Sizce LGS bahsedildiği kadar önemli mi?

Hocam o tarz istisnalar olabilir. İyi bir liseye giden üniversite sınavında ve iş hayatında bir kaç adım ileriden başlar. Fakat bu arkada kalanların açığı kapatamayacağı anlamına gelmez.
Fen lisesine gidipte çok başarısız olan bir sürü insan gördüm. Kişiyle ilgili birşey olduğunu düşünüyorum. Lisenin bir önemi yok.

Hayır, bir önemi yok. LGS şart değil. Ortalama ile sıradan bir Anadolu'ya gidebilirsin. Güzel bir üniversite kazanmak kişinin kendi içinde bitiyor, ya da güzel bir gelecek kurmak. Çok iyi bir lise sizin geleceğinizle doğrudan orantılı değil.
%85-90 orantılı, etrafında ne kadar çalışkan, dersleri iyi olan insan varsa sen de psikolojik olarak o seviyeye gelmek istiyorsun, çalışkan, dersleri iyi olan bir insanı kötü bir okula yerleştirirseniz çok büyük ihtimalle ders notları düşecektir. Kişinin etrafından ne kadar etkilendiği önemli tabii burada ama etrafından etkilenmeyen insan da çok çok azdır herhalde. Üniversite sınavında iyi yapabilmek için güzel bir liseye gitmek çok önemli.

Fen lisesine gidipte çok başarısız olan bir sürü insan gördüm. Kişiyle ilgili birşey olduğunu düşünüyorum. Lisenin bir önemi yok.
Onlar kişi ile ilgili liseyi kazanıp salanlarda dahil ben sadece bu sene uzaktan eğitim yüzünden saldım hem de en önemli senemde... Lise hem eğitim açısından hem de çevre açısından çok önemli.

Tabii LGS önemli bir sınav ancak ben halk arasında çok daha fazla abartıldığını düşünüyorum. Sizce de öyle mi?

Hocam eğer hayalleriniz büyük ise önemlidir, iyi bir lise iyi bir üniversite demektir, aslında ama tabii ki ama ölüm kalım meselesi gibi, anlatılmasıda gerçekten abartı.

Tabii LGS önemli bir sınav ancak ben halk arasında çok daha fazla abartıldığını düşünüyorum. Sizce de öyle mi?

Sınav önemli fakat herkes gittiğin liseye göre kazanacağın üniversite hakkında yorum yapıyor. Benim özdebir için soru hazırlayan Türkiye 2.cisi bir hocam vardı. Kendisi meslek lisesinden mezundu. Yani olay kişinin kendisinde bitiyor hocam.

İyi bir lise kazanmanın sana en büyük getirisi iyi bir arkadaş ortamı getirecek olmasıdır. Ben belli bir şehrin en iyi Anadolu lisesinde okudum bana tek katkısı iyi bir arkadaş ortamıydı. İyi arkadaştan kastım eli yüzü düzgün insanlar, keş olmayan kişiler :D

Eğer çevrende iyi arkadaşlar istiyorsan LGS çok önemli, eğer "çevremdeki insanlar benim umrumda değil düşüncesindeysen" LGS'nin bir önemi yok.

İyi bir lise kazanmanın sana en büyük getirisi iyi bir arkadaş ortamı getirecek olmasıdır. Ben belli bir şehrin en iyi Anadolu lisesinde okudum bana tek katkısı iyi bir arkadaş orta mıydı? İyi arkadaştan kastım eli yüzü düzgün insanlar, keş olmayan kişiler :D

Eğer çevrende iyi arkadaşlar istiyorsan LGS çok önemli, eğer "çevrendeki insanlar benim umrumda değil düşüncesindeysen" LGS'nin bir önemi yok.

Ne alaka
arkadaş ortamı için mi okul seçiyorsunuz geleceğiniz için mi?

Geri
Yukarı