. RTX 3xxx serisine de DLSS kazığını attıklarını unutmayalım, artık teknoloji değil yazılım satıyorlar üreticiler.
Tepeden tırnağa kadar çok doğru yazmışsın hocam. 14. nesil Intel işlemcilerin hala 10nm olma rezilliği ve markaların Intel işlemciler ısınmasın diye limit koyması; RTX 4070'in saf güçte 3070ti'dan geri kalması.

Yeni konular

Geri
Yukarı