Sizin ölüm teoriniz ne?

Kedi, köpekte irade kavramı bile yok. Onların yaşamlarına anlam yüklemek bence mantıksız. Görüşünüze saygı duyuyorum ancak katılmıyorum.
İrade kavramı ile bu konuştuğumuz şey farklı. Akıla gelecek olursak, birçok canlı insan kadar olmasa da akıllı. Kargalar ağaç içerisindeki avlarını çomak sokarak çıkartabiliyorlar, günümüzde 5 kilo bile köpeğe eğitim vererek merdivenlere tırmandırabiliyorsun. Yeryüzündeki her canlı kendi beyin boyutu ve yaşam biçimi konusunda mükemmelliklere ve akıla sahip.

Eğer öldükten sonra bir hiçlik varsa bunu ölmeden asla öğrenemeyeceksiniz. Hayatınızı Müslüman olarak geçirirseniz ve öldüğünüzde yaratıcı olan Allah'a döndürüldüğünüzde iman ettiğiniz için cenneti kazanırsınız.

Eğer ölünce koca bir hiçlik başlarsa dünyada Müslüman olarak yaşamanız size bir şey kaybettirmez. Çünkü hiçlikte bir kazancınız olmayacaktır.
Kazan kazan durumu.

Senin inandığın (daha doğrusu korkudan -mış gibi yaptığın) yaratıcı da senin bu kurnazlığını ve inancının arkasındaki asıl nedenini anlayamıyor öyle mi? :D

Eğer öldükten sonra bir hiçlik varsa bunu ölmeden asla öğrenemeyeceksiniz. Hayatınızı Müslüman olarak geçirirseniz ve öldüğünüzde yaratıcı olan Allah'a döndürüldüğünüzde iman ettiğiniz için cenneti kazanırsınız.

Eğer ölünce koca bir hiçlik başlarsa dünyada Müslüman olarak yaşamanız size bir şey kaybettirmez. Çünkü hiçlikte bir kazancınız olmayacaktır.

Kazan kazan durumu.
Hayatı müslüman olarak geçirmek derken? Hayatı müslüman olarak geçirmeyi açar mısınız biraz?

Senin inandığın yaratıcı da senin bu kurnazlığını ve inancının arkasındaki asıl nedenini anlayamıyor öyle mi? :D
Kurnazlık olarak bakmayın ben inanmayan birisi için konuştum.
Hayatı müslüman olarak geçirmek derken? Hayatı müslüman olarak geçirmeyi açar mısınız biraz?
Müslüman olarak geçirmek derken dinin farzlarını yerine getiren haramdan uzak duran anlamında.

Kazan kazan durumu.

Bu mantıkla ibadet ettiğinde cennete girebileceğini mi düşünüyorsun? Gerçek anlamda Allah'ın varlığına inanmak değil bu.

Bu mantıkla ibadet ettiğinde cennete girebileceğini mi düşünüyorsun? Gerçek anlamda Allah'ın varlığına inanmak değil bu.
Hayır ben bu mantıkla ibadet etmiyorum. İnanmayan birini başka nasıl inandırabilirsiniz? Eğer inandıramazsın derseniz tamam iyi geceler derim.
Kurnazlık olarak bakmayın ben inanmayan birisi için konuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı