Sizin ölüm teoriniz ne?

Paralel evrenlere geçiş yapıyor olabiliriz, bazı insanlar geçmiş yaşamlarını hatırladıklarını söylüyor ve belki de bunlar geldikleri diğer paralel evrenlerin anılarıdır.

Reankarnasyon, yeniden doğma vb. gibi fikirler sonsuz bir döngüye giriyor. Sonsuza kadar mı böyle olacak? Ya da cennet dediğimiz yere gittiğimizde sonsuza kadar nasıl orada kalacağız? Bir süreden sonra illaki sıkılacağız. Sıkıntı, sıkılmak gibi hislerimizi alabilecek bir yaratıcı varsa eğer olabilir. Öldükten sonra tekrar doğuyorsak ve önceki hayatımızı hatırlayamıyorsak zaten önceki hayatımızı yaşamamış oluyoruz kendimizce. İllaki bir sonsuzluk olacak.

Hocam sizi bilmiyorum ama ben Türkiye, de yaşamaktan yorulmadım cennete ne yorulur ne sıkılırım her istediğim olacak sonuçta😀

Bence öldükten sonra tamamen yok olacaksak, her şey anlamını yitirecekse hiç var olmamalıydık.
O yüzden dinler mantıklı.
Reankarnasyon, yeniden doğma vb. gibi fikirler sonsuz bir döngüye giriyor. Sonsuza kadar mı böyle olacak? ya da Cennet dediğimiz yere gittiğimizde sonsuza kadar nasıl orada kalacağız? bir süreden sonra illa ki sıkılacağız. Sıkıntı, sıkılmak gibi hislerimizi alabilecek bir yaratıcı varsa eğer olabilir. Öldükten sonra tekrar doğuyorsak ve önceki hayatımızı hatırlayamıyorsak zaten önceki hayatımızı yaşamamış oluyoruz kendimizce. İlla ki bir sonsuzluk olacak.
Yaratıcımızı o kadar kudretsiz sanmayın, sonsuza kadar kalacağız diye sıkılırsak cennete cennet denilmez. Dünya hayatımız görev yeri sınav yeri, cenneti hak etmek için çabaladığımız yer.

Hocam sizi bilmiyorum ama ben Türkiye, de yaşamaktan yorulmadım cennete ne yorulur ne sıkılırım her istediğim olacak sonuçta😀
İşte sorunda bu, her istediğin olacak ve bir milyon yıl sonra bile olsa sıkılmaya başlayacaksın. Kimse sıkılmayacağını iddia edemez, bana sonsuza kadar bir yerde kalmak mantıklı gelmiyor.
Paralel evrenlere geçiş yapıyor olabiliriz, bazı insanlar geçmiş yaşamlarını hatırladıklarını söylüyor ve belki de bunlar geldikleri diğer paralel evrenlerin anılarıdır.
Konuya tekrar baktım ve bu tarz bir şeyin mantıklı olabileceğini düşündüm, öldükten sonra yaşarken keşke şöyle olsaydı böyle olsaydı dediğimiz bir hayata başlıyor olabiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı