Sizin için cehalet nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam olarak budur ;

Dosya Ekleri

• images (12).jpeg
    images (12).jpeg
    26,2 KB · Görüntüleme: 39
Cehaletten oluşması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şeriatın kötü bir yanı yok. En güzel yönetim biçimi. Avrupa laikte ne oluyor? Tecavüz, taciz hırsızlık adam öldürme vs. tüm suçlar var. Ama Kuran'ı Kerim'e göre ülkeler yönetilsin ne suç kalır ne adaletsizlik kalır.

Şeriatın kötü bir yanı yok. En güzel yönetim biçimi. Avrupa laikte ne oluyor? Tecavüz, taciz hırsızlık adam öldürme vs. tüm suçlar var. Ama Kuran'ı Kerim'e göre ülkeler yönetilsin ne suç kalır ne adaletsizlik kalır.
O yüzden neredeyse tüm Müslüman ülkeleri cahil kuranı kerim ile yöneltilmedikleri için.

O yüzden neredeyse tüm Müslüman ülkeleri cahil kuranı kerim ile yöneltilmedikleri için.
Sana soruyorum oralara gidenlere sordun mu nasıl yönetiliyor diye? O kadar giden kişilere sordum suç oranı, tecavüzler çok az. Senin attığın videoların aslı yok. Amacınız sadece İslam düşmanlığı.

Sana soruyorum oralara gidenlere sordun mu nasıl yönetiliyor diye? O kadar giden kişilere sordum suç oranı, tecavüzler çok az. Senin attığın videoların aslı yok. Amacınız sadece İslam düşmanlığı.
İslam düşmanı değilim linç ettirmek için böyle algı yaratmayın. Videoların aslı yok derken kime sordunuz? Gerçekten merak ediyorum. Tecavüz filan bunlar zihniyet ile alakalı.
Şeriat üzerinden yönetilen İran'da kadın olarak doğsaydın;
Kocandan boşanırsan çocuğunun velayetini alamazsın.
Kocan senin yanına 3 eş daha alabilir.
Kanunda evlilik yaşı da 13 ama daha erkenden aile izni ile dini olarak evlendirmek yasal.
Saymakla bitmez.
gerçekten komik.

Şeriat olsa öldürülmüştüm. O kadar çağ dışı bir uygulama.

"Vatan, Millet, Sakarya" kafasındaki insanların 99%'unda bulunan bir özelliktir. Bu kişilet kendini genellikle savaş konuşurken(Türkiyede iseniz mutlaka konuşulur.) karşınıza çıkar. Gelişmiş füzeleri ve teknolojileri reddedip F-16'ya Vileda sopası fırlatıp tankın altına salak gibi yatandır.
Doğru, ama o cahil cesaretiyle tankın altına "salak" gibi yatanlar olmasaydı belki de şu an burada olmaz veya bunları konuşamazdık.

Şeriat üzerinden yönetilen İran'da kadın olarak doğsaydın;
Kocandan boşanırsan çocuğunun velayetini alamazsın.
Kocan senin yanına 3 eş daha alabilir.
Kanunda evlilik yaşı da 13 ama daha erkenden aile izni ile dini olarak evlendirmek yasal.
Saymakla bitmez.
gerçekten komik.
[/QUOTE]

Sen baya yanlış gelmişsin bu hangi şeriat merak ettim bir kere

1- İran şeriat ile yönetilmiyor, Kuranda olmayan zengin kesimin ve özellikle zengin erkeklerin keyfi istek ve arzularına göre İslam ile hiçbir alakası olmayan bir yönetim biçimi ile yönetiliyor. İran'ın zenginlerine yasalar her zaman esnektir.

2- Kocandan boşanırsan çocuk reşit olup seçme hakkını elde edinceye kadar annede kalır. Anne sütünden mahrum bıraktırılamaz, eğer anne çocuğa bakabilecek yetilere sahip değilse çocuğuna zulüm ediyorsa baba da kalır her iki tarafta sorun varsa sırasıyla önce annesinin akrabaları dede anane dayı vs. gibi sonra babasının akrabaları gelir.

3- Evliliğin sabit bir yaşı belirtilmemiştir blue çağını tamamladıktan ve evlilikle ilgili sorumluklarını yerine getirebilecek olgunluğa, düşünceye geldikten sonra evlilik gerçekleşir. İnternet den blue çağı kaç yaşında başlar kaç yaşına kadar sürer ne zaman biter öğrenebilirsin.

Hiç bir bilginin olmadığı yada eksik bilginin olduğu konularda yanlış yorumda bulunmak doğru bir hareket değildir bundan sonraki yapacağın yorumlarında önemsenmemesini sağlar. Hangi İslam fıkıh kitabını okudun da böyle kararlar verebildin, size göre ışıd Müslüman Avrupa ve Amerikaya göre Müslümanlar terörist bu algılarla beynini doldurmuş bir nesil. Yakında Türkler barbar propagandalarına da yönelirsiniz bu da popüler bir söylem. Nereden bir açık bulsam da İslama sallasam zihniyeti de gelir böyle konuların altına dini karıştırmaya çalışır. Beğenmiyorsan çekip gideceksin, sanıyorsan bu topraklar senin zihniyetine evrilecek sana kötü haberi ben vereyim değil sen torununun torunu bile göremeyecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı