Sizce yapılacak aşıda tehlike var mıdır?

Her aşının bir yan etkisi vardır, ancak buna tehlike diyemeyiz. Burada önemli olan insanların bunu ne kadar benimsediğidir, sen korkup psikolojini bozarsan en ufak grip bile alt edebilir.

Yok mutasyona yol açacak yok DNA'mızı değiştirecek vs. sözleri de absürt kaçmış. Tehlikeli ne demek bilmiyorsunuz herhalde, mesela ağrı kesicinin bile yan etkileri saymakla bitmez ama kullanıyoruz?

Aşı yaptıran kişiler arasında olacağım, zaten Çin'e her zaman güvenmişimdir. Şu virüs Çin'den geldi diyenlere de aldırış etmiyorum, zira koskoca Amerika bile ajan yollamasına rağmen tek kanıt bulunmadı. O yüzden bu konuya hiç girmeyin kalbimizi kırmayalım :)

Hayatımı ilk başta etkilese de şu anda pek etkilemiyor, zira alacağım şeyi her türlü alıyorum ve gezme isteğim de yoktu. Hatta virüsün böyle olması bana fiziki ve ruhsal açıdan etkisi oldu, daha özgüvenli ve disiplinli oldum. İş kariyerine girdim ve şu anda ilerleme kaydediyorum :) Kim ne derse desin İspanyol gribi gibi bazı eski şeyleri yok edip yeni şeyler ortaya çıkardı.
Çinden gelen bozuk test kitlerine de güvenmiş miydiniz acaba? Sizin gezme istediğiniz olmasa da başkasının hayatını çok etkiliyor. Olumsuz derecede etkiliyor.

O konu için açıklamayı "ekaloji" gayet güzel yapmış, aynı sözleri tekrar etmeyeceğim:
"Aşıda çip var", "genlerimizi bozacaklar" tayfası ile "aşının yan etkilerini bilmiyoruz, acil üretilmiş bir aşı" diyen insan bir değildir.

Ayrıca ben DSÖ onayladıktan sonra fazla şüphe duymam dedim, henüz DSÖ onayı olmayan bir aşıya temkinli yaklaşmakla; ben hiç aşı olmam, nüfusu azaltacaklar demek aynı şey değil.

@Dryus Ben hiçbir zaman test kitlerine güvenmedim :) Bütün üretilen kitler sıkıntılıydı zaten, bunun Çin ile ilgisi yok.
Ben insanları önemsemiyorum demedim, insanlar virüsü önemsemiyor dedim. Sen virüsü bildiğin halde gezmek istiyor isen sonucuna da katlanırsın. Bu benim sorunum değil, gidip gez derim sonuçta beni etkilemez?
Ne ekersen onu biçersin derler, eğer tedbirini almaz isen ve ya tedbir aldım gezeyim dersen sonrasında canın yanınca başkasını suçlayamazsın.

@Dryus Ben hiçbir zaman test kitlerine güvenmedim :) Bütün üretilen kitler sıkıntılıydı zaten, bunun Çin ile ilgisi yok.
Ben insanları önemsemiyorum demedim, insanlar virüsü önemsemiyor dedim. Sen virüsü bildiğin halde gezmek istiyor isen sonucuna da katlanırsın. Bu benim sorunum değil, gidip gez derim sonuçta beni etkilemez?
Ne ekersen onu biçersin derler, eğer tedbirini almaz isen ve ya tedbir aldım gezeyim dersen sonrasında canın yanınca başkasını suçlayamazsın.
Dediğin kısmı anladım yanlış anlaşılma oldu sanırım. Virüs hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedir mânâsında söylemiştim. Neyse bu tablo bile güvenmemek için fırsat veriyor.
fae.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı