Sonsuza kadar yaşamak mı yoksa bugün ölmek mi?

Yani, eğer hasatalanmayacaksam, hücrelerim kendini sürekli yenileyecekse ve şimdiki gibi salıklı bir yaşam süreceksem evet sonsuza kadar yaşamak isterdim. Tabii bu ölümsüzlük bende başka sevdiğim 3 tane kişide daha olacak. Kim oldukları lazım değil :) Çünkü tüm yakınlarının ölüp senin yaşaman hoş bir durum olmazdı.

Müebbet hapis yerseniz ben karismam ama :D
Kaçarım hapsaneden sonuçta kaybedecek bir şeyim yok. En fazla bir 30 yıl daha yatarım sonra yine kaçarım.

Sonsuza kadar yaşamak en büyük ızdıraptır.
Ölümsüz olmak iyi bir şey kesinlikle değildir.

Bu iki seçenek arasında kalsam bugün ölmeyi tercih ederdim.

Nasıl sonsuza kadar yaşayacağıma bağlı olarak sonsuza kadar yaşamayı tercih ederim.

Hücrelerim sürekli olarak yenilenecekse, kaybettiğim uzuvlarım gerçi çıkarsa, hücre yenilenmesinden ötürü yaşlanmayacaksam, uzay gibi ekstrem koşullarda nefessiz kalma durumda yaşayacaksam olur.

Ama bir de şu var, diyelim Güneş'e fırlatıldım. Nasıl hayatta kalacağım?

Bir mantığı varsa sonsuza kadar yaşamak derim. Ama sonsuz yaşam mantığa aykırıdır. (Tartışmaya açıktır.)

Sonsuza kadar yaşamak en büyük ızdıraptır.
Ölümsüz olmak iyi bir şey kesinlikle değildir.

Bu iki seçenek arasında kalsam bugün ölmeyi tercih ederdim.
Neden böyle düşündüğü paylaşır mısın? Sonsuz yaşam neden ızdırap olsun?

Bugün ölmeyi isterdim sonsuza kadar yaşamanında bir sonu var fani dünyada yani bir yerden sonra sıkılacaksın ve mutsuz olacaksın ancak öbür tarafta sonsuz mutluluk bizleri bekliyor tabii hak ediyorsak :)
Hocam size kötü bir haberim var.

Neden böyle düşündüğü paylaşır mısın? Sonsuz yaşam neden ızdırap olsun?

Ölüm gereken bir şeydir. Düşünsene bir sürü arkadaşının ölümüne tanıklık ediyorsun. Yapabileceğin her türlü zevki, acıyı ve benzeri şeyleri yaşamaşsin.

Ne kadar sıkıcı olurdu. Ayrıca dünya gibi bir cehennem de sonsuz yaşam istemek mantıklı değil bence.

Ölüm gereken bir şeydir. Düşünsene bir sürü arkadaşının ölümüne tanıklık ediyorsun. Yapabileceğin her türlü zevki, acıyı ve benzeri şeyleri yaşamaşsin.

Ne kadar sıkıcı olurdu. Ayrıca dünya gibi bir cehennem de sonsuz yaşam istemek mantıklı değil bence.

Hocam verdiğiniz argümanlar yetersiz gibi geldi. Ayrıca ölüm, elbette bir sonraki nesiller için gerekli bir şeydir fakat burada sadece ben ölümsüz olacağım.

Ölüm neden gereklidir?

Hocam verdiğiniz argümanlar yetersiz gibi geldi. Ayrıca ölüm, elbette bir sonraki nesiller için gerekli bir şeydir fakat burada sadece ben ölümsüz olacağım.

Ölüm neden gereklidir?

Argüman olarak ne istiyorsun, bir şey kanıtlamaya çalışmıyorum.

Hazzı tadında bırakmak gerekir, sonsuz yaşam güzel gözüksede sıkıcı olacaktır. Ölümde burada devreye girer. Bu benim fikrim olduğumdan sana bir argüman sunamam.

@jAMACİA Ölüm korkusunu tehdidini kavrayan tek canlın insan, insanın ölüm karşısında düştüğü vahamet günümüzdeki insanı özetlemektedir.

Buna dehşet yönetim de denir, bu yüzdende ölüm tehdidin ortadan kalktığında günümüz insanının problemleri de ortadan kalkacaktır.

Ölüm yani EX, her ne kadar kalbin durması diye düşünülse de beyin faaliyetinin son bulmasıdır beyne oksijen kan gitmez.

Bunun nedeni de yani ölümün nedeni, karbon bazlı hayatın canlıların bir ömrünün olmasıdır örneğin silisyum germanyum gibin çözümlerin böyle olmamasının nedeni budur.

İnsanların ölüme çare bulmaları mümkünken ölümün karşısında düştükleri vahamet yüzünden, vahametin üstünde yarattığı tansiyon yüzünden bu tansiyonu giderici başka şeylerle vakit geçirirler.

Örneğin günümüzde eğlence sektörü cinsellik cinsel sektör vesairesin tüm bu muhabbetlerin ana nedeni insanın bu dehşetin vahameti önemsizleştirmeye çalışmasıdır.

Buna dinler de dahil.

Yani bütün bu saçmalıklar ölümün insanlar üzerinde yarattığı etkiden kaynaklanmaktadır.

Argüman olarak ne istiyorsun, bir şey kanıtlamaya çalışmıyorum.

Hazzı tadında bırakmak gerekir, sonsuz yaşam güzel gözüksede sıkıcı olacaktır. Ölümde burada devreye girer. Bu benim fikrim olduğumdan sana bir argüman sunamam.

@jAMACİA Ölüm korkusunu tehdidini kavrayan tek canlın insan, insanın ölüm karşısında düştüğü vahamet günümüzdeki insanı özetlemektedir.

Buna dehşet yönetim de denir, bu yüzdende ölüm tehdidin ortadan kalktığında günümüz insanının problemleri de ortadan kalkacaktır.

Ölüm yani EX, her ne kadar kalbin durması diye düşünülse de beyin faaliyetinin son bulmasıdır beyne oksijen kan gitmez.

Bunun nedeni de yani ölümün nedeni, karbon bazlı hayatın canlıların bir ömrünün olmasıdır örneğin silisyum germanyum gibin çözümlerin böyle olmamasının nedeni budur.

İnsanların ölüme çare bulmaları mümkünken ölümün karşısında düştükleri vahamet yüzünden, vahametin üstünde yarattığı tansiyon yüzünden bu tansiyonu giderici başka şeylerle vakit geçirirler.

Örneğin günümüzde eğlence sektörü cinsellik cinsel sektör vesairesin tüm bu muhabbetlerin ana nedeni insanın bu dehşetin vahameti önemsizleştirmeye çalışmasıdır.

Buna dinler de dahil.

Yani bütün bu saçmalıklar ölümün insanlar üzerinde yarattığı etkiden kaynaklanmaktadır.
Evet hocam, kesinlikle katılıyorum. Hayat kısa, doyasıya eğlen diyorlar. Özünde bizler de biyolojik birer makineleriz ve çeşitli araçlarla tıpkı bir arabayı modifiye eder gibi modifiye edilebileceğimize inanıyorum. Örneğin CRISPR-CAS9 teknolojisi ile...

Dinler de dediğin gibi bu ölüm korkusunden doğan enerjiyi başka bir şeye yönlendirerek kendilerini avutuyorlar.

Geri
Yukarı