Son 5 yılın en zevkli oyunu: Cyberpunk 2077

Ben patchlenmesini bekleyeceğim ama senin gibi insanlar oyunun içeriğine bakmadan çok buglu ve optimizasyonu çöp deyip oyunun hakkını yiyor.
Oyunun içeriğine 2 saat bakabildim o da güç bela olacak şekilde. Böyle optimizasyona ve buglara 2 saat fazlaydı bile. Bir taraf hak yiyorsa o da CDPR'dır. Yıllarca insanları bekletip sunduğu oyun belli.

Bence daha uzatmanın manası yok hocam. İçerik yönünden zengin olabilir fakat optimizasyon sorunları ve bug sorunları yüzünden ben bu içeriklere ulaşamıyorsam kusura bakma ama umrumda değil şu an sunduğu şey.

Oyunun içeriğine 2 saat bakabildim o da güç bela olacak şekilde. Böyle optimizasyona ve buglara 2 saat fazlaydı bile. Bir taraf hak yiyorsa o da CDPR'dır. Yıllarca insanları bekletip sunduğu oyun belli.

Bence daha uzatmanın manası yok hocam. İçerik yönünden zengin olabilir fakat optimizasyon sorunları ve bug sorunları yüzünden ben bu içeriklere ulaşamıyorsam kusura bakma ama umrumda değil şu an sunduğu şey.
Zaten haklısın dedim.
Zaten ikimizde CDPR'I linçliyoruz 🤣

İsteyen istediğini düşünebilir fakat o düşünce gerçek olan şeyi değiştirmez.

Hocam sisteminize bir göz gezdiriyorum. Aynı sistem olmasa bile bir tık yüksek sistem ile ben oynadım fakat çok pis FPS sıkıntıları vardı. Kaç FPS alıyordunuz ve aldığınız FPS ve FPS dropları yüzünden oyununuz baltalanmadı mı? Sistemimiz arasındaki tek fark ben işlemci olarak R5 3500X kullanıyorum.
Low medium ayarlara aldım ve amd görüntü kalitesi ayarını min %85 50 fps yap dedim .Genelde 50 fps dropsuz oynadım.

Zevkler çok değişkendir ve her oyun herkese göre değildir bunu yukarıdaki bir takım küçümseyici yorumlar ile dile getirmek kırıcı. CP 2077 optimizasyonlarına, buglarına ve ana hikaye kısalığına rağmen bana RDR 2 ve GTA 5'den daha çok zevk verdi. CPDR'ye kızıyorum çünkü bu kadar güzel bir oyunu erken çıkaracağız diye sorunlu bir hale getirdiler ama bu hali ile bile azımsanmayacak düzeyde Rockstar games oyunları ile karşılaştırılıyor. Bu da demek oluyor ki CPDR Rockstar games'i geride bırakıcak ve en az Rockstar games kadar kült bir firma olucak.

Zaten Allah belasını versin o hissederların. CD projekt hisseleri halka açık olunca herkes hissedar oldu ağzı olan konuşunca da oyunun teknik sorunları oldu bir de stüdyoya dava açıyor aptal hissedarlar. Keşke para için oyun sektörüne giren şu adamlar gitseler artık şuradan.

Zevkler çok değişkendir ve her oyun herkese göre değildir bunu yukarıdaki bir takım küçümseyici yorumlar ile dile getirmek kırıcı. CP 2077 optimizasyonlarına, buglarına ve ana hikaye kısalığına rağmen bana RDR 2 ve GTA 5'den daha çok zevk verdi. CPDR'ye kızıyorum çünkü bu kadar güzel bir oyunu erken çıkaracağız diye sorunlu bir hale getirdiler ama bu hali ile bile azımsanmayacak düzeyde Rockstar Games oyunları ile karşılaştırılıyor. Bu da demek oluyor ki CPDR Rockstar Games'i geride bırakacak ve en az Rockstar Games kadar kült bir firma olacak.
Ufak bir yanlış anlaşılma var. Yukarı kısımda da belirtmiştim olduğunu fakat anlaşılmamış. Hangi oyunun keyif verdiği kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir tabii ki. Konu sahibi CP2077 hakkında konuşurken RDR2 ile karşılaştırmış gibi olmuş ve ona karışık güzel bir dil ile cevap verdim.

Söylediklerinizin aksine çoğu kişi bu oyunu keşke Rockstar Games yapsaydı diyor. Şöhretinden, ününden ve yaptığı eserlerden dolayı. İlerisi için bir şey diyemem fakat şu an kim ne derse desin CDPR gibi bir firma Rockstar Games'in yanına bir adım bile yaklaşamaz. Umuyorum ki CDPR çıkardığı oyunun sorunlarını çözüp kült bir firma olma yolunda ilerler.

Ufak bir yanlış anlaşılma var. Yukarı kısımda da belirtmiştim olduğunu fakat anlaşılmamış. Hangi oyunun keyif verdiği kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir tabii ki. Konu sahibi CP2077 hakkında konuşurken RDR2 ile karşılaştırmış gibi olmuş ve ona karışık güzel bir dil ile cevap verdim.

Söylediklerinizin aksine çoğu kişi bu oyunu keşke Rockstar Games yapsaydı diyor. Şöhretinden, ününden ve yaptığı eserlerden dolayı. İlerisi için bir şey diyemem fakat şu an kim ne derse desin CDPR gibi bir firma Rockstar Games'in yanına bir adım bile yaklaşamaz. Umuyorum ki CDPR çıkardığı oyunun sorunlarını çözüp kült bir firma olma yolunda ilerler.
Rockstar Games'in yanına bir adım bile yaklaşamamış olsaydı aktif olarak bulunduğum ve konuları okuduğum 3'ü aşkın forumda CD Project Red oyunları ile Rockstar Games oyunları karşılaştırılmazdı diye düşünüyorum. Karışık ve güzel diliniz, kırıcı ve küçümseyici gözüküyor biraz daha dikkatli olabilirsiniz. İyi forumlar.

Rockstar Games'in yanına bir adım bile yaklaşamamış olsaydı aktif olarak bulunduğum ve konuları okuduğum 3'ü aşkın forumda CD Project Red oyunları ile Rockstar Games oyunları karşılaştırılmazdı diye düşünüyorum. Karışık ve güzel diliniz, kırıcı ve küçümseyici gözüküyor biraz daha dikkatli olabilirsiniz. İyi forumlar.
Yazdıklarımın dediğiniz şekilde "küçümseyici" ya da "kırıcı" olduğunu düşünmüyorum. Bir tarafta yılların firması olan Rockstar var bir tarafta daha adını 6 sene önce Witcher ile duyurmuş bir firma var. Her ne kadar insanlar Rockstar Games ile karşılaştırıyor olsa bile CDPR bile oyunun altından kalkamadıklarını kendileri kabul ediyor. Uzatmak artık manasız geliyor bence. İyi akşamlar.

Konuyu hortlatıyor ve konu sahibine sonuna kadar katıldığımı söylemek istiyorum. :)
Oyunun tüm sonlarını oynadım ve hepsi ayrı ayrı duygular bıraktı bende. Gerçekten etkiledi beni bu oyun...
Ayrıca oyunu ilk çıktığında hiç oynamamıştım, 18.06.2023 itibarıyla tamamen akıcı bir şekilde ve hiçbir bug ile karşılaşmadan oynadım.
Ayrıca sonlardan biriyle ilgili bir teorim var. Başka bir yerde bununla ilgili bir yazı veya video var mı bilmiyorum...

Arasaka ile iş birliği yaptığımız sonda; en son dünyaya gitmeyi seçersek jenerik kısmında Hanako bize "son 6 ayını heba etme gel bizim adımıza çalış(savaş)" tarzında bir şeyler diyor. Eğer Mikoshiye girmeyi seçersek Hanako jenerikte bize mesaj yollamamış oluyor. Ben burada şunu düşündüm: Bizi Mikoshiye aldıktan sonra kendi istediği gibi zihnimizi kodlayıp bizi yeni bir Adam Smasher'a çevirecek. Tüm sonlara baktığımda bunu en "kötü" son olarak düşünmüştüm. Ama en azından bu sonda hayatta kalma ihtimalim var diye düşünmüştüm. Fakat bu şekilde de hayatta kalmış sayılmıyoruz çünkü artık V değiliz.

Size mantıklı mı gelir saçma mı gelir bilemedim ama bu detayı fark ettiğimde aklıma direkt bunlar geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı