Sizin ölüm teoriniz ne?

Öldükten sonra yıldız tozu olacağız diyen arkadaşların öldükten sonra ahiretin, hesabın, cennet ve cehennemin, Allah'ın var olduğunu görünce sıfad-ı eşgallerini merak ediyorum.

1631224294285.jpeg

Öldükten sonra yıldız tozu olacağız diyen arkadaşların öldükten sonra ahiretin, hesabın, cennet ve cehennemin, Allah'ın var olduğunu görünce sıfad-ı eşgallerini merak ediyorum.

Eki Görüntüle 1162045
Ya çoğu biliyor neyin ne olduğunu.
Sadece işlerine gelmiyor.
Bu aralar böyle bir moda var.

Kabul etseler bu sefer sorumluluk başlayacak.
Kaçmayı tercih ediyorlar.
Bakalım cehennemden kaçabilecekler mi?

Öldükten sonra geri doğmamız yok mu?

Yok.
Bu bir bilinmezliktir tıpkı tanrının varlığı konusu gibi. Ben tanrının varlığına inanan birisi değilim. Dolayısıyla "yok" olacağımıza inanıyorum. Eğer bir yaratıcı varsa da öbür tarafta kötü bir durumla karşılaşacağımızı da sanmam. Dünya üzerinde bu kadar fazla çeşitte din varken inançsız kalmanın bir suç sayılması gerektiğini ve ebedi ceza almamız gereğini mantıksız buluyorum.

Eğer evet tanrı gerçekse ve inançsız isen cehenneme godeceksin bu her dinde böyle ben İslam'a inanıyorum ve benim dinimde inanmayanlar cayır cayır yanacaklar hristiyanlıkta da böyle doğru yaratıcıya inanmaz isen(akıl sahibi koşuluyla) cehenneme gidersin.
Ya çoğu biliyor neyin ne olduğunu.
Sadece işlerine gelmiyor.
Bu aralar böyle bir moda var.

Kabul etseler bu sefer sorumluluk başlayacak.
Kaçmayı tercih ediyorlar.
Bakalım cehennemden kaçabilecekler mi?

Hocam bilimsel olarak da Allah'ın yani bir yaratıcının kanıtı var bildiğim kadarıyla ama bence yaratıcının varlığını kabul etmek bu kadar zor değil hayata bakarsak bayağı kanıt var zaten.

Son düzenleme:
Eğer evet tanrı gerçekse ve inançsız isen cehenneme godeceksin bu her dinde böyle ben İslam'a inanıyorum ve benim dinimde inanmayanlar cayır cayır yanacaklar hristiyanlıkta da böyle doğru yaratıcıya inanmaz isen(akıl sahibi koşuluyla) cehenneme gidersin.

Tamam ben bunu sırf İslam için söylemiyorum zaten. Dinlerde bunun cezasının ebedi cehennem olmasını kendimce mantıklı bulmuyorum.

Haklı öldükten sonra yıldız tozu değil karbon olacağız.

Sana güzel bir haberim var hepimiz ölümsüsüz sadece bu dünyadan başka bir aleme gideceğiz. Şu anda fragmandayız henüz film başlamadı. Sana tavsiyem iyi araştır iyi karar ver, fragman bir kere oynatılacak bir kereliğine bu dünyaya geldik. Allah'ı bulursan her şeyi bulmuş olursun, Allah'ı bulamamışsan hiçbir şeyi bulamamışsındır.

Geri
Yukarı