Sizce Messi mi Ronaldo mu?

Hangisi?

• Ronaldo

Oy: 102 55,4%
  • Messi

Oy: 82 44,6%

• Oy verenlerin toplamı
    184
Diğer bir yeteneği ise penaltıdan gol atmak.
Nasil boş bir tespit yapilir örneği. Takımların penalticilari olur Ronaldo ve Messi'de takımlarının penalti atan oyuncularıdır. Gören diyecek Messi hiç penalti atmiyor hayatinda.

Messi daha yetenekli bir futbolcu, yetenekle iş bitmiyor.

Ronaldo daha büyük bir oyuncu gittiği her takimin seyrini değiştiren bir futbolcu.

Ronaldo, MANU ve S. Lizbon takımlarında oynarken Messi gibi rahat oyuncu geçerdi. Real Madrid'e geldikten sonra da 4-5 yıl böyleydi. Sonradan ilerleyen yaşı ve evrilen futbolu neticesinde kanat oyuncusundan çok bir forvet ve forvet arkasi konumunda oynamaya başladı.

Ronaldo'yu gördük ceza sahasında top bekleyip kafa golü atmak dışında hiçbir şey yapamıyor.
Juventus takımı Barcelona kadar iyi bir takim değil. Ronaldo'ya alan yaratmalisin ki bir şeyler yapsin. Juventus gibi yetenek özürlüsü bir takimda ne yapsin adam tek başına?

Ronaldo, milli takiminda da başarılı, Avrupa Şampiyonasıni da kazandi. Messi'nin Barcelona dışında bir başarısı yok.

Ronaldo üç büyük ligde şampiyonluk yaşayan tek futbolcu.

Real Madrid tarihininde en büyük futbolcusu.

Messi'yi sadece Barcelona ile biliyoruz başka bir takimda oynamadi, milli takimda başarısız. Arjantin milli takimi kadro kalitesi olarak Portekiz'den açıkça üstün olmasina rağmen Messi, Ronaldo gibi bir başarı sağlayamadı. Barcelona'da Messi'nin üstüne kurulu bir düzen var, diğer takimlarda bu kadar başarı sağlar mi tam bir muamma.

Ayağını topa vurmasini bilmeyenler çıkip diyor Ronaldo'nun yeteneği penalti atmak ve ortalara kafa vurmaktan başka bir şey yapmiyor. Bu yaptığınıza saygısızlık denir. Kendinizi komik duruma düşürmeyin.

Messi ve Ronaldo kıyaslanamaz. Messi tek başına, Ronaldo - Benzema - Bale üçlüsünden daha tehlikeli. -Diego Simeone.
Gördük tehlikeyi Ronaldo RM'ye geldikten sonra net şekilde RM ve Ronaldo, Barcelona'yi yendi. Son 5 yilda da dünyanın en iyi takimi oldu.

Ayni Simeone: Ronaldo çok güçlü ve bitmeyen bir enerjiye sahip. Cristiano Ronaldo'yu savaşa gönderebilirsiniz ve o tek başına bu savaşı kazanır. Lionel Messi'nin savaşta bir şey yapabilmesi içinse Barcelona'daki tüm takım arkadaşlarını yanında götürmesi gerekir" dedi.

Bir futbolcuyu sevmeyebilirsiniz size göre karşılaştırılan oyuncudan daha kötü bir futbolcu size gelebilir. Çıkıp adamlara saygısızlık yapmaya hakkiniz yok.

Ronaldo'ya kafa atmaktan ve penaltı atmaktan başka bir şey yapmiyor demek futbol cehaletidir.

Ronaldo, milli takiminda da başarılı, Avrupa Şampiyonasıni da kazandi. Messi'nin Barcelona dışında bir başarısı yok.
Arjantin gibi orta saha ve defans yoksunu bir takımda Messi'nin bir şey yapamaması normal. Juventus gayet iyi bir takım doğrusu. Tüm suçu Ronaldo'ya atamayız takım olarak kötülerdi ancak Ronaldo halen gözümde Dünya'nın en iyi futbolcusu değil. Bu arada ''Messi'nin Barcelona dışında bir başarısı yok'' diyenlere bir yerimle gülüyorum. Adam Barcelona'yı evi olarak görüyor neden gitsin?
Ronaldo üç büyük ligde şampiyonluk yaşayan tek futbolcu.
Ooo buralar karışır o zaman.
Real Madrid tarihininde en büyük futbolcusu.
Dalga mı geçiyorsun? Messi de Barcelona tarihinin en iyi futbolcusu ne yapacağız öyleyse? Bir çok kez futbol hakkında tartıştım ve en saçma cevapları senden duyuyorum. Umarım bundan sonraki yazıların daha iç açıcıdır.
Barcelona'da Messi'nin üstüne kurulu bir düzen var, diğer takimlarda bu kadar başarı sağlar mi tam bir muamma.
Messi'nin oyun stili ve pozisyonu gereği oyunu onun üzerine kurmak en mantıklısıdır. Messi'nin kendisini kanıtlaması için başka takıma gitmeye gerek yok. Her takıma karşı kanıtladı kendini.
Ayağını topa vurmasini bilmeyenler çıkip diyor Ronaldo'nun yeteneği penalti atmak ve ortalara kafa vurmaktan başka bir şey yapmiyor. Bu yaptığınıza saygısızlık denir. Kendinizi komik duruma düşürmeyin.
Emin ol senden iyi futbol oynuyorumdur. Son senelerdeki performansı öyle.
Gördük tehlikeyi Ronaldo RM'ye geldikten sonra net şekilde RM ve Ronaldo, Barcelona'yi yendi. Son 5 yilda da dünyanın en iyi takimi oldu.
Nasıl yendi bir açıklasana. La Liga'da son 5 sezondur Real Madrid sadece bir kez şampiyon olabildi. Barcelona ise 3 kere. 5-0'ı da unutmayalım. 🙂
Bir futbolcuyu sevmeyebilirsiniz size göre karşılaştırılan oyuncudan daha kötü bir futbolcu size gelebilir. Çıkıp adamlara saygısızlık yapmaya hakkiniz yok.
Ronaldo'ya kafa atmaktan ve penaltı atmaktan başka bir şey yapmiyor demek futbol cehaletidir.
Ronaldo zaten harika bir kariyere sahip çok iyi bir futbolcu. Ancak şu an oynadığı futboldan nefret ediyorum. Halen Ronaldo Messi'den daha iyi diyenler var. Biliyorum hangisi daha iyi diye tartışmak yerine onları izleyebildiğimiz için şükretmemiz gerekiyor ancak bu işler böyle.

Nasıl yendi bir açıklasana. La Liga'da son 5 sezondur Real Madrid sadece bir kez şampiyon olabildi. Barcelona ise 3 kere. 5-0'ı da unutmayalım. 🙂
Son 5 yılda Şampiyonlar ligini 4 defa kazanan RM değil herhalde Barcelona sana göre, futboldan bir haber olunca. La Liga mi önemli Şampiyon ligi mi?
5-0 dediğin maç 2010 senesi, bu durum ayni FB'nin, GS'yi 6-0 yenip biz daha büyük takimiz demesiyle ayni mantiktir.

Dalga mı geçiyorsun? Messi de Barcelona tarihinin en iyi futbolcusu ne yapacağız öyleyse? Bir çok kez futbol hakkında tartıştım ve en saçma cevapları senden duyuyorum. Umarım bundan sonraki yazıların daha iç açıcıdır.
En saçma cevaplari yazan sensin bu tartışılmaz bir gerçek. O dediğimi kıyaslama için demedim, sadece bir bilgiydi.

Arjantin gibi orta saha ve defans yoksunu bir takımda Messi'nin bir şey yapamaması normal. Juventus gayet iyi bir takım doğrusu. Tüm suçu Ronaldo'ya atamayız takım olarak kötülerdi ancak Ronaldo halen gözümde Dünya'nın en iyi futbolcusu değil. Bu arada ''Messi'nin Barcelona dışında bir başarısı yok'' diyenlere bir yerimle gülüyorum. Adam Barcelona'yı evi olarak görüyor neden gitsin?
Portekiz çok mu iyi? Arjantin'in kadrosu Portekiz'den daha iyi. Juventus ne bir RM ne bir Barcelona değil. Bu sene RM kötüydü orasi ayri. Evi olarak görsün görmesin insanlar hep Barcelona ile anacak.

Emin ol senden iyi futbol oynuyorumdur. Son senelerdeki performansı öyle.
Kesin öyledir. Son 6 senedir üst üstte Şampiyonlar liginde Ronaldo gol krali oluyor. Son 6 yilda 4 defa Altin Top ödülünü aldi Ronaldo.

Juventus elenmesiyle ayni cumleleyi kurmayacagin belliydi. Bu sene Juventus önceki senelere göre de daha kötü bir takim.

