Sizin ölüm teoriniz ne?

Bi uyanıyorum etrafımda bilim adamları "Sayın Alpha 3 görevlisi Berat simülasyonu başarıyla tamamladın." diyor ve bu simülasyon dünyasında geçirdiğim 50 yıl asıl dünyamda 12 dakikaya tekabül ediyor.
Müslüman olarak simülasyon teorisi gibi bir şeyi çok mantıklı buluyorum.

Bana göre ölüm korkunç bir son. Bu cennet cehennem için de geçerli yok olmaktan da geçerli. Her zaman korkmuşumdur ölümden halen korkarım. Eğer öldükten sonra yeni bir dünyaya, aleme geçiş yaparsak yine korkarım çünkü ceza alacağım. Eğer herhangi bir şey olmaz ise daha korkunç çünkü karanlığın içinde bilincin kapalı öylece durmak ürkütücü.

Ölüm hakkında bir teorim yok fakat cehennem hakkında bir teorim var. Cehennem herkes için farklı şekilde olacak ve herkesin en kötü anını tekrar ama tekrar yaşamasıyla gerçekleşecek. Örnek vermek gerekirse benim için en kötü zamanlar böbrek taşı ağrısından yerde yatıp ağladığım zamanlardı. Eğer ben cehenneme gidersem ceza sürem boyunca bu ağrıyı çekeceğimi düşünüyorum örnek.
Lucifer kafası mı?

Bana göre ölüm korkunç bir son. Bu cennet cehennem için de geçerli yok olmaktan da geçerli. Her zaman korkmuşumdur ölümden halen korkarım. Eğer öldükten sonra yeni bir dünyaya, aleme geçiş yaparsak yine korkarım çünkü ceza alacağım. Eğer herhangi bir şey olmaz ise daha korkunç çünkü karanlığın içinde bilincin kapalı öylece durmak ürkütücü.
Bence her türlü ürkütücü.

Evet, yani gerçek hayat bu olmayabilir.
Hem gerçek hayat, hem de gerçek madde.
Şimdi sen bir odada televizyon izliyorsun. Peki sen mi odanın içindesin, yoksa oda mı senin kafanın içinde?
Sen maddenin bir bölümünü algılayabilirsin. Maddenin gerçek halini Allah bilir.

Geri
Yukarı