Sizce yapılacak aşıda tehlike var mıdır?

Ben zombi olmayacam. Buz kurt olacam.
buzkurt.jpg

🥰 🥰 🥰

Dediğin kısmı anladım yanlış anlaşılma oldu sanırım. Virüs hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedir mânâsında söylemiştim. Neyse bu tablo bile güvenmemek için fırsat veriyor.
Eki Görüntüle 764057
Ancak olayın şurasına da bakmalısın, karşılaştırdığın ülkeler ile bir değiliz. Nüfusumuza oranla ciddi oranda vaka sayı artışı var ve üreten bir ülke değiliz. Her geçen gün daha da zarar ediyoruz ve bunu biz vatandaşlar ödüyoruz. Haliyle devlet şu anda virüs kapmış ve yoğun hastalara aşı yapmak için acele ediyor, diğer firmalar Sinovac gibi hızlı teslimat yapabilir mi tartışılır zaten getirme koşulları da belli. Haliyle bize gelene kadar BioNTech gibi firmaların aşısı gelir. Yani bunu dert etmememiz gerekiyor, öncelik hasta kişiler.

Abi büyüğümüzsün. Sana sorayim. Çin'den aşı almamızın nedeni var mı? Aramızda bir anlaşma olduğu için mi? Yoksa tamamen ekonomik amaçlı mı?
Bir de bu Çin'den gelen aşıyı kim olur?
Tıp uzmanı değilim. Bilgim olmayan konuda fikir beyan etmeyi sevmem. Sorduğun soruların cevabını bilmiyorum. Sadece düşüncelerimi belirteceğim: Ben Çin'den gelen aşıyı olmam. Çin'de iki aşı var: devlet ve özel şirket aşısı. Devlet aşısı yerine özel şirketin aşısının alınması da bana garip geliyor. RTE olmadıkça ben de olmam o aşıyı.

Aşıya güvenmiyorum. Eğer zorla değilse olmamayı düşünüyorum.
İlk aşılar virüsü kapan kişilere uygulanacak. 3 etapta herkes için uygulanacak, bildiğim kadarıyla zorunlu olacak ve yaptırmayanlar kısıtlamalara maruz kalacak. HES ile bir kod olacaktı diye hatırlıyorum, yani ne derseniz deyin yaptırmak zorunda kalacaksınız. O yüzden alışın derim.

Tıp uzmanı değilim. Bilgim olmayan konuda fikir beyan etmeyi sevmem. Sorduğun soruların cevabını bilmiyorum. Sadece fikirlerimi belirteceğim: Ben Çin'den gelen aşıyı olmam. Çin'de iki aşı var: devlet ve özel şirket aşısı. Devlet aşısı yerine özel şirketin aşısının alınması da bana garip geliyor. RTE olmadıkça ben de olmam o aşıyı.
Şimdiden malum kişiye en güvenli aşıyı vermiştirler bile...

Dediğin kısmı anladım yanlış anlaşılma oldu sanırım. Virüs hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedir mânâsında söylemiştim. Neyse bu tablo bile güvenmemek için fırsat veriyor.
Eki Görüntüle 764057
Peru 10 tane de olsa öbürlerinden almış. 😄
Bizde nerede o günler..

Geri
Yukarı