Cristiano Ronaldo tek başına takımı taşıyabilir ama Messi taşıyamaz. Birisi santrafor diğeri kanat mevkisinde oynuyor. Mandzukic oynasın diye sol kanata geçtiği oluyor ama asıl yeri şuan santrafor. Messi başka takıma gitse biter ve İtalya'da gol atmak La liga'da gol atmaktan çok daha zordur çünkü Serie-A orta sınıf takımları çok iyi. Premier lig 7 bilemedin 8 takımdan oluşuyor ama Serie-A liginde küme düşmüş bir takımın Juventus'a gol atmasına şaşırmazsın. Adamlık konusunda da Cristiano Ronaldo 100 adım öndedir.

5-0 dediğin maç 2010 senesi, bu durum ayni FB'nin, GS'yi 6-0 yenip biz daha büyük takimiz demesiyle ayni mantiktir.
Sadece 5-0 değil. Ondan sonra da çok yendi Barcelona. Yenmese LaLiga'da şampiyon olamazdı.

Pekala bu sefer ben değil istatistikler konuşsun.

Ronaldo profesyonel kariyerinde, 797 maçta 597 gol 213 asist yapmış. 64.689 dakika süre almış
Messi profesyonel kariyerinde, 680 maçta 597 gol 239 asist yapmış. 54.981 dakika süre almış.

Messi Ronaldo'dan 3 yaş küçük olmasına rağmen gol sayıları eşit ve Messi'nin daha fazla asisti var. Ronaldo'nun gol başına dakikası (108), Messi'nin ise 92. Ronaldo 10.000 dakika fazla süre almış.

Bu kadar.

Son 5 yılda Şampiyonlar ligini 4 defa kazanan RM değil herhalde Barcelona sana göre, futboldan bir haber olunca. La Liga mi önemli Şampiyon ligi mi?

En saçma cevaplari yazan sensin bu tartışılmaz bir gerçek. O dediğimi kıyaslama için demedim, sadece bir bilgiydi.

Portekiz çok mu iyi? Arjantin'in kadrosu Portekiz'den daha iyi. Juventus ne bir RM ne bir Barcelona değil. Bu sene RM kötüydü orasi ayri. Evi olarak görsün görmesin insanlar hep Barcelona ile anacak.

Kesin öyledir. Son 6 senedir üst üstte Şampiyonlar liginde Ronaldo gol krali oluyor. Son 6 yilda 4 defa Altin Top ödülünü aldi Ronaldo.

Juventus elenmesiyle ayni cumleleyi kurmayacagin belliydi. Bu sene Juventus önceki senelere göre de daha kötü bir takim.
Zaten Fenerbahçe daha iyidir Galatasaraydan.

@VAHŞİ KAPİTALİST 2010 yilinda Ronaldo RM'ye transfer oldu. O sene 2010-11 sezonunda Barcelona 4 puan farkla şampiyon oldu. Barcelona o sene iki defa RM'yi yeniyor.

2011-12 sezonu RM şampiyon.

2012-13: Barcelona 15 puanla şampiyon.

2013-14: Atletico Madrid şampiyon oldu.

2014-15: Barcelona 2 puan farkla şampiyon oluyor. Iki takim arasindaki karşılaşmayı bir defa Barcelona yeniyor, bir defa da o sezon RM, Barcelona'yi yeniyor.

2015-16: Barcelona 1 puan farkla şampiyon oluyor. Yine 2016 bu sezonki iki takim arasindaki maçlardan birini RM, diğerini Barcelona kazaniyor.

2016-17: RM şampiyon.

2017-18: Barcelona açık ara şampiyon.

Ronaldo dönemindeki RM ile Barcelona arasindaki çekişmede hiçbir zaman Barcelona'nin Real Madrid'i yenmesi şampiyonluğun kaderini belirlemedi. Burada büyük yanlışın var.

Belli oluyor, istatikler yalan söylüyor öyle mi?

İki oyuncunun da kendilerine has oyun stilleri var ben Messi yi daha çok beğeniyorum topu alıp gidişi savunma oyuncularını teker teker geçip golü atması ... plaselere fısıldayan adam.
Şaka ise komik değil ise kahkaha tufanı.

Ronaldo sosyal medyaya Muhammet Ali gibi yansıtıldı. 😀 Anket sonuçları yeteneğe göre değil buna göre şekillenmiş. Messi havada karada... 😉
387626

Geri
Yukarı