Sizce LGS bahsedildiği kadar önemli mi?

Ne alaka
arkadaş ortamı için mi okul seçiyorsunuz geleceğiniz için mi?
İyi bir arkadaş ortamından kastım çok fena muhabbet dönen yerler değil. Kastım, eli yüzü düzgün, yeteri kadar çalışkan arkadaşlar. Eğer çevrenizde herkes çalışkan olursa siz de ister istemez çalışırsınız(yani aranızda hoş bir rekabet olur).

Tabii LGS önemli bir sınav ancak ben halk arasında çok daha fazla abartıldığını düşünüyorum. Sizce de öyle mi?
İyi bir lise sayesinde iyi bir üniversiteye gitme ihtimalin artar ve kötü bir okulda okuyorsan lise dönemindeki çoğu arkadaşından koparsın çünkü hepiniz üniversite döneminde Türkiye'nin her tarafına dağılırsınız ama iyi bir liseden mezun olan öğrencilerin çoğu iyi üniversitelere gider. Aynı okulda olmasanız bile aynı şehirde olma olasılığınız yüksek olur.

Mezun olduğum lisede şanslı isen iyi hocaların olduğu sınıfa gelirdin ve o hocalar ile iyi bir öğrenci birleşince çok iyi dereceler çıkabilirdi.
Ve o liseye LGS olayı geldiğinde sınavsız giriliyordu.
Bu yüzden o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum. Ama şansınızı demekten zarar gelmez. Biraz çalışın. Hayatınızı o sınava adamayım. Sınav sonucunuz gelince de puanı 2 gram daha yüksek diye 2 saat uzaktaki okula gitmeyin. Hayatınızı yollarda geçirmeyin.

Mezun olduğum lisede şanslı isen iyi hocaların olduğu sınıfa gelirdin ve o hocalar ile iyi bir öğrenci birleşince çok iyi dereceler çıkabilirdi.
Ve o liseye LGS olayı geldiğinde sınavsız giriliyordu.
Bu yüzden o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum. Ama şansınızı demekten zarar gelmez. Biraz çalışın. Hayatınızı o sınava adamayım. Sınav sonucunuz gelince de puanı 2 gram daha yüksek diye 2 saat uzaktaki okula gitmeyin. Hayatınızı yollarda geçirmeyin.
Hocam bulunduğum yerde çok iyi bir lise vardı. LGS gelince niteliksiz oldu ve okuldaki tüm iyi hocalar yavaş yavaş okuldan tayin istediler ya da özele geçtiler.

Hocam bulunduğum yerde çok iyi bir lise vardı. LGS gelince niteliksiz oldu ve okuldaki tüm iyi hocalar yavaş yavaş okuldan tayin istediler ya da özele geçtiler.
Benim okulumdan da birkaç hoca gitmiş. Konumu çok iyi yerde. Okulun en güzel özelliği o. Zaten bir kısmının evi o civarda. Diğerleri de konum yüzünden de kalıyordur diye düşünüyorum. Çünkü aslında konumunun iyi olduğu kadar o konumdaki çevre kötü.

Bence önemli. Evet iş kişide biter ama dandik bir lisede 1. olunca rahatlarsınız, gevşersiniz. Ama fen liselerinde durum sürekli rekabet içinde olur. Sürekli çalışmak için beyniniz sizi zorlar.

Benim okulumdan da birkaç hoca gitmiş. Konumu çok iyi yerde. Okulun en güzel özelliği o. Zaten bir kısmının evi o civarda. Diğerleri de konum yüzünden de kalıyordur diye düşünüyorum. Çünkü aslında konumunun iyi olduğu kadar o konumdaki çevre kötü.
Benim dediğim okulun özelliği konumuydu ama niteliksiz seçilince pek özelliği kalmadı.
Sınavdan düşük alırsa hayatının biteceğini sananlar var. Bence yanlış bir düşünce.
Bitmez ama çok pişman olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